Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
910 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Якщо опиратися на Ваш досвід, то який прогноз ВЛК при діагнозах:
- спондильоз грудного відділу хребта;
- спондилоартроз грудного відділу хребта;
- остеохондроз грудного відділу хребта;
- грижі Шморля грудного відділу хребта;
- спондильоз шийного відділу хребта;
- спондилоартроз шийного відділу хребта;
- унковертебральний артроз шийного відділу хребта;
- остеохондроз шийного відділу хребта;
- нестабільність сегментів шийного відділу хребта С3-С4, С6-С7, 3мм;
- ретролістез С2, 3мм;
- протрузії дисків шийного відділу хребта С3-С4, С6-С7, 2,5мм;
- Хронічне Порушення Мозкового Кровотоку, ДЕП 1 стадії, в Вертебро-базилярному басейні на фоні малого діаметру правої хребтової артерії і вираженої вертеброгенної непрямолінійності ходу обох хребтових артерій;
- ознаки нечисленних вогнищевих змін судинного генезу, розширення лікворних просторів;
- хронічний полісинусит, ретенційна кіста верхньо-щелепної пазухи 3,3*2,6*2,4см;
- сенсорні розлади кінцівок, оніміння(затерпання) всіх кінцівок(рук і ніг);
- головокружіння, вестибулопатія;
- погіршення гостроти зору, 0,2 - 2, ОД= 0,5; 0,2 - 2, ОД= 0,6;
- міопія, ангіопатія обох очей, окулярна контактна корекція, невеликі порушення полів зору;
- астено-невротичний синдром;
- тривожний розлад з інсомнією;
- стеатоз печінки, поліпи жовчного міхура.
В мене у батька інвалідність другої групи. Якщо, припустимо, мене визнають непридатним з виключенням, то мій брат вже не зможе отримати відстрочку по підставі догляду за батьком? Т.д батько не зможе вибрати мого брата?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (47)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня. Що стосується хребта, треба враховувати його рухливість. Якщо порушення значне, можна розрахувати на виключення. Також, можливо виключення за сукупністю хвороб, будуть оцінювати ваш фізичний стан взагалі. На ВЛК беріть з собою всі ваші медичні документи. Грає велику роль, яке ви приймаєте лікування, чи потребуєте ви постійного нагляду лікаря.
Відстань
Рух
Норма
Обмеження рухів
незначне
помірне
значне
1
2
3
4
5
6
Від бугорка потиличної кістки до остистого відростка VII шийного хребця
Нахил голови вперед
3-4 см
2,5 см
2 см
<2 см
Відкидання голови назад
8-10 см
6-7 см
4-5 см
3 та менше см
Повороти в шийному відділі хребта
85°
70-75°
60-65°
30-50°
Від остистого відростка VII шийного хребця до I крижового хребця
Згинання вперед
6-7 см
4-5 см
2-3 см
<2 см
Прогинання назад
5-6 см
3-4 см
2-2,5 см
<2 см
Повороти в поперековому та грудному відділах хребта
25-30°
19-24°
15-18°
10-14
Якщо вас виключать з обліку, ваш брат не втратить право на відстрочку.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олександре!
Якщо Вас виключать з військового обліку (станом на зараз процедура займає приблизно півроку), то Ви набудете статус "невіськовозобов'язаного", отже за пунктом 13 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" оформити відстрочку Ваш брат не зможе. Батько може обирати тільки серед військовозобов'язаних синів, Ви ж, вже не будете військовозобов'язаним.
Відповідно до статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
«13) які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю».
У разі потреби Вашого батька у постійному догляді за висновоком ЛКК, брат матиме можливість оформити відстрочку за пунктом 9 вищезгаданої статті. В даному випадку наявність інших родичів взагалі ролі не грає.
«9) зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду».
-Перше, що Ви повинні розуміти - ВЛК не приймає рішення по сукупності наявних захворювань. Тобто Ваша ступінь придатності буде оцінена окремо щодо кожного з діагнозів.
Друге - Вам необхідно мати заключення профільних лікарів (бажано державних) по всіх захворюваннях. Як також, якщо хворієте давно, всі наявні медичні документи, які свідчать про перебіг хвороб та порушення функцій організму.
Відповідно до Наказу МОУ №402:
Пункт 3.4 глави 3 розділу II Наказу МОУ №402:
Лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов’язаний, що характеризують його стан здоров’я, а також вносять до ЕСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.
