Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день! Ситуація така: на заняттях в секції карате під час тренування в парі моєму сину (7 років) вибили пів зуба (та скололи ще 2). Зробив це інших хлопчик, який за завданням мав вдарити в плече, але промахнувся і не розрахував силу. Відвідавши стоматолога дізналися, що зараз можна тільки прикривати цей зуб спец.матеріалом, а років у 12 можна буде наростити та поставити коронку.
Підкажіть, будь ласка, чи можу я отримати якесь матеріальне відшкодування для лікування сина? І хто несе за це відповідальність?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Світлана!
Для відшкодування витрат на лікування Вашого сину, який отримав травму під час тренування, Вам треба звернутись до суду з позовною заявою щодо задоволення матеріальної шкоди. Відповідачами в такому випадку будуть батьки кривдника.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Кривдник Вашого сина вчинив по-злочинному. Він або умисно це зробив, або значно помилився. Він наніс удар, якого явно не мало бути.
У зв'язку з малоліттям винного в таких випадках часто подають позов до суду до батьків винного. Перед цим потрібно спробувати досудове врегулювання спору, звернувшись до батьків агресивного хлопчика з проханням відшкодувати матеріальну шкоду та моральну шкоду. Якщо вони не погодяться чи запропонують заплатити замало для Вас, то Ви можете подати до суду на них.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення в цьому випадку, очевидно, не може застосовуватись, бо в ній йдеться про вчинення неповнолітніми (а не малолітніми) діянь, що містять ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність.