Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день. Вік 30 років. Дані в резерв+ і ЦНАП у відведений двомісячний термін не оновлював. На руках приписне. На обліку в ТЦК перебуваю. Чи є ймовірність отримати відстрочку по догляду за батьком, який має інвалідність 2 гр.після повторного інсульту?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Порушення правил військового обліку не є підставою для відмови у відстрочці.
Чи вказано у медичних документах, що батько потребує стороннього догляду? Є інші невійськовозобов'язані родичі І ступеня споряднення?
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Так, вказано. З мамою в розлученні, інших дітей немає
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТоді у Вас є 2 підстави для відстрочки пункт 9 та пункт 13 частини 1 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю».
Ви зможете оформити відстрочку і за цим пунктом, адже у батька є потреба у постійному догляді і це підтверджується висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
За цим пунктом Вам не потрібно доводити відсутність інших осіб, які зобов'язані утримувати батька.
Згідно пункту 9 частини 1 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” не підлягають призову під час мобілізації військовозобов'язані, які зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.
Велике спасибі за розгорнуту відповідь!
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіБудь ласка! Успіхів Вам!