Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день. Як розраховується індексація аліментів?
Цікавить наступна ситуація
2-є дітей. У 2019 році розмір аліментів становив 3000 грн. на дитину на місяць.
Наразі старший син має 18 років, навчається у ВУЗі на денній формі навчання. Молодший - 13 років
Подали в суд на батька про підвищення розміру аліментів та стягнення половини суми за навчання старшого сина.
Суд просить до позовної заяви додати розрахунок індексації аліментів
Дякую
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (10)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Індексація аліментів здійнюєтья лише з аліментів, які визначені судом у твердій грошовій сумі.
Індексація грошових доходів населення – це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг (ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення»).
Частиною 1 ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» встановлено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру.
Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення визначені в Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078.
Відповідно до положень частин 1–4 ст. 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 %. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у ч. 1 цієї статті.
При цьому з огляду на Порядок № 1078, зокрема Додаток 1 «Приклад обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації» до Порядку, індексація проводиться щомісячно (колонка «Величина приросту індексу споживчих цін для проведення індексації» в таблиці Додатка 1), починаючи з місяця, у якому величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації і подальша зміна розміру індексації відбувається у разі, коли індекс споживчих цін наростаючим підсумком знову перевищить поріг індексації.
Відповідно до абзаців 1, 2 п. 104 цього Порядку обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, здійснюється з місяця, в якому призначено аліменти.
Відповідно до частин 1, 3 п. 11 Порядку № 1078 підвищення грошових доходів громадян у зв’язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.
Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
Згідно з абз. 5 п. 4 Порядку № 1078 сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 %.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Це все я сам знаю.
Є встановлені судом аліменти. 3000 грн на дитину на місяць.
Мені потрібен конкретний розрахунок індексації аліментів з 2019 року
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПриклад розрахунку індексації аліментів за посиланням https://protocol.ua/ua/yak_rahuetsya_indeksatsiya_...
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Юрію!
ІІндексація аліментів - це механізм, передбачений державою, для підвищення аліментів, які стягуються судом у фіксованій грошовій сумі, з поправкою на поріг інфляції. Індексація сприяє компенсації витрат (частково або в повному обсязі) у результаті здорожчання цін на послуги і товари споживання. Свого роду перегляд аліментів у твердій грошовій сумі з поправкою на інфляцію.
Індексація аліментів у твердій грошовій сумі дає змогу підтримувати купівельну спроможність того з батьків, хто спільно проживає з дитиною, для забезпечення її гармонійного і належного розвитку.
Індексація встановлена на законодавчому рівні і підлягає нарахуванню з 2016 року.
Вимоги для проведення індексації аліментів:
Згідно з Постановою КМУ «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення» аліменти індексуються, якщо вони визначені в твердій грошовій сумі. Необхідні умови для проведення такої індексації:
Згідно зі статтею 3 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індекс споживчих цін обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики і не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
Формула розрахунку індексації:
Інфляційні нарахування] = [Сума боргу] × [Сукупний індекс інфляції] / 100% - [Сума боргу]
де:
[Сума боргу] - сума протермінованого боргу.
[Сукупний індекс інфляції] - здійснення щомісячних індексів за відповідний період.
Сукупний індекс інфляції розраховується шляхом множення щомісячних індексів за період існування боргу.
Наприклад, як буде виглядати розрахунок індексації аліментів на одну дитину, встановлених у твердій грошовій сумі в розмірі 2000,00 гривень за 2020 рік. Водночас слід зауважити, що при наявності декількох дітей, щодо яких встановлено тверда сума аліментів, індексації підлягають аліменти щодо кожної дитини окремо.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Чернігів, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Юрій!
Відповідно до статті 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг
Розраховується за формулою:[Сума індексації] = [Сума аліментів] × [Сукупний індекс споживчих цін] / 100% - [Сума аліментів]Де:[Сума аліментів] – Сума аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі.[Сукупний індекс споживчих цін] – добуток щомісячних індексів за відповідний період.
Якщо Вас цікавить саме розрахунок індексації, то в інтеренеті є онлайн калькулятори, за допомогою яких Ви можете це розрахувати. Суди приймають такі роздруківки з онлайн калькуляторів. Ось посилання на один з таких.
https://calculator.in.ua/web/indexation-alimony
Всім дякую. Калькулятор допоміг. Вже і власний ексель з розрахунком зробив
Єдине питання, яке залишилось
... з 24 грудня 2015 року така індексація проводиться у разі перевищення порогу індексації 103%.
це враховується річний підсумок? чи місячний індекс?
В Законі значиться
Стаття 4. Підстави для проведення індексації
Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВ тому і проблема калькулятора, що він розраховує весь індекс споживчих цін, а потрібно лише тоді, коли індекс споживчих цін перевищив поріг індексації 103 %
Адвокат, м. Чернігів, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіУ Вас треба враховувати індекс по кожному місяцю. Тобто берете таблицю помісячно за весь потрібний період і дивитесь коли мали індексуватися аліменти помісячно.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіМісячний індекс