Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день. Ситуація така.
Є двокімнатна квартира, яка не приватизована. Ордер видавався на мою маму, яка давно померла. Договір найму квартири було переписано на мене. Але в квартирі проживає ще мій брат з дружиною. Вони всіляко чинять перешкоди в користуванні квартирою, не прибирають, комунальні не сплачують вже багато років. Комунальні платежі сплачую я одна. Чи можна якимось чином їх виселити і в подальшому мені одноосібно приватизувати всю цю квартиру?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Згідно із статтею 116 Житлового кодексу України, якщо наймач, члени його сім'ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення. Осіб, які підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення за неможливістю спільного проживання, може бути зобов'язано судом замість виселення провести обмін займаного приміщення на інше жиле приміщення, вказане заінтересованою в обміні стороною.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Уляна!
Відповідно до статті 47 Конституції України, ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.
Примусове виселення розглядається як крайній захід, котрий підлягає застосуванню тільки у випадках і в порядку, прямо передбачених законом. Житлове законодавство встановлює 3 види виселення:
з наданням іншого благоустроєного житлового приміщення; з наданням іншого приміщення; без надання іншого приміщення.Процедура законного виселення чітко встановлена законодавством. Відповідно до статті 109 Житлового кодексу, виселення із займаного жилого приміщення допускається з підстав, установлених законом. Виселення проводиться добровільно або в судовому порядку. Допускається виселення в адміністративному порядку з санкції прокурора лише осіб, які самоправно зайняли жиле приміщення або проживають у будинках, що загрожують обвалом.
Згідно абзацу 2 ст.109 Житлового кодексу України, громадянам, яких виселяють з жилих приміщень, одночасно надається інше постійне жиле приміщення, за винятком виселення громадян при зверненні стягнення на жилі приміщення, що були придбані ними за рахунок кредиту (позики) банку чи іншої особи, повернення якого забезпечене іпотекою відповідного жилого приміщення. Постійне жиле приміщення, що надається особі, яку виселяють, повинно бути зазначено в рішенні суду.
Законне виселення можливе з наданням іншого жилого приміщення державою та без такого. З наданням іншого жилого приміщення громадян виселяються у разі якщо:
— будинок, у якому знаходиться жиле приміщення, підлягає знесенню;
— будинок (жиле приміщення) загрожує обвалом;
— будинок (жиле приміщення) підлягає переобладнанню в нежилий.
– руйнування або псування житла наймачем або іншими особами, за дії яких він відповідає;
– використання житла наймачем або особами, за дії яких він відповідає, не за призначенням;
– систематичного порушення наймачем або особами, за дії яких він відповідає, прав та інтересів сусідів;
– незаконного зайняття житлового приміщення.
Умовно весь процес виселення фізичної особи можна поділити на кілька етапів:
Саме на етапі виконання рішення суду про виселення може повстати ряд питань та складнощів: як фізично веселити особу з квартири. Самостійно людині, власнику житла буде це зробити складно. Тому, доведеться викликати державного або приватного виконавця та в рамках діючого виконавчого провадження здійснювати примусове виселення особи.
З повагою, адвокат Айвазян.