Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 15 листопада 2024, питання №122841

Виявлені порушення військового обліку

Добрий день,підскажіть будьласка якщо в резерві пише,що Виявлені порушення військового обліку,то чи означає це що людина в розшуку?І чи можливе затримання з цією позначкою,якщо вже оформлена відсрочка і відображається в резерв+?Буду дуже вдячний за відповідь

Відповіді юристів (12)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    На жаль, затримати Вас можуть, адже згідно пункту 54 постанови КМУ 560 у разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.

    У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення.

    Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину. Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

    У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    Отже, тепер за відмову від повістки або за відмову прослідувати до РТЦК поліцейські можуть на законних підставах затримати громадянина та доставити його до ТЦК.

    Але, згідно статті 261 КУпАП під час затримання повинен бути складений протокол, поліцейські повинні повідомити Ваших родичів та Вашого правозахисника (або центр безоплатної правової допомоги)

    ПРОТЕ, анулювати відстрочку та мобілізувати Вас не мають права.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Михайло Клієнт день тому

    Тобто мають дати повістку,і лише при відмові від неї,можуть затримати?Я правильно розумію?

    • Дерій Владислав Олегович

      Загалом так.

      Проте, згідно абзацу шістнадцятого пункту 79 постанови КМУ 1487 керівники ТЦК звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції (у разі неможливості складення протоколу про адміністративне правопорушення на місці його вчинення) для доставлення осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою складення протоколів про адміністративні правопорушення, до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому ця особа перебуває (повинна перебувати) на військовому обліку, з урахуванням вимог абзацу третього пункту 56 цього Порядку.

      Тобто, якщо відомості про те, що Ви порушили правила віськового обліку внесені до бази поліції, то Вас можуть затримати і доставити до ТЦК.

    Михайло Клієнт день тому

    Дуже дякую,Вам

    • Дерій Владислав Олегович

      Радий був допомогти! Успіхів!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Михайло!

    Затримання можливе, якщо ТЦК подав відповідну заяву до НПУ.

    Відповідно до статті 24 Закону України "Про Національну поліцію":

    "5. За зверненням територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів Служби безпеки України або розвідувальних органів України органи та підрозділи, що входять до системи поліції, беруть участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов’язаних та резервістів спільно з представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також здійснюють адміністративне затримання та доставлення до цих центрів та органів призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Михайло Клієнт день тому

    я так думаю краще звернутися в тцк особисто тоді і вирішити проблему?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Доброго дня, Михайло! Так, я думаю, що Вам потрібно вирішити це питання з ТЦК, аби не наражати себе на можливу небезпеку.

    Михайло Клієнт день тому

    і чи є ризики неправомірних дій з боку тцк,за наявної оформленої відсрочки?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Не бачу таких,оскільки в Вас оформлена відстрочка.

    Михайло Клієнт день тому
    Дуже дякую Вам
    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Михайло! Вдачі Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України