Пункт 3.5 глави 3 розділу II:
Військовозобов’язаний під час проведення медичного огляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою № 025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі - форма № 025/о), виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в ЕСОЗ.
Пункт 3.11 глави 3 розділу II:
У разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.
___
спондильоз грудного відділу хребта;- спондилоартроз грудного відділу хребта;- остеохондроз грудного відділу хребта;- грижі Шморля грудного відділу хребта;
- спондильоз шийного відділу хребта;- спондилоартроз шийного відділу хребта;- унковертебральний артроз шийного відділу хребта;- остеохондроз шийного відділу хребта;- нестабільність сегментів шийного відділу хребта С3-С4, С6-С7, 3мм;- ретролістез С2, 3мм;- протрузії дисків шийного відділу хребта С3-С4, С6-С7, 2,5мм;
Я так розумію, що це висновок МРТ, а чи маєте Ви заключення профільного лікаря, оскільки висновки МРТ не є такими? Якої стадії Ваші хвороби (функціональна нестабільність)? Як довго хворієте?
ФНС 0 — працездатність збережена.
ФНС І — працездатність тимчасово обмежена.
ФНС ІІ — працездатність втрачена.
ФНС ІІІ — потребує сторонньої допомоги.
Стаття 64 Розкладу хвороб зазначає наступне:
1) до пункту «а» належать:
2) до пункту «б» належать:
3) до пункту «в» належать:
Ознаками клінічного прояву остеохондрозу є порушення статичної функції ураженого відділу хребта - випрямлення шийного (поперекового) лордозу або утворення кіфозу, поєднання локальних лордозу та кіфозу замість рівномірного лордозу. Больовий синдром повинен бути підтверджений неодноразовими зверненнями по медичну допомогу та лікуванням.
Для незначного порушення функції хребта характерні рухові та чутливі порушення, які проявляються неповною втратою чутливості в зоні одного невроміра, втратою або зниженням сухожилкового рефлексу, зниженням м’язової сили окремих м’язів кінцівки при загальній компенсації її функції.
Характер патологічних змін хребта повинен бути підтверджений багатоосьовими навантажувальними, функціональними рентгенологічними, а за необхідності - іншими сучасними (КТ, МРТ) дослідженнями. Ступінь сколіозу визначається за рентгенограмами, виконаними у вертикальному та в горизонтальному положеннях, на підставі виміру кутів сколіозу (за методикою Ліппмана - Коба): I ступінь - 1-10°, II ступінь - 11-25°, III ступінь - 26-50°, IV ступінь - більше 50° (за В.Д. Чакліним).
___- Хронічне Порушення Мозкового Кровотоку, ДЕП 1 стадії, в Вертебро-базилярному басейні на фоні малого діаметру правої хребтової артерії і вираженої вертеброгенної непрямолінійності ходу обох хребтових артерій;- ознаки нечисленних вогнищевих змін судинного генезу, розширення лікворних просторів;- хронічний полісинусит, ретенційна кіста верхньо-щелепної пазухи 3,3*2,6*2,4см;- сенсорні розлади кінцівок, оніміння(затерпання) всіх кінцівок(рук і ніг);- головокружіння, вестибулопатія;
Стаття 41 Розкладу хвороб Наказу МОУ:
1) до пункту «а» належать:
2) до пункту «б» належать:
3) до пункту «в» належать легкі стійкі органічні ураження нервової системи, що виникли внаслідок гострого порушення мозкового або спінального кровообігу, а також при дисциркуляторній енцефалопатії I стадії на фоні церебрального атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, цукрового діабету (псевдоастенічний, вестибуло-атактичний, кохлеарний синдроми, пожвавлення сухожилкових рефлексів, анізорефлексія, асиметрія обличчя, недостатність конвергенції, симптоми орального автоматизму).
Особи після вперше перенесеного транзиторного ішемічного нападу при повному відновленні функцій ЦНС оглядаються за статтею 44.
Під час оцінювання придатності до військової служби осіб, оперованих з приводу аневризми судин головного мозку, інших судинних уражень головного та спинного мозку, враховуються радикальність операції, її ефективність, динаміка відновлення порушених функцій. За наслідками оперативного втручання особи, оглянуті за графами I-III Розкладу хвороб, оглядаються за пунктами «а», «б» чи «в» цієї статті.
___
- погіршення гостроти зору, 0,2 - 2, ОД= 0,5; 0,2 - 2, ОД= 0,6;
- міопія, ангіопатія обох очей, окулярна контактна корекція, невеликі порушення полів зору;
Це зір із корекцією чи без?
