Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 05 листопада 2024, питання №122343

Ухвала про примирення при розлученні

Чи можна відізвати Ухвалу про примирення(суд надав 5 міс) при розлученні раніше ніж 5 місяців.І якщо так,то скільки часу ця процедура триває?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Марія!

    У цивільному судочинстві не існує поняття "відізвати ухвалу". Ухвалу судді можна оскаржити, якщо це передбачено у самій ухвалі.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Сироватська Власта Назимівна
    Сироватська Власта Назимівна 15 днів тому

    Юрист, м. Київ, 2 роки досвіду

    Так, ви можете подати заяву про відкликання ухвали про примирення раніше, ніж закінчаться 5 місяців. Це можливе, якщо обидві сторони згодні, що примирення неможливе, і продовження строку не має сенсу.

    Процедура зазвичай включає:

    1. Подання заяви. Один або обидва з подружжя подають заяву до суду з проханням скасувати ухвалу про примирення та поновити розгляд справи про розлучення.

    2. Розгляд заяви судом. Суддя розглядає заяву і може призначити засідання для підтвердження намірів сторін. Суд має право самостійно ухвалити рішення про скасування примирення, якщо вважає, що примирення неможливе.

    3. Терміни розгляду. Тривалість розгляду заяви може змінюватися залежно від завантаженості суду. Зазвичай цей процес може зайняти кілька тижнів, але в деяких випадках розгляд відбувається швидше.

    Тому, хоча скасувати ухвалу можливо, це залежить від суду, а також від наявності згоди обох сторін на припинення строку на примирення.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України