Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 26 жовтня 2024, питання №121810

Как оформить документы

Добрый вечер. Подскажите пожалуйста я официально замужем ,но с мужем около года не живём ,о разводе подумала только сейчас...жила с другим человеком и родила ребенка как теперь мне записать ребенка в свидетельстве от человека которого родила ,муж бывший категорически против помогать сказал что это мои проблемы

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ольга!

    Біологічний батько дитини повинен подати позов до суду про визнання батьківства.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 23 дні тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. В Україні діє законодавчо закріплена презумпція батьківства юридично чоловіка матері дитини. Тому при народженні дитини від матері, яка перебуває в офіційному шлюбі її чоловік автоматично вважається батьком дитини.

    Дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров'я про народження дружиною дитини. Дитина, яка народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу або визнання його недійсним, походить від подружжя. Подружжя, а також жінка та чоловік, шлюб між якими припинено, у разі народження дитини до спливу десяти місяців після припинення їх шлюбу, мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини. Така вимога може бути задоволена лише у разі подання іншою особою та матір'ю дитини заяви про визнання батьківства.

    Якщо нема спільної згоди матері, її чоловіка та біологічного батька на подання заяви до органу РАЦС, то хтось з них може звернутись до суду з позовом. Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений матір'ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України