Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 05 листопада 2024, питання №122341

Спадкування за каконом

Вітаю.
В середині березня 2021 року померла мама. У вересні того ж року старший брат, який за усною домовленістю між усіма спадкоємцями першої черги спадкування мав отримати все майно померлої, подав заяву до нотаріуса про прийняття спадщини.
Протягом року нотаріус не вчинила ніяких дій щодо оформлення документів. Через рік вона повідомила, що потрібна письмова відмова від спадщини від усіх спадкоємців першої черги.
Але за цей час середнього брата мобілізували та він потрапив у полон, в якому знаходиться вже понад 2 роки.
Чи є якась можливість оформити спадщину старшому братові без письмової відмови середнього?

Відповіді юристів (6)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олена!

    Середній брат був зареєстрований разом із матір'ю?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олена Клієнт місяць тому

      Так, і останні півроку проживав з нами

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Тоді він вважається таким, що вступив у спадщину автоматично, а отже, дійсно, в такому випадку потрібна тільки його відмова від спадщини.

        • Олена Клієнт місяць тому

          Щиро Вам вдячна за консультацію!

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Прошу, Олена! Вдачі Вам!

    Танача Юлія  Антонівна
    Танача Юлія Антонівна 9 днів тому

    Адвокат, 18 років досвіду

    Доброго дня!

    Згідно із приписами ст. 1273 Цивільного кодексу України відмова від права на спадщину подається нотаріусу протягом строків, передбачених ст. 1270 того ж кодексу. Тобто відмовитися від права на спадщину можно протягом 6 місяців із дня смерті спадкодавця. Тобто будь яка відмова, отримана у 2024 році, буде незаконною.

    Слід оформлювати спадщину за наявними документами.

    Успіхів Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA