Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго вечора !
Склалася така ситуація.
ЖЕК який відповідає за наш будинок , найняв іншу службу яка займається ремонтами будинків, для того щоб вони з зовнішньої сторони будинку зняли аварійні елементи які можуть впасти комусь на голову. І ця служба під час своїх робіт. ціле направлено вибили вікна на балконі квартири яку я орендую.
При поліції вони цей факт підтвердили. Захищаючи себе що вони були проінформовані що в квартирі ніхто не проживає.
В цей момент в квартирі перебували двоє моїх неповнолітніх сестер (я опікун)
Вони дуже перелякалися і в чому були в тому і вибігли до підʼїзду в істрериці що хтось ломиться через балкон (на 8-му поверсі) і чекали мене поки я приїду з роботи
В цей же час приїхав власник квартири. З власником вони домовили про те що відремонтують вікна і на цьому питання буде закрите.
Але в мене питання чи можу я , подати заяву до суду з метою відшкодування завданої моральної шкоди проти моїх сестер?
І на данний момент сестри з обіду до вечора в істериці , і бояться залишатися самі в квартирі.
Дякую за відповідь.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Микито!
Можете.
Питання про відшкодування моральної (немайнової) шкоди, зокрема, вирішується, у таких випадках:
Нормативно не встановлено мінімальний і максимальний розміри відшкодування моральної шкоди та методику його визначення. В той же час, при оцінці розміру відшкодування моральної шкоди необхідно враховувати, що моральну шкоду не можна відшкодувати в повному обсязі, так як немає (і не може бути) точних критеріїв майнового виразу душевного болю, спокою, честі, гідності особи.
Розмір відшкодування моральної шкоди одразу оцінюється самим потерпілим та визначається у позовній заяві. Остаточне рішення про розмір компенсації моральної шкоди приймається судом.
Критерії, які суд має оцінювати при визначенні розміру моральної шкоди:
При визначенні розміру відшкодування моральної шкоди мають враховуватися вимоги розумності та справедливості.
Доказами можуть бути будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку суд установлює наявність або відсутність обставин, що обгрунтовують вимоги й заперечення сторін та інші обставини, котрі мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються показаннями свідків, висновками експертів, письмовими доказами (наприклад медичними довідками, висновками) та іншими документами тощо, що підтверджують обставини, що мають значення для доказування факту заподіяння моральної шкоди, обґрунтування визначеного позивачем розміру компенсації і т.ін.
У відповідності до вимог ч.6 ст. 81 ЦПК України доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
З повагою, адвокат Айвазян.