Задайте питання юристу

889 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 07 листопада 2024, питання №122442

звільнення з лав ЗСУ

Чи є підстави для звільнення з лав ЗСУ, якщо батько, є інвалідом 1групи (сліпий), потребує за висновком лікарської комісії догляду. Батько з членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення, має ще одного сина, який перебуває за кордоном і не спілкується з ним. Батько вибирає доглядальником сина, який в лавах ЗСУ.

Відповіді юристів (2)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    На жаль, при звільненні з військової служби не береться до уваги бажання батька обрати своїм доглядачем військовслужбовця, адже це передбачено лише в підставі для відстрочки. Тому скоріш за все питання про звільнення доведеться вирішувати в судовому порядку.

    Звільнитися військовослужбовцю буде складно, адже у батька є ще один син та не затверджена форма Акту обстеження сімейного стану військовослужбовця., який необхідний при поданні рапорту.

    Згідно частини 12 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" під час дії воєнного стану військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:

    • необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;

    Отже, головними умовами для звільнення є:

    • наявність у батька інвалідності І або ІІ групи
    • у батька повинна бути довідка МСЕК або ЛКК, де вказана його потреба у постійному догляді
    • були відсутні інші родичі І або ІІ ступеня споріднення.
    Згідно Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України для звільнення Вам потрібно надати

    1. Нотаріальна копія свідоцтва про народження військовозобов'язаного,

    2. Нотаріальна копія паспорта та ІПН батька

    3. Нотаріальні копії довідок МСЕК та ЛКК

    4. Акт обстеження сімейного стану військовослужбовця із зазначенням інформація про наявність чи відсутність інших осіб, які здійснюють або можуть здійснювати такий догляд, затвердженого керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки

    На даний час маємо проблематику в тому, що відсутня форма Акту, відсутній порядок його отримання, не вказано органу, комісії, яка його видаватиме, не передбачені строки його надання.

    Варіанти, які можна вчинити:

    1. Військовослужбовець повинен звернутися з рапортом до комадира з проханням подати запит до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання батька щодо перевірки його сімейного стану.

    2. Батько та військовослужбовець може рекомендованим листом звернутися до ТЦК, щодо проведення Акту обстеження

    3. Якщо ТЦК та командир відмовлять у видачі Акту та звільненні - військовослужбовцю потрібно буде оскаржувати дані відмови у судовому порядку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 місяці тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Доброго вечора.

    Нажаль ні, так як є ще один син, який не потребує догляду.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України