Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 18 листопада 2024, питання №122953

нові правила бронювання

Якщо працівник заброньований через дію до липня 2025 року, чи повинне підприємство його перебронювати до 28 лютого? І чи є дійсною бронь на даний момент (в резерві при скануванні qr-коду вказується, що бронь є)

Відповіді юристів (2)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Згідно пункту 2 Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану у рішенні Мінекономіки зазначається строк дії відстрочки, який не може перевищувати:

    • строку проведення мобілізації, - для військовозобов’язаних, зазначених в абзаці другому пункту 1 цього Порядку, та військовозобов’язаних, які працюють або проходять службу в Державній кримінально-виконавчій службі;
    • строку дії контракту (договору) на поставку товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, - для військовозобов’язаних, зазначених в абзаці третьому пункту 1 цього Порядку;
    • 12 місяців, - для військовозобов’язаних, зазначених в абзаці четвертому пункту 1 цього Порядку;
    • строк договору (контракту) або строку, на який їх обрано (призначено), - для військовозобов’язаних, зазначених в абзаці п’ятому пункту 1 цього Порядку.

    Отже, в залежності від того де працевлаштований військовозобов'язаний, то і на такий термін дійсне бронювання.

    Якщо вказано, що до липня 2025 року, то нічого змінювати не потрібно.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Наталія!

    Якщо зважати на слова Шмигаля, то так, Ви повинні будете поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося. На законодавчому рівні поки що жодних змін не відбулося.

    "За його словами, до 15 листопада влада провела аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників.

    "За результатами аудиту було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути. Перш за все, регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер будуть погоджуватись із Міноборони та Мінекономіки", — сказав Шмигаль.

    Прем'єр також пояснив, що для приватного сектору зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом тепер будуть "обов’язковими пунктами" для бронювання працівників.

    "Зокрема, нарахована середня зарплата у підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат. Це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради "тіньової" домовленості про бронювання", — сказав він.

    Шмигаль зауважив, що відповідальним міністерствам за бронювання доручено "детально пояснити всі аспекти та логіку оновленої системи" та необхідно дати "вичерпні відповіді на всі запитання".

    Очільник уряду додав, що новий порядок щодо бронювання діятиме з 1 грудня, а для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого.

    "До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося", — сказав він".

    https://suspilne.media/880677-v-ukraini-z-1-grudna...

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України