Задайте питання юристу

909 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 18 листопада 2024, питання №122926 350₴

Мне нужно свидетельство о разводе

Нужна справка о разводе. Не вышло через ДIю вытянуть справку. Подтягивает решение суда . Ну и было бы не плохо из реестра вытащить справку о не судимости

Відповіді юристів (6)

    Айвазян Юрій Климентійович
    16.6%

    Доброго дня, Борисе!

    Нужна справка о разводе. Не вышло через ДIю вытянуть справку.

    Яку саме довідку Ви маєте на увазі? Якщо довідку про неперебування у шлюбі, то останню Ви не зможете отримати через Дію.

    Довідка, а правильніше заява, про відсутність шлюбу в Україні оформляється виключно у вигляді заяви, посвідченої нотаріусом або консулом, переклад на іноземну мову виконується пізніше. В окремих країнах приймають афідевіт-заяву де родич, або третя особа стверджують факт що людина не в шлюбі, однак, потрібно заздалегідь уточнувати, тому що, в різних містах і регіонах, наприклад Німеччини, десь приймають а десь вже ні. В деяких країнах взагалі не приймають заяву, просять тільки довідку, в таких випадках, краще укладати шлюб в іншій країні з більш ліберальним ставленням.

    Такий документ необхідний для осіб, що бажають укласти шлюб за кордоном. Така довідка/заява необхідна для реєстрації шлюбу. Вона фактично підтверджує, що певна особа не знаходиться в шлюбі та/або фактичних шлюбних відносинах. Без такого документа укласти шлюб закордоном буде важко.

    Якщо ж мова йде саме про свідоцтво, то останнє можливо отримати тільки за умови розлучення через ДРАЦС.

    Якщо шлюб розірвано на підставі рішення суду після 27 липня 2010 року, то актовий запис про розірвання шлюбу не формується у ДРАЦС.

    Отже, за можливості, конкретизуйте будь ласка, яка саме довідка Вам необхідна.

    Ну и было бы не плохо из реестра вытащить справку о не судимости

    Міністерство внутрішніх справ України запустило новий сервіс з видачі довідок про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України.

    Подати запит в електронній формі та отримати довідку у формі витягу можна через електронний сервіс https://vytiah.mvs.gov.ua , увійшовши до Особистого кабінету за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

    Сервісні центри МВС паперові довідки не видають.

    Також Ви можете отримати даний витяг через Дію.

    https://diia.gov.ua/services/vityag-pro-nesudimist

    1. Натисніть Отримати витяг та зареєструйтеся або авторизуйтеся зручним для вас способом.

    2. Перевірте свої дані.

    3. Виберіть тип витягу: короткий або повний.

    4. Виберіть мету запиту витягу про несудимість.

    5. Якщо змінювали особисті дані, зазначте цю інформацію у заяві.

    6. Додайте інформацію про ваше місце народження.

    7. Протягом 10 робочих днів витяг буде готовий. Якщо дані потребують додаткової перевірки — протягом 30 календарних днів.

    8. Готовий витяг про несудимість надійде на вашу електронну пошту. Також його можна завантажити в особистому кабінеті в розділі Отримані документи.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович
    16.6%

    Вітаю Вас, Олександре!

    З якою метою потрібен витяг про розірвання шлюбу та про несудимість? Для закордонної установи?

    Нужна справка о разводе. Не вышло через ДIю вытянуть справку. Подтягивает решение суда

    Якщо шлюб розривається через суд, свідоцтво про розірвання шлюбу не видається. Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили (ст. 115 СК України)

    Якщо шлюб розірвано на підставі рішення суду після 27 липня 2010 року, то актовий запис про розірвання шлюбу не формується у ДРАЦС.

    Ви можете отримати Витяг про розірвання шлюбу звернувшись до районного суду, де було оформлене розлучення, за копією рішення суду.

    Ну и было бы не плохо из реестра вытащить справку о не судимости

    Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» (довідку про відсутність судимості) можна отримати:

    • подати запит через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/vityag-pro-nesudimist для отримання Витягу в електронній формі
    • самостійно або через представника по довіресності подати запит до МВС про отримання Витягу у паперовій формі.

    На сьогодні можливо замовити і отримати витяг у паперовій формі за адресою: м. Київ, вул. Богомольця, 10 (понеділок – п’ятниця з 10.00 до 11.00 та з 15.00 до 16.00).

