Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 30 жовтня 2024, питання №122006

Рішення міської комісії (опікунство)

Добрий день . У мене є рішення, що я опікун над дітьми, яких я взяв з іншої сімʼї. Является чи це рішення об отсрочці, при зустрічі с тцк? Й які документи треба с собою носити краще? В мене тільки приписне, мені 33 роки

Відповіді юристів (18)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Володимире!

    Рішення суду не є рішенням про відстрочку. Вам потрібно надати до ТЦК заяву та підтверджувальні документи.

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    8) усиновлювачі, на утриманні яких перебуває дитина (діти), яка (які) до моменту усиновлення була (були) дитиною-сиротою (дітьми-сиротами) або дитиною (дітьми), позбавленою (позбавленими) батьківського піклування, віком до 18 років, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, на утриманні яких перебуває дитина-сирота (діти-сироти) або дитина (діти), позбавлена (позбавлені) батьківського піклування, віком до 18 років;

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:

    “для підтвердження статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, — витяг із рішення районної, міської держадміністрації (військової адміністрації), виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її утворення) ради про надання дитині (дітям) статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;

    для опікунів, піклувальників — рішення районної, міської держадміністрації (військової адміністрації), виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її утворення) ради або рішення суду про встановлення опіки, піклування.

    Згідно із вищезгаданою Постановою КМУ порядок оформлення відстрочки наступний:

    58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    59. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Володимир Клієнт 22 дні тому

      Зрозумів. Дякую. А якщо в мене нема військового квитка, то спочатку треба подавати документи на його отримання, а потім на відстрочку, чи військовий квиток не привязуется до відстрочки, й можно подавати документи на відстрочку, а потім робити військовий квиток

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Ви пробували сформувати ВОД через Дію або через Резерв+?

        • Володимир Клієнт 22 дні тому

          У резерв+ обновив дані, більше нічого не робив. Там пише, що інформація не повна і потрібно прибути в тц

    Володимир Клієнт 22 дні тому

    У дії є-документ є ще

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Ви маєте на увазі е-ВОД з QR кодом?

      • Володимир Клієнт 22 дні тому

        Так. В діЄ-документ с фото, с моеї інформацією й qr кодом

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Тоді спробуйте подати документи на відстроку із е-ВОД.

          Директорат цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони України надає офіційне розʼяснення щодо юридичної сили електронного та паперового військово-облікового документу.

          Зокрема, наявність у особи військово-облікового документа в електронній формі, наприклад, у відповідному застосунку мобільного телефону, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документу з QR кодом, є рівнозначним військово-обліковому документу у паперовій формі, оскільки усі вони мають однакову юридичну силу.

          Військово-обліковий документ в електронній формі дозволяє уповноваженим працівникам ТЦК та СП, Національної поліції, Держприкордонслужби зчитувати його за допомогою будь-яких засобів (телефони, планшети), на яких може бути встановлений застосунок Резерв+ та які мають камеру. А роботодавцю – формувати список військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час.

          https://www.mil.gov.ua/news/2024/07/31/rozʼyasnenn...

          Якщо співробітники ТЦК ігнорують документи у додатку “Резерв+ звертайтесь на гарячу лінію 1512.

          https://provce.ck.ua/mobilizatsiia-v-ukraini-kudy-...

          Діти, якими Ви опікуєтесь - це діти, позбавлені батьківського піклування?

          • Володимир Клієнт 22 дні тому

            Так, діти позбавлені батьківського піклування

    Володимир Клієнт 22 дні тому

    Ось таке прийшло с діі. У Реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів даних про перебування на військовому обліку не знайдено. Необхідно звернутися до ТЦК та СП для взяття на військовий облік.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Зрозумів. Тоді Вам потрібно буде спочатку стати на облік в ТЦК та отримати ВОД нового зразка. Заяву на відстрочку в Вас приймуть, скорше за все, тільки після того. Раджу направити заяву із підтверджувальними документами до ТЦК поштою перед тим, як йти до останнього. Обов'язково зберігайте квитанцію про відправку та опис вкладення, в якому будуть перелічені всі документи, направлені до ТЦК.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Чи є в Вас витяг із рішення районної, міської держадміністрації (військової адміністрації), виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її утворення) ради про надання дитині (дітям) статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування?

      • Володимир Клієнт 22 дні тому

        Так, є таке рішення

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Тоді, всі додаткові документи для оформлення відстрочки Ви маєте.

    Володимир Клієнт 22 дні тому

    Дякую вам велике за допомогу. Усього вам найкращого. Буду діяти, як ви написали

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Володимире!

      Головне аби Ви мали докази того, що попередили ТЦК про своє право на відстрочку, тобто, направьте заяву, копію паспорту, РНОКПП та документів, перелік яких я виклав вище, до ТЦК рекомендованим листом з описом вкладення. Тільки після того йдіть до ТЦК.

      • Володимир Клієнт 22 дні тому

        Зрозумів, дякую

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Прошу, Володимире!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України