Стаття 31 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402:
а) сліпота одного або обох очей; відсутність одного чи обох очних яблук - "непридатні".
б) гострота зору обох очей з корекцією до 0,5; гострота зору одного ока з корекцією вище 0,5 при гостроті зору другого ока з корекцією до 0,2 - "придатні до ТЦК".
___- тривожний розлад з інсомнією;
Цей розлад виражений, помірний? Як давно Ви маєте дане захворювання?
Стаття 17 Розкладу хвороб Наказу МОУ №402:
1) до пункту «а» належать ПТСР з вираженою симптоматикою та прогредієнтним типом перебігу, виражений тривожно-депресивний розлад асоційований зі стресом, виражений генералізований тривожний розлад, виражений обсесивно-компульсивний розлад, тяжкий депресивний епізод без психотичних симптомів, тяжкий депресивний епізод з психотичними симптомами, депресивні епізоди, ускладнені суїцидальними спробами, суїцидальними намірами, аутоагресивною поведінкою, які не піддаються лікуванню, з тривалістю хворобливих проявів понад 3 місяці з моменту виникнення клінічних хворобливих проявів.
2) до пункту «б» належать помірно виражені, тривалі або повторні невротичні розлади, ПТСР з помірно вираженою симптоматикою та стабільним типом перебігу, помірний тривожно-депресивний розлад асоційований зі стресом, генералізований тривожний розлад, обсесивно-компульсивний розлад, помірний депресивний розлад, помірно виражені рекурентні депресивні розлади коли хворобливі явища, незважаючи на патогенетичне лікування, стійко утримуються і заважають особам виконувати обов’язки військової служби. Експертна постанова приймається після безуспішного стаціонарного лікування хворого не менше двадцяти одного дня.
3) до пункту «в» належать помірно виражені, короткотривалі (до 3 тижнів) невротичні розлад зі сприятливим перебігом, ПТСР з регредієнтним типом перебігу, що закінчився легкою астенією, помірний депресивний епізод із сприятливим перебігом, що закінчився легкою астенією.
4) до пункту «г» належать: стан після гострої реакції на стрес, легкий депресивний епізод, порушення адаптації, легкі та помірно виражені невротичні розлади, які характеризуються переважно вегетативними порушеннями, добре піддаються лікуванню та закінчуються одужанням, ПТСР з регредієнтним типом перебігу після епізоду загострення.
___- стеатоз печінки, поліпи жовчного міхура.
"Придатні".
В цілому Ви надали недостатньо інформації, аби можна було спрознозувати рішення ВЛК. За наданими Вами документами без уточнень, про які я зазначав вище, максимум - це "придатний до ТЦК".
З повагою, адвокат Айвазян.
Все перераховане - є заключення лікарів в обласній лікарні. Невропатолог, окуліст, ЛОР, гастроентеролог.
По зору, 0,2 обидва ока без корекції, 0,5 і 0,6 з корекцією. Ангіопатія і міопія обох очей.
Про виключення, на мою думку, найбільш актуально ось це:
Спондильоз є, остеохондроз шийного відділу хребта є, функціональна нестабільність Змм, вертебробазилярна недостатність записана як ХПМК і ДЕП 1 стадіїї в ВББ на фоні малого діаметру правої ХА і вираженої непрямолінійності ходу обох хребтових артерій. Чи не так?
Порушення функцій організму: ДЕП 1 стадії, в сенсорних розладах всіх кінцівок, головокружіння, вестибулопатія, порушення психіки астено-невротичний синдром і тривожний розлад, порушення зору у вигляді його зниження, при чому ангіопатія очного дна є судинним захворюванням, як наслідком судинних проблем мозку, а не окремим захворюванням. Поля зору теж мають випадіння. Це все в заключеннях лікарів в медкарті.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіПроаналізуйте рухливість хребта відповідно наданої таблиці з вашим профільним лікарем.
Інше ,1. по зору тільки сліпота або майже сліпота. 0.1 -.0.2
2. при виражених, стійких психічних розладах з прогредієнтним перебігом
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіб) гострота зору обох очей з корекцією до 0,5; гострота зору одного ока з корекцією вище 0,5 при гостроті зору другого ока з корекцією до 0,2.
У такому випадку під дію пункту "б" статті 31 Ви не підпадаєте.