    Ви або Ваш представник під час подання запиту пред’являєте документ, що посвідчує Вашу особу, надає його копію, копію документа, що посвідчує особу заявника, та копію документа, який уповноважує його представляти інтереси заявника (нотаріальна довіреність).

    Запити у паперовій формі на отримання витягу у паперовому вигляді опрацьовуються до 10 робочих днів. На паперовому Витязі проставляються печатка та підпис посадової особи.

    Якщо Вам витяг потрібен для закордонної установи, то він повинен бути легалізованим - тобто перекладеним на мову іноземної держави та повинен бути проставлений апостиль. Є країни, де достатньо лише нотаріального перекладу. На сьогодні - це: Болгарія, Грузія, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Польща, Румунія, Узбекистан, Чехія, Сербія.

    Проставлення апостиля на електронний документ законодавством не передбачено. Роздрукований примірник електронного витягу є лише його паперовою копією. Тому замовлення Витягу через ДІЮ Вам буде недостатньо для надання закордонним установам.

    Проставленню апостиля підлягають виключно оригінали витягів з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», які сформовані у паперовому вигляді та містять печатку органу видачі.

    Інформацію щодо порядку проставлення апостиля розміщено за посиланням: https://mvs.gov.ua/uk/katalog-poslug/servisi-ta-po...

    Отже, онлайн замовити довідку можна на сайті Головного сервісного центру МВС, на сайті МВС МВС у розділі електронні послуги, або на сайті сервісу Дія.

    Проте, якщо довідка про несудимість потрібна для надання її в іноземній країні - сВам необхідно отримати паперовий варіант Витягу про несудимість разом з апостилем.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    16.6%

    Вітаю Вас.

    Нужна справка о разводе. Не вышло через ДIю вытянуть справку. Подтягивает решение суда .

    Довідки про розлучення, як такої, не існує. Документом, що підтверджує розірвання шлюбу, є відповідне рішення суду або документ органу реєстрації актів цивільного стану.

    Відповідно до пункту 7 глави 3 розділу ІІІ наведених Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, громадяни України та особи без громадянства, які проживають в Україні, для підтвердження сімейного стану з метою реєстрації шлюбу в іншій державі подають засвідчену нотаріально заяву, в якій особа повідомляє про себе, що вона ніколи не перебувала у шлюбі, або про те, що вона раніше перебувала у шлюбі, але зараз її шлюб припинено.

    Запис на консульський прийом з питань оформлення заяви про неперебування у шлюбі здійснюється виключно онлайн за посиланням https://online.mfa.gov.ua/.

    Для запису на прийом з метою вчинення відповідної консульської дії слід обрати Категорію консульської дії «Нотаріальні дії», Консульська дія «Засвідчення підпису».

    Для економії Вашого часу після запису на консульський прийом засобами електронної черги просимо Вас надіслати листа з темою «Консульський прийом» на consul_qa@mfa.gov.ua До листа необхідно додати номер вашого телефону, копію Вашого паспорта для виїзду за кордон та зазначити перелік необхідних консульських дій з метою формування і відправки Вам ваучера для оплати консульського збору.

    Для посвідчення заяви про неперебування у шлюбі на консульському прийомі необхідно надати Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, квитанцію про сплату консульського збору.

    Особи, які раніше перебували у шлюбі і шлюб яких припинено з будь-яких підстав, повинні надати документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу.

    Заява посвідчується у день звернення за умови надання необхідних документів і квитанції про оплату консульського збору.

    Ну и было бы не плохо из реестра вытащить справку о не судимости

    Отримати витяг про відсутність судимості можна за лічені хвилини у режимі онлайн. Про це повідомив заступник Міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко під час брифінгу «Цифрові сервіси та проекти МВС в умовах війни».

    Заступник очільника МВС поінформував про нові цифрові інструменти, які впроваджує Міністерство для зручності громадян.

    Ігор Бондаренко розповів про зміни в сервісі отримання витягу про несудимість. До війни громадяни мали змогу замовити довідку про несудимість онлайн, зокрема відповідна послуга була в застосунку Дія. Однак з початком російського вторгнення державі задля захисту своїх електронних ресурсів довелося обмежити їхню роботу.

    «Розробили сервіс vytiah.mvs.gov.ua, за допомогою якого громадяни України можуть у безпечний спосіб, швидко та ефективно замовити витяг про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України», - сказав він.

