Задайте питання юристу

871 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 30 жовтня 2024, питання №122033

Неможливість отримати довідку з ЄДЕБО

Доброго дня. 01.09.2024 року був поновлений на навчання після виключення з іншого університету у 2020 році. Мені 25 років, проте на поновлення маю право згідно з абзацом 7 пункту 1 наказу МОН #910 від 24.06.2024 року як особа, яка була звільнена з військової служби після 24 лютого 2022 року. Університет в число студентів зарахував, проте внести в базу ЄДЕБО через програму не може. 09.09 університет направив внутрішнє звернення в МОН через програму з описом ситуації і вклав всі необхідні документи, в т.ч. скан-копії сторінок мого військово-облікового документа. Станом на сьогодні відповіді від МОН немає, звернення в статусі «Потребує розгляду». Протягом тижня намагався проконсультуватися в МОН в телефонному режимі - 4 рази перенаправляли, сьогодні ж особа, яка представилась «державним експертом» заявила, що моє поновлення нелегітимне, а університет нібито мав би подавати запит в ТЦК, де я стою на обліку, щоб підтвердити моє звільнення зі служби, оскільки «паперові документи у 21 столітті недостовірні, ви могли їх підробити». Університет, в свою чергу, на це відповів мені що в законі #910 не вказана обовʼязковість таких запитів. Підкажіть будь ласка, що робити в даному випадку? Як змусити МОН виконувати свої обовʼязки?

Відповіді юристів (4)

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 14 годин тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Відповідно до Листа Міністерства освіти і науки України "Про особливості формування в ЄДЕБО довідки про здобувача освіти" від 3 червня 2024 року, така ситуація не вважалася порушенням правила послідовності здобуття освітніх рівнів.

    Не вважається порушенням послідовності наступне здобуття освіти:1) здобувача освіти було поновлено на навчання або переведено з іншогозакладу освіти (в історії поточного навчання перший статус «Поновлено»,«Поновлено (з іншого ЗО)», «Переведено (з іншого ЗО)»), а попереднє навчання(запис про яке у статусі «Відраховано із ЗО») було за таким же рівнем, що йпоточне навчання (аналогічно, якщо поточне навчання – за ОПС фаховогомолодшого бакалавра, а попереднє – за ОКР молодшого спеціаліста, або поточненавчання – за ОС бакалавра (на основі ПЗСО), а попереднє – за ОС магістра(на основі ПЗСО)). При цьому в записах про попереднє навчання рік початкунавчання не менше року початку поточного навчання. Як виключення, рікпочатку навчання не порівнюється, якщо особу було відраховано до дати початкунавчання або з причиною «За невиконання вимог навчального плану та графіканавчального процесу (після зарахування не приступили до занять протягом10 днів)».

    Наприклад:– здобувач освіти у 2021 році вступив для здобуття освітнього ступенябакалавра, а у 2023 році був відрахований. У 2024 році поновився дляпродовження навчання для продовження здобуття ОС бакалавра. У Довідцібуде зазначено «Так, не порушує». Звертаємо увагу, що у разі поновлення(поновлення з іншого ЗО, переведення з іншого ЗО) у картці здобувача маєбути заповнено поле «Інформація про попереднє навчання», яке єобов’язковим для врахування послідовності навчання.

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.

    За цією частиною 2 статті 10, рівнями освіти є: дошкільна освіта; початкова освіта; базова середня освіта; профільна середня освіта; перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти; другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти; третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти; фахова передвища освіта; початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти; перший (бакалаврський) рівень вищої освіти; другий (магістерський) рівень вищої освіти; третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Ігоре!

    Це питання між університетом та МОН. Тож саме ВНЗ повинен розбиратись в цій ситуації, а не Ви.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Ігор Клієнт 3 години тому

      Доброго дня. Дякую за вашу відповідь. Підкажіть будь ласка, а чи можна якось вплинути на процес вирішення цього питання між ВНЗ і МОН? Вони «розбираються» вже 2 місяці

      • Айвазян Юрий Климентьевич

        Ви можете прискорити це, звертаючись із заявами до свого ВНЗ.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA