Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 12 листопада 2024, питання №122672

Чи потрібно проводити ВЛК обмежено придатному, коли є відстрочка від мобілізації.

Вітаю шановні юристи!
Підкажіть будьласка, як вчинити в даній ситуації.
Маю військовий квиток "книжечка" який отримав в 2011 році як обмежено придатний без переогляду, останній раз проходив ВЛК у 2011 році рішення на руках не маю так як тоді забрали та нічого не видали окрім квитка.Стоїть печатка "взятий на облік" за 2024 рік, вклеяний штрих код, дані в резерв+ оновив вчасно, був списаний по 57 статті розкладу хвороб "псоріаз".
Маю відстрочку, студент, першу робив в ТЦК, другу вже зробив через резерв+.
Чи потрібно мені проходити ВЛК до лютого?
Чи достатньо наявності відстрочки в резерв+ чи краще робити паперову?
Чи підпадаю я під обмежену придатність, є 3 справки зі стаціонару, бляшковий псоріаз станом на зараз маю уражені місця, з ускладненням, дистальна міжфалангова псоріатична артропія L40.5 та деформуючий артрит обох гомілок. Дякую за увагу!

Відповіді юристів (2)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Потрібно пройти. Відстрочка і вимога закону про проходження ВЛК речі не взаємопов'язані.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Вячеславе!

    Чи потрібно мені проходити ВЛК до лютого?

    Відповідно до Закону України № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», який набрав чинності 04.05.2024 року:

    ІІ. Прикінцеві та перехідні положення

    «2. Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби».

    Чи достатньо наявності відстрочки в резерв+ чи краще робити паперову?

    Відстрочка у Резерв+ підстверджує Ваше оформлення останньої.

    Чи підпадаю я під обмежену придатність, є 3 справки зі стаціонару, бляшковий псоріаз станом на зараз маю уражені місця, з ускладненням, дистальна міжфалангова псоріатична артропія L40.5 та деформуючий артрит обох гомілок.

    Обмежена придатність скасована з 4 травня 2024 року. Якщо мова йде про "придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони", то:

    Стаття 57 Розкладу хвороб наказу МОУ №402:

    2) до пункту «б» належать також обмежені, але великі бляшки псоріазу на голові, відкритих ділянках шкіри, а на обличчі - будь-якої величини. Великою слід вважати бляшку псоріазу розміром з долоню хворого та більше.

    Стаття 60 Розкладу хвороб наказу МОУ №402::

    1) до пункту «а» належать системні захворювання сполучної тканини, що характеризуються поліморфною картиною ураження (системний червоний вовчак, системна склеродермія, дерматоміозит, системні васкуліти, змішане захворювання сполучної тканини та інші) незалежно від вираженості змін з боку органів та систем, частоти загострень та ступеня функціональних порушень.

    До цього пункту також належать ревматоїдний (у тому числі ювенільний), псоріатичний, подагричний артрит, спондилоартрит, анкілозуючий спондиліт з вираженими змінами в суглобах та хребті за даними рентгенографії (III стадія та вище), зі значними порушеннями функцій опорно-рухового апарату (порушення функції суглобів та хребта II ступеня та вище) та/або ураженням інших органів та систем (системні форми з ураженням серця, судин, легень, нервової системи, нирок, очей), або збереженням високої активності процесу, незважаючи на лікування відповідно до діючих рекомендацій.

    2) до пункту «б» належать повільно прогресуючі форми запальних захворювань суглобів та хребта з помірно вираженими ексудативно-проліферативними змінами та функціональною недостатністю суглобів і хребта до II ступеня за відсутності системних проявів.

    До цього ж пункту належать васкуліти без ураження життєво важливих органів та систем (серця, великих судин, легень, центральної нервової системи, нирок, очей).

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України