Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 08 листопада 2024, питання №122509 350₴

Як військовому поставити авто на тимчасовий облік

Доброго вечора, в мене питання на рахунок автомобіля
Я військовий, купив авто за власні кошти для власного використання та для виконання бойових завдань
Авто на литовських номерах і все що в мене є на нього то це тільки тех паспорт
Поки був на позиціях дізнаюся що вийшов закон який зобовязує мене поставити це авто на тимчасовий облік
Підскажіть будь ласка як це взагалі зробити

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Євгене!

    Так, є відповідна Постанова КМУ від 29.10.2024 року №1235 "Деякі питання отримання транспортних засобів, кінцевими набувачами яких є військовослужбовці, для використання під час здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, безпеки населення та захисту інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України", проте остання стосується авто, які були ввезені, як гуманітарна допомога, тобто, через БФ. У Вашому ж випадку авто було куплене за власні кошти та немає відношення до гуманітарної допомоги.

    2. Установити, що транспортні засоби, визнані гуманітарною допомогою, ввезені на митну територію України на підставі декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, оформленої відповідно до додатка 1 до Порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 р. № 953 “Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 87, ст. 5038), до набрання чинності цією постановою, кінцевими набувачами яких є військовослужбовці, підлягають тимчасовому державному обліку протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією постановою на підставі декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, акта приймання-передачі та документів військовослужбовця, визначених в абзаці другому пункту 3-2 постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2022 р. № 584 “Про навчання водіїв та державну реєстрацію транспортних засобів у період воєнного стану в Україні” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 42, ст. 2283) - із змінами, внесеними цією постановою.

    Вищезазначеною Постановою були внесені зміни до Постанові Кабінету Міністрів України від 10 травня 2022 р. № 584:

    “3-2. Установити, що на період воєнного стану транспортні засоби, визнані гуманітарною допомогою, кінцевими набувачами яких є військовослужбовці, призначені для використання під час здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, безпеки населення та захисту інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (далі - транспортний засіб, визнаний гуманітарною допомогою), підлягають тимчасовому державному обліку у сервісних центрах.

    Тимчасовий державний облік транспортного засобу, визнаного гуманітарною допомогою, здійснюється на підставі заяви військовослужбовця - набувача такого транспортного засобу (далі - набувач), документа, що посвідчує особу військовослужбовця, документа, що підтверджує проходження військової служби набувачем, а також акта приймання-передачі транспортного засобу, що є гуманітарною допомогою (далі - акт приймання-передачі), за формою згідно з додатком та роздрукованої електронної декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою (далі - декларація), оформленої згідно з додатком 1 до Порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 р. № 953 “Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 87, ст. 5038), на підставі якої такий транспортний засіб ввезено на митну територію України.

    За технічної можливості акт приймання-передачі та декларація передаються з автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги до Єдиної інформаційної системи МВС шляхом використання системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”.

    Заява набувача подається до сервісного центру протягом десяти днів після оформлення акта приймання-передачі.

    Якщо до акта приймання-передачі внесено відомості про військовослужбовців, які мають право користування транспортним засобом, визнаним гуманітарною допомогою, до тимчасового реєстраційного талона у графу “Особливі відмітки” вноситься відмітка “Гуманітарна допомога” та відомості про таких військовослужбовців.

    Відомості про обліковані за військовослужбовцями транспортні засоби, визнані гуманітарною допомогою, вносяться до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

    Набувач після завершення реєстраційних дій повідомляє військовій частині, органу, підрозділу, в якій проходить військову службу (далі - військова частина), про те, що йому передано транспортний засіб, визнаний гуманітарною допомогою, який обліковується за ним на тимчасовому державному обліку".

    Отже, Ви не зможете поставити авто на тимчасовий облік, оскільки не є набувачем гуманітарної допомоги.

    Як саме Ви придбали авто?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    Уряд вніс зміни до обліку транспортних засобів, ввезених з-за кордону як гуманітарна допомога для військовослужбовців. Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 29 жовтня 2024 року № 1235. Вона передбачає врегулювання питання тимчасового обліку та використання автівок, кінцевими набувачами яких є військовослужбовці. Ці зміни діють на період воєнного стану.

    Відтепер автівки, визнані гуманітарною допомогою, кінцевими набувачами яких є військовослужбовці, підлягають тимчасовому державному обліку. Тобто військовий може поставити на себе автомобіль, який використовується під час виконання завдань, пов’язаних з обороною держави. Для цього необхідно звернутись до будь-якого зручного сервісного центру МВС з пакетом документів:

    • заява військовослужбовця – набувача транспортного засобу;
    • документ, що посвідчує особу військовослужбовця (військовий квиток, посвідчення офіцера);
    • документ, що підтверджує проходження військової служби набувачем (довідка з військової частини);
    • акт приймання-передачі транспортного засобу, що є гуманітарною допомогою за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2022 року № 584;
    • електронну декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2023 № 953.