Щодо статті 30 Розкладу хвороб:
а) короткозорість або далекозорість будь-якого ока в одному із меридіанів більше 12,0 дптр;
б) короткозорість або далекозорість будь-якого ока в одному із меридіанів більше 6,0 дптр і до 12,0 дптр або астигматизм будь-якого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах більше 3,0 дптр;
в) короткозорість або далекозорість будь-якого ока в одному із меридіанів більше 3,0 дптр і до 6,0 дптр або астигматизм будь-якого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах більше 2,0 дптр і до 3,0 дптр.
Спондильоз є, остеохондроз шийного відділу хребта є, функціональна нестабільність Змм, вертебробазилярна недостатність записана як ХПМК і ДЕП 1 стадіїї в ВББ на фоні малого діаметру правої ХА і вираженої непрямолінійності ходу обох хребтових артерій. Чи не так?
функціональна нестабільність Змм - це ренген з функціональними пробами?
недостатність записана як ХПМК і ДЕП 1 стадіїї в ВББ на фоні малого діаметру правої ХА і вираженої непрямолінійності ходу обох хребтових артерій. Чи не так? - можливо й так, чому не ВБН?
Порушення функцій організму: ДЕП 1 стадії, в сенсорних розладах всіх кінцівок, головокружіння, вестибулопатія, порушення психіки астено-невротичний синдром і тривожний розлад, порушення зору у вигляді його зниження, при чому ангіопатія очного дна є судинним захворюванням, як наслідком судинних проблем мозку, а не окремим захворюванням. Поля зору теж мають випадіння. Це все в заключеннях лікарів в медкарті.
(G45.0)Синдром вертебробазилярної артеріальної системи
Стаття 21 включає: епізодичні та пароксизмальні розлади G40-G47 (епілепсія та епілептичні синдроми, епілептичний статус, мігрень, розлади сну, в тому числі апное сну).
Виключено: транзиторні церебральні ішемічні напади G45 (включено до статті 41).
Стаття 41 Розкладу хвороб Наказу МОУ:
1) до пункту «а» належать:
1) По зору. 0,5 кожне око з усіма можливими корекціями, тобі пункт б?
деформуючий спондильоз та міжхребцевий остеохондроз шийного відділу хребта, що супроводжуються функціональною нестабільністю II-III стадій (зміщення тіл хребців більше 3 мм під час функціональних проб) та вертебробазилярною недостатністю
2) Так рентген з функціональними пробами. Нестабільність С3 - 3мм. Ретролістез С2 - 3мм.
3) Різницю по суті між ВБН, ХПМК і ДЕП я взагалі не розумію, крім назв. Знову ж таки синдром вертебробазилярної артеріальної системи знову звучить не як Вертебробазилярна недостатність. ДЕП - це хронічна недостатність мозкового кровообігу з органічними наслідками на МРТ.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чаті1) По зору. 0,5 кожне око з усіма можливими корекціями, тобі пункт б?
У тому то і питання, що для пункту "б" гострота із корекцією повинна бути ДО 0,5.
3) Різницю по суті між ВБН, ХПМК і ДЕП я взагалі не розумію, крім назв. Знову ж таки синдром вертебробазилярної артеріальної системи знову звучить не як Вертебробазилярна недостатність. ДЕП - це хронічна недостатність мозкового кровообігу з органічними наслідками на МРТ.
Не можу відповісти Вам на це питання, оскільки не є лікарем. Ви ж, в свою чергу, маєте більший досвід, оскільки вже довший час хворієте. Питання заплутане, як на мене. Що каже Ваш лікар з цього приводу?
Ну в плані конкретно ВЛК не спілкувався з лікарем. Тільки по лікуванню.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТоді, на мою думку, Вам потрібно це однозначно зробити, все ж таки це профільний лікар.
Саме велике питання до функціональної нестабільності, яка за пробами 3 мм, а в статті 64а написано "більше 3 мм". От як таке трактує ВЛК зазвичай?
Заключення нейрохірурга для ВЛК актуальне на рівні з невропатологом?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЦе, як, наприклад, по зору, є "до", а в даній статті є "більше". Тобто, якщо виходити з логіки, то ФН повинна бути більше 3 мм, а не дорівнювати 3 мм.
ВЛК повинна ознайомитись з усіма медичними документами, які Ви маєте та прийняти до уваги всі заключення лікарів, які є в Вас у наявності.
Тобто 3мм може пройде, а може і ні, в залежності від загальної картини? Проблема, що при цих пробах, максимально в мене не виходить закинути назад голову, бо відразу сильне запаморочення. Спробую ще переробити.
