Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Скажіть, чи реально поділити ремонт в новобудові та яким чином? Розвелася з чоловіком, він зробив ремонт в новобудові коли ми ще були у шлюбі. Яким чином його можна поділити?
Я в цей час не працювала. Дітей не маємо. Чеків про ремонт теж не маю. Лише факт ремонту в період шлюбу.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
За загальним правилом, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
Статтею 63 Сімейного Кодексу України передбачено, що дружина і чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Але Сімейним кодексом України визначено, що деяке майно, право власності на яке набуто одним з подружжя під час шлюбу, є особистою власністю такої особи та, відповідно, не підлягає поділу.
Згідно статті 57 СКУ особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:
1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;
2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;
4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду";
5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України.
1. Ви можете спробувати домовитися про розподіл витрат на ремонт мирним шляхом. Для цього потрібно укласти нотаріальний договір. Однак у разі відсутності домовленості, питання витрат вирішується в суді.
2. Якщо ремонт здійснювався за рахунок спільних коштів (набутих під час шлюбу), то витрати вважаються спільними.
3. Наявність квитанцій, рахунків, договорів та інших документів, що підтверджують витрати на ремонт, може полегшити процес поділу майна. Якщо ремонт був дорогим і підвищив вартість майна, сторона, яка здійснила вклад, може претендувати на часткове відшкодування.
Проте, якщо чеків або квитанцій не залишилося, то чоловіку буде складно встановити суму відшкодування.
З повагою, юрист Дерій В.О.!