Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Я маю судове рішення по справі про заборгованість за кредитним договором перед Банком. Рішення суду ще не вступило в законну силу. Упродовж судового процесу я весь час спілкувалася з Банком щоб вирішити питання мирним шляхом на лояльних умовах. Але Банк мені не відповідав. І вже після того як було прийнято рішення по моїй справі я щойно отримала відповідь від Банку на згоду підписання Мирової угоди. Що мені робити після підписання цієї угоди? Чи я повинна надати до суду цей документ, чи Банк повинен це зробити?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Стаття 207 ЦПК України встановлює, що сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
Крім цього, мирову можна підписати також на стадії виконання судового рішення у цивільній справі. Так, статтею 434 ЦПК України передбачена можливість укладення мирової угоди на стадії виконання судового рішення. У цьому випадку вона подається в письмовій формі державному або приватному виконавцеві, який не пізніше триденного строку передає її для затвердження до суду, який видав виконавчий документ.
Мирову угоду НЕ можна укласти після винесення судового рішення по суті спору, адже винесенням остаточного судового рішення цивільний процес на відповідній стадії по суті припиняється.
Наприклад, якщо суд першої інстанції вже оголосив рішення у цивільній справі, то для того щоб укласти мирову угоду сторонам необхідно буде подавати апеляційну скаргу, домогтися відкриття апеляційного провадження, і вже на цій стадії, в апеляційному суді, укладати мирову угоду.
На це також звертає увагу Верховний Суд у своїй постанові у справі № 753/16296/14-ц від 30 вересня 2020 року, вказуючи:
Джерело: https://court.gov.ua/press/news/1013817/
З повагою, юрист Дерій В.О.!