Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чи обовьязково потрібен алвокат при розлученні за спільною згодою?при умові що я знаходжусь за кордоном і маєм спільну дитину 7років
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Артуре!
У порядку окремого провадження розглядаються справи про розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя, яке має дітей, за заявою будь-кого з подружжя, якщо один з нього засуджений до позбавлення волі.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Доброго дня, якщо у вас малолітня дитина, то розлучитися ви можете тільки в судовому порядку. Адвокат не обовязковий, якщо ви впевнені в тому що зможете вести справу в суді самостійно, як мінімум треба хоча б проконсультуватися, яби знати всі підводні камені. Справа про розлучення на перший погляд не складна, але є в той же час є певні вимоги під час розгляду справи, і справа може тягтися до декількох місіців.
Розірвання шлюбу за рішенням суду за спільною заявою подружжя, яке має дітей, керується ст. 109 Сімейного кодексу, в таких випадках дана заява підписується обома сторонами, але додатково подається договір про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей (ч. 1 ст. 109), тому якщо немає такої домовленості і не оформлено договір про утримання і місце проживання дитини, то вам треба звертатися в позовному провадження в спрощеному провадженні.