Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый вечер.
Такая ситуация ,я в законном браке ,с мужем больше года не живём ,живу с другим человеком и родила ребенка от него ,он инвалид его брат служит и хочет оформить опекунство над ним чтобы освободили от службы по уходу на братом как один опекун ,скажи пожалуйста если мой законный муж в ЗАГСе напишет официально отказ от ребенка,а законный отец напишет заявление о том что он отец и его выпишут в свидетельстве это повлияет как то на оформление документов его брата от освобождение за братом по инвалидности или это ничего не изменит что он запишет дочку на себя и брат военный сможет оформить над ним опекунство???? За раннее спасибо большое.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Черкаси, 13 років досвіду
Здравствуйте!
Лишение родительских это исключительная мера. Родительских прав могут лишь в том случае, если со стороны родителя (-ей) грубо нарушаются права ребенка и это лишение родителя прав соответствует интересам ребенка. Мать или отец не могут отказаться от обязанности содержать и воспитывать ребенка, но в очень исключительных случаях родителя могут лишить права постить и воспитывать, но обязанность содержать ребенка остаётся.
С Уважением, адвокат Хегай О.Б.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ольга!
Ви маєте на увазі опікунство чи постійний догляд? Опікунство встановлюється у судовому порядку над особою, яка визнається недієздатною у зв'язку зі стійкими психічними розладами.
Визнання батьківства біологічним батьком не вплине на звільнення, якщо є на те підстави.
Ваш чоловік не зможе відмовитись від дитини в ДРАЦС.
Відповідно до статті 122 СКУ. Визначення походження дитини від матері та батька, які перебувають у шлюбі між собою:
"1. Дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя.
Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров'я про народження дружиною дитини.
2. Дитина, яка народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу або визнання його недійсним, походить від подружжя".
Згідно із статтею 129 СКУ. Спір про батьківство між чоловіком матері дитини та особою, яка вважає себе батьком дитини
"1. Особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред'явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання свого батьківства.
2. До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство".
Статтею 136 СКУ визначено:
"1. Особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.
2. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.
3. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття.
4. Оспорювання батьківства неможливе у разі смерті дитини.
5. Не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій відповідно до частини першої статті 123 цього Кодексу".
Відповідно до статті 138 СКУ. Право матері дитини на оспорювання батьківства свого чоловіка
"1. Жінка, яка народила дитину у шлюбі, має право оспорити батьківство свого чоловіка, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини.
2. Вимога матері про виключення запису про її чоловіка як батька дитини з актового запису про народження дитини може бути задоволена лише у разі подання іншою особою заяви про своє батьківство.
3. До вимоги матері про внесення змін до актового запису про народження дитини встановлюється позовна давність в один рік, яка починається від дня реєстрації народження дитини".
З повагою, адвокат Айвазян.