    Після подання необхідних документів транспортний засіб отримує номерні знаки і тимчасовий реєстраційний талон.

    Відповідно до Постанови, сервісні центри МВС можуть відмовляти набувачу у поставленні на тимчасовий облік транспортних засобів. Зокрема, у таких випадках:

    • наявність в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів відомостей про перебування такого транспортного засобу на тимчасовому державному обліку за набувачем;
    • відсутність відомостей про оформлену декларацію в автоматизованій системі реєстрації гуманітарної допомоги.

    Транспортний засіб, визнаний гуманітарною допомогою, знімається з тимчасового державного обліку лише в разі інформування військовою частиною про обставини щодо:

    • знищення транспортного засобу;
    • загибелі (смерті) набувача;
    • призупинення військової служби набувача;
    • визнання набувача особою, яка зникла безвісти;
    • перебування набувача у полоні;
    • перебування набувача на лікуванні впродовж періоду, що перевищує один місяць (зокрема, у зв’язку з пораненням, контузією, травмою або каліцтвом);
    • перебування набувача у розшуку у зв’язку із самовільним залишенням військової частини або дезертирством;
    • звільнення набувача з військової служби;
    • відмова набувача від транспортного засобу, визнаного гуманітарною допомогою, на користь іншого військовослужбовця.

    Після зняття авто з тимчасового обліку, його можна передати лише тому військовослужбовцю, котрий був внесений в акт приймання-передачі (може бути до п’яти осіб), окрім випадків, коли транспорт був знятий з тимчасового державного обліку для постановки на відомчий облік або вибракуваний у зв’язку зі знищенням.

    Звертаємо увагу, якщо до сервісного центру МВС надійшли документи, що підтверджують використання транспортного засобу не за цільовим призначенням, тимчасовий державний облік скасовується. Ця інформація та копії відповідних документів надсилаються до спеціально уповноважених державних органів. Тобто до Міністерства соціальної політики України, яке здійснює контроль за цільовим використанням гуманітарної допомоги.

    Упродовж трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану транспортні засоби, визнані гуманітарною допомогою і які перебувають на тимчасовому державному обліку, підлягають відомчій реєстрації державними органами сектору безпеки і оборони. У протилежному випадку тимчасовий державний облік скасовується і транспортні засоби вважаються необлікованими.

    НАЖАЛЬ,ОСОБИСТЕ АВТО ЗАРЕЄСТРУВАТИ ЗА ЦИМ ПОРЯДКОМ НЕМОЖЛИВО.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    На якій підставі Ви купили та пригнали авто? Якщо у Вас не буде документа про правомірність придбання авто (наприклад, договір купівлі-продажу), то у Вас будуть складнощі при реєстрації авто.

    Тимчасовому державному обліку підлягають транспортні засоби, які були ввезені на територію України на законних підставах у період дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану.

    Послугу надають територіальні сервісні центри МВС

    Перелік документів:
    • паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) (у разі відсутності в зазначених документах відомостей про зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщені особи додатково подають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, в якій зазначено фактичне місце проживання, або пред’являють її відображення в електронній формі на Порталі Дія, зокрема з використанням мобільного додатка)
    • документ, що підтверджує повноваження представника (у разі звернення через уповноваженого представника);
    • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (за наявності);
    • копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
    • копія документа, що підтверджує правомірність придбання транспортного засобу;
    • платіжні документи (платіжні доручення, квитанції) з кодом проведеної операції або відміткою банку, відділення поштового зв’язку або код проведеної операції (реквізити платежу) про внесення плати в будь-якій формі, який можливо перевірити за допомогою державного сервісу перевірки квитанцій за адресою: https://check.gov.ua/.

    * висновок/відомості про експертне дослідження транспортного засобу, що вносяться до електронного реєстру працівниками експертної служби МВС (не є обов’язковим та проводиться за бажанням при перереєстрації транспортного засобу).

    Послідовність дій одержувача послуги:

    Суб’єкт звернення особисто або через уповноважену ним особу подає до суб’єкта надання адміністративної послуги повний пакет документів у паперовому вигляді, необхідних для отримання адміністративної послуги

    Вартість послуги:

    Сплата за бланкову продукцію

    Строк надання послуги:

    протягом робочого дня з моменту одержання заяви

    Підстава для відмови у наданні послуги:

    подання до суб’єкта надання адміністративної послуги неповного пакета документів.