    Отримати послугу можна за швидко, достатньо увійти до «Особистого кабінету» за допомогою кваліфікованого електронного підпису та подати запит.

    «Автоматична обробка запиту відбувається досить швидко, вже за лічені хвилини в «Особистому кабінеті» з’являється витяг в електронному вигляді з QR-кодом, що дає змогу перевірити чинність даного документу», - сказав Ігор Бондаренко.

    Витяг про відсутність судимості може знадобитися для:

    здійснення всиновлення;

    оформлення документів в органах соціального забезпечення;

    оформлення віз для виїзду за кордон та надання до установ іноземних держав;

    оформлення на роботу;

    для участі в процедурі закупівель тощо.

    З повагою!

    Богун Сергій Павлович
    16.6%

    Добро дня.

    Документом, який підтверджує факт розірвання шлюбу, до 27 липня 2010 року було лише свідоцтво про розірвання шлюбу. До 27.07.2010 навіть якщо шлюб було розірвано через суд, то один з подружжя повинен був зареєструвати факт розірвання шлюбу у РАЦСі і отримати свідоцтво про розірвання шлюбу.

    Після 27.07.2010 свідоцтво про розірвання шлюбу видається тільки у випадках, коли шлюб розірвано в органі реєстрації актів цивільного стану.

    Якщо ж шлюб розірвано через суд, то після 27 липня 2010 року документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

    Суд сам надсилає рішення до органу державної реєстрації актів цивільного стану для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

    Свідоцтво або витяг про розірвання шлюбу — це офіційний документ, який підтверджує факт припинення шлюбу. Він видається після внесення відповідних даних до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

    Заява (запит) про надання витягу з Реєстру подається заявником особисто або шляхом надсилання поштою.

    Довідку про несудимість Ви можете отримати через "Дію" чи через МВС https://services.mvs.gov.ua/services?q=&category=%...

    Корнійчук Євген Іванович
    16.6%

    Добрый день, решение суда и есть документ который подтверждает развод. Сейчас свыдетельство не выдают. Вам просто нужно обратится в ЗАГС и зарегистрировать там ваше решение для внесения изменений в реестре.

    2. Справка о несудимости

    Для получения справки о несудимости можно воспользоваться несколькими способами:

    2.1 Через портал "Дія"
    1. Зайдите на портал "Дія" с помощью вашего аккаунта.
    2. Перейдите в раздел "Запросить справку о несудимости".
    3. Заполните данные:
      • Паспортные данные;
      • Цель получения (например, "для предъявления по месту требования").
    4. Дождитесь готовности документа. Справка будет доступна в электронном виде.
    2.2 Через Министерство внутренних дел Украины (МВД)
    1. Обратитесь в сервисный центр МВД или подайте запрос онлайн через их официальный сайт.
    2. Документы:
      • Паспорт;
      • Идентификационный код (ИНН).
    3. Срок изготовления:
      • Обычно от 1 до 10 рабочих дней.
    2.3 Через доверенное лицо

    Как и в случае со свидетельством о разводе, вы можете оформить доверенность на представителя, который получит справку для вас.


    3. Что делать, если доступ к "Дія" или официальным органам ограничен?

    Если у вас нет доступа к "Дія" или вы находитесь за границей, рассмотрите следующие варианты:

    • Обратитесь в консульство Украины за помощью с оформлением документов.
    • Используйте услуги нотариального заверения доверенности для представителя в Украине.
    • Обратитесь к юридическим фирмам, которые помогают с оформлением документов удалённо.
    Турчин Ярослав Олексійович
    17.1%

    ЗДРАВСТВУЙТЕ, АЛЕКСАНДР! В принципе нет ничего невозможного, но по Вашему вопросу невозможно понять детали, которые имеют важное значение для решения такого вопроса.

    Если Вы разводились через суд, то свидетельство о браке Вам никто и не выдаст, т.к. не предусмотрена выдача свидетельств в случае развода по суду. Но есть нюансы.

    У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Якщо шлюб розривається через суд, свідоцтво про розірвання шлюбу не видається. Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили (ст.115 СК України).

    То есть Вам нужно либо получить копию решения суда с отметкой о законной силе.

    Также нужно понимать ДЛЯ ЧЕГО Вам такой документ.

