Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
886 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день. Я військовий, мене списали на пів року із подальшим переобстеженням через поранення. Я намагаюсь отримати довідку про участь у бойових діях. Необхідні документи здав у частину у серпні. Звертався туди за інформацією двічі, але сказали, що ніяких змін немає. Хочу пройти комісію для отримання інвалідності і можу не встигнути. Куди мені звертатися в такій ситуації, щоб цю довідку отримати?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас, Ігоре!
Я так розумію, Ви хочете отримати ДОВІДКУ про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України за ФОРМОЮ 6?
Чи не пробували подати разом з адвокатом адвокатський запит до військової частини?
А взагалі, чи подавали письмовий рапорт про видачу такої довідки?
Так. Мені потрібна форма №6. Письмовий рапорт наче подавав. Пам'ятаю, що подавав копії документів. Адвокатський запит не подавав
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіТоді на даному етапі рекомендую Вам звернутися до адвоката за місцем Вашого перебування або іншого адвоката для подачі до військової частини адвокатського запиту. Як правило, дуже часто це спрацьовує.
З повагою!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Довідник військовослужбовця після пораненняhttps://turbota.mil.gov.ua/dovidnyk-poranenogo
Якщо тобі не надають довідку про обставини травмиАдвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ігоре!
Ви вже пройшли ВЛК без довідки? Звертались із рапортом до командира? Чому довідку не видали під час Вашого знаходження на лікуванні?
Чи пробували звернутись зі скаргою? Чи залучали адвоката до справи аби направити адвокатський запит до частини?
Довідка про обставини травми — документ, в якому міститься інформація про обставини, за яких військовослужбовець отримав травму, поранення чи каліцтво.
Вона допомагає встановити зв’язок між обставинами поранення та виконанням обов’язків військової служби. Також, ця довідка впливає на розмір виплати в разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності.
Довідка видається за наступних обставин:
Довідка складається протягом 5 днів та у такий самий строк направляється до військового закладу охорони здоров’я або територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Довідка повинна містити:
– військове звання та персональні дані військовослужбовця;
– вид, характер, локалізацію поранення, травми, контузії;
– докладний опис, за яких обставин отримана травма, поранення, контузія (на службі, у відпустці, тощо);
– чи перебував він/вона в стані алкогольного (наркотичного) сп’яніння;
– чи пов’язане поранення з вчиненням військовослужбовцем адміністративного (кримінального) правопорушення тощо.
Типова форма цієї довідки затверджена Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України.
Довідка видається:
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Довідка форми №6 є офіційним документом, який підтверджує участь військовослужбовця в бойових діях. Якщо військова частина не видає цю довідку, то можна діяти наступним чином:
Довідка форми №6 є важливим документом для отримання статусу учасника бойових дій, пільг та інших видів підтримки, тому варто добиватися її отримання.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Для отримання статусу учасника бойових дій військовослужбовцю, якого звільнили зі служби, потрібно звернутися до ТЦК, де він перебуває на обліку, з такими документами:
Ці документами ТЦК скеровує на розгляд комісії через військову частину. Після заяви вона готує довідку про участь у бойових діях та надсилає необхідні документи на адресу комісії.
Якщо йде процес затягування:
Рекомендую Вам звернутися до ТЦКСП з офіційним запитом.
Відповідно до статті 1 Закону України “Про звернення громадянˮ громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Відповідно до статті 20 Закону України “Про звернення громадянˮ звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
Відповідно до статті 24 Закону України "Про звернення громадян" особи, винні у порушенні цього Закону, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законодавством України.
Крім того таке звернення є безкоштовним.