    Протягом дев’яноста діб із дня припинення або скасування дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану особи, які експлуатують транспортні засоби, що перебували на обов’язковому тимчасовому державному обліку в період дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану, зобов’язані здійснити державну реєстрацію транспортних засобів відповідно до вимог Закону України “Про дорожній рух” та цього Порядку. У разі встановлення факту обтяження такого транспортного засобу чи подання документів, інформація в яких не відповідає відомостям відповідних державних реєстрів і баз даних під час державної реєстрації, та/або транспортний засіб не зареєстровано протягом дев’яноста діб із дня припинення або скасування дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану, такий транспортний засіб вважається необлікованим.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас, Євгеній!

    Доброго вечора, в мене питання на рахунок автомобіляЯ військовий, купив авто за власні кошти для власного використання та для виконання бойових завданьАвто на литовських номерах і все що в мене є на нього то це тільки тех паспортПоки був на позиціях дізнаюся що вийшов закон який зобовязує мене поставити це авто на тимчасовий облікПідскажіть будь ласка як це взагалі зробити

    На жаль, але поки не зрозуміло, як і що саме відбуватиметься, але скоріше за все, але Вам дійсно доведеться поставити ТЗ на тимчасовий облік.

    За поданням Мінсоцполітики, Уряд запровадив механізм тимчасового державного обліку транспортних засобів, які військовослужбовці отримують як гуманітарну допомогу та використовують, захищаючи державу. Відтепер військовослужбовці можуть зареєструвати такий транспорт на своє імʼя та користуватися ним на законних підставах до завершення дії воєнного стану та три місяці після його скасування чи припинення. Відповідна постанова, проект якої розроблено Міністерством соціальної політики України, ухвалена Кабінетом Міністрів 29 жовтня 2024 року.

    Ухвалене рішення важливе для розв'язання низки проблемних питань, з якими стикалися військовослужбовці, отримуючи такі автомобілі. У першу чергу забезпечується прозорість права власності на транспорт, врегульовується процедура виїзду за кордон та передача такого авто побратимам чи посестрам. Спрощення та прозорість процедури відповідно підвищують ефективність розподілу гуманітарної допомоги.

    Відтепер, щоб поставити такий автомобіль на тимчасовий державний облік, військовослужбовець впродовж 10 днів від підписання акту приймання-передачі (як це вимагає законодавство стосовно всіх випадків реєстрації ввезених автомобілів) має подати до сервісного центру:

    - заяву;

    - документ, що посвідчує особу;

    - документ про проходження військової служби;

    - акт приймання-передачі транспортного засобу встановленої форми;

    - роздруковану електронну декларацію.

    Військовослужбовці, які отримали транспортні засоби в якості гуманітарної допомоги з початку грудня 2023 року і до набрання чинності постанови можуть зареєструвати їх у сервісних центрах протягом наступних трьох місяців (з моменту прийняття даної постанови) на підставі зазначених вище документів (акт приймання-передачі може бути довільної форми). Порядок реєстрації транспорту, переданого військовослужбовцям як гуманітарна допомога до грудня 2023 року буде встановлено додатково.

    Щоб спростити у подальшому перереєстрацію транспортного засобу, визнаного гуманітарною допомогою, на інших військовослужбовців, в акті приймання-передачі, відповідно до постанови, можна зазначити до 5 військовослужбовців, які мають право керувати цим транспортом та перереєструвати його на себе. Відтак відомості про них вносяться до реєстраційного талона у графу “Особливі відмітки”.

    Після завершення реєстраційних дій військовослужбовець повідомляє військовій частині, органу, підрозділу, в якій проходить військову службу, що він отримав і зареєстрував на себе транспортний засіб, визнаний гуманітарною допомогою.

    Тимчасовий облік транспорту припиняється у разі:

    - знищення цього транспортного засобу;

    - смерті військовослужбовця;

    - призупинення військової служби;

    - визнання військовослужбовця зниклим безвісти;

    - перебування військовослужбовця у полоні;

    - перебування військовослужбовця на лікуванні понад один місяць (зокрема, у зв’язку з пораненням, контузією, травмою або каліцтвом);

    - перебування військовослужбовця у розшуку у зв’язку із самовільним залишенням військової частини або дезертирством;

    - звільнення військовослужбовця з військової служби;

    - відмовою військовослужбовця від транспорту на користь іншого військовослужбовця.

    У разі настання цих обставин, тимчасовий державний облік можна поновити за заявою одного з військовослужбовців, зазначених у акті приймання-передачі. Якщо дані про військових, які мають пріоритетне право на облік, відсутні, сервісний центр повідомляє підрозділ, де військовослужбовець проходив службу, про необхідність відомчої реєстрації транспортного засобу.

    З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України