    Если Вы работаете в США, Канаде или другой стране и Вам нужен такой документ для миграционной легализации в стране фактического проживания, то возможно понадобится решение суда с апостилем.

    Но решение суда это бумажка на белой бумаге формата А-4. Хоть и с гербовой печатью.Если Вам нужно жениться за границей еще раз -

    В таком случае куда разумнее для целей миграционной службы получить Выписку с Государственного реестра актов гражданского состояния граждан (ДРАЦСГ) с апостилем.

    Такая выписка выдаётся органом ЗАГСа. ЕЕ можно заказать через ДІЮ.

    https://diia.gov.ua/services/vityag-pro-rozirvanny...

    После эта Выписка намного быстрее получает штамп АПОСТИЛЬ, чем неизвестно кем подписанное в суде решение, которое очень часто в Министерстве юстиции не принимают. Печать блеклая, подпись не совпадает с образцами и т.д.

    Справку о несудимости тоже Вы можете оформить моментально в браузерной версии "ДІЯ".

    https://diia.gov.ua/services/vityag-pro-nesudimist

    В остальном - нужно исходить из индивидуальных особенностей Вашей ситуации.

    Без Вашего физического присутствия в Украине получить выписку с ЗАГСа можно, а вот бумажную справку об отсутствии судимости, которую выдаёт уже не Разрешительный отдел УМВД / Нацполиции (где выдавали разрешения на оружие), а ТСЦ МВД (бывший МРЭО ГАИ).

    https://kvg.hsc.gov.ua/dovidka-pro-vidsutnist-sudi...

    А там если и выдадут, то только по доверенности.

    Довідка про несудимість – це документ, який засвідчує, що людина не притягувалася до відповідальності за злочини, знята, погашена судимість і людина не в розшуку.

    Порядок отримання довідки про несудимість здійснюється відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 30.03.2022 № 207 «Про організацію доступу до відомостей персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України».

    Довідка може видаватися особі, яка досягла 14 років за її особистим запитом у письмовій або електронній формі.

    Отримати дану довідку можливо у два способи:

    електронний варіант – довідка надійде на вказану у формі заповнення електронну адресу;

    паперовий варіант – довідку можна забрати у бажаному ТСЦ МВС.

    Для отримання довідки в електронному вигляді необхідно перейти на сайт Електронні інформаційні послуги https://vytiah.mvs.gov.ua/app/landing :

    Перейти на вкладку отримати витяг;

    Обрати яким чином ви будете підтверджувати свою особу, використовуючи електронний підпис чи BankID;

    Перевірити свої дані, поставити відмітку для надання дозволу на обробку своїх даних та натиснути кнопку далі;

    Заповнити місце реєстрації, ( у разі зміни ПІП, зазначити що саме змінювали та яке ПІП було раніше), вибрати мету отримання довідки, який тип витягу необхідний повний чи скорочений, вказати Ваш номер телефону, електрону адресу та натиснути кнопку надіслати запит.

    Якщо обираєте «скорочений» тип витягу, це значить, що довідка включатиме лише відомості про відсутність/наявність судимості. Обравши «повний» тип витягу, ваша довідка включатиме відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

    Також отримати довідку про несудимість в електронному вигляді можливо через застосунок «Дія» для цього достатньо перейти за посиланням: https://diia.gov.ua/services/categories/gromadyanam/dovidki-ta-vityagi

    Якщо Ви плануєте подати запит у письмовій формі для отримання довідки про несудимість, вам необхідно особисто або уповноваженою у встановленому порядку особою – представником (наприклад батьками) звернутися до територіального сервісного центру Міністерства внутрішніх справа України (далі – ТСЦ МВС), незалежно від реєстрації місця проживання, маючи при собі документ, що посвідчує його особу. Якщо запит подається через представника, додатково необхідно надати документ, що посвідчує особу представника; оригінал та копія документа, яким уповноважено представника;

    Готову довідку про несудимість в паперовому вигляді можна отримати лише в тому ТСЦ МВС, до якого ви зверталися в письмовій формі.

    Довідка про несудимість надається протягом 30 календарних днів.

    Довідка про несудимість видається безкоштовно.

    У разі тимчасового або постійного перебування особи за межами держави довідку про несудимість можна отримати в посольствах або консульських установах України.

    С уважением и пониманием, юрист Ярослав Турчин (г. Гамбург, Германия)


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 1 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025