Гідроцефалія відноситься до статті 21?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТак, все залежатиме від ВЛК в кінцевому варіанті і від загальної картини.
Якщо не вроджена, то так, до статті 21.
МКХ-10: G91
Розширення лікворних просторів, наскільки мені відомо, має відношення до гідроцефалії
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТак, за наявною інформацією, надмірне скупчення ліквору призводить до розширення лікворних просторів мозку, а порушення балансу між утворенням, циркуляцією та резорбцією ліквору до - гідроцефалії.
І це відразу стаття 21а, чи потрібно знову порушення функцій?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіа) швидко або повільно прогресуючі зі значними порушеннями функцій.
Дякую. Цього діагнозу краще б не було.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу, Олексію! Я Вас розумію.
Вертебро-базилярна недостатність – це порушення мозкового кровообігу, що в першу чергу спричинене ураженням на рівні хребтової та базилярної артерій.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТак, це я вже знаю.
Хронічне порушення мозкового кровообігу - це прогресуюча недостатність кровопостачання мозку, що призводить до розвитку множинних дрібновогнищевих уражень мозкової тканини і обумовлює поступове наростання порушень функцій головного мозку.
Мені постійно пишуть Хронічне порушення мозкового кровообігу в вертебро-базилярному басейні і ДЕП в ВББ.
У вітчизняній класифікації вертебробазилярна недостатність розглядається в рамках дисциркуляторної енцефалопатії (цереброваскулярна патологія, морфологічним субстратом якої є множинні осередкові і/або дифузні ураження головного мозку), «синдрому хребтової артерії». Іншими синонімами є «синдром іритації симпатичного сплетення підключичної артерії», «задньошийний симпатичний синдром», «синдром Барре-Льєу». Згідно національної класифікації судинних уражень мозку ВБН, швидше, відповідає минущим порушенням мозкового кровообігу (МПМК), зокрема, транзиторним ішемічним атакам (ТІА) і дисциркуляторній енцефалопатії.
По кодам написано:
G54.20
G90.80
167.8
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДані коди - це встановлені діагнози у Ваших заключеннях, я правильно розумію?
Так, коди в заключеннях невропатолога
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чаті(G54.2) Ураження шийних корінців, не класифіковані в інших рубриках.
Стаття 23 РХ.
1) до пункту «а» належать такі форми невральної аміотрофії, міастенії, міопатії, пароксизмальної міоплегії, наслідки поліневритів (поліневропатій), плекситів запального та інтоксикаційного походження, що мають несприятливий перебіг та супроводжуються значно вираженими розладами рухів та чутливості та/або трофіки (виражені гіпотрофії м’язів при однобічному процесі: плеча - більше 4 см, передпліччя - більше 3 см, стегна - більше 8 см, гомілки - більше 6 см, контрактури, хронічні трофічні виразки, пролежні, розлади чутливості, каузалгія тощо). До цього пункту належать також радикулопатії з частими (більше двох разів на рік) рецидивами і тривалим перебігом, що супроводжуються тяжким та стійким больовим синдромом з вираженими руховими та/або вегетативно-трофічними порушеннями, які вимагають довготривалого лікування, а також плексопатії і тяжкі форми невралгії у разі безуспішного лікування.
(G90.80) Інші розлади вегетативної нервової системи.
Стаття 83 РХ.
1) до пункту «а» належать: сімейна дизавтономія (Райлі-Дея), багатосистемна дегенерація, нейрогенна ортостатична гіпотензія (синдром Шая-Дрейджера).
Що таке "167.8"?
Я не розумію де тоді прив'язка до ВБН за даними кодами?
167.80 - інші уточнені ураження судин головного мозку
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЦе за який рік в Вас діагнози? Станом на сьогодні? Чи ще з тих часів, коли Вас не виключили з обліку у минулому, наскільки я пам'ятаю Ваше питання декілька місяців тому?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЯ не зрозумів, що це "І", у Вас просто написано 167.80.
Останній в понеділок, що минув.
А я і читав його, яки 167.80, а не І67.80. Зір поганий
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЗрозумів, не додумав сам).
У випадку ж ішемії мозку внаслідок екстравазальної компресії такі прояви як швидка стомлюваність, неуважність, порушення пам’яті, що притаманні ДЕ І, зумовлені швидше іритацією з симпатичного сплетення хребтових артерій і наступною вегетативною дисфункцією. Тому формулювання діагнозу, що інколи зустрічається в медичній документації «ДЕ І ступеня, переважно в ВББ» вважаємо не цілком коректним. Більш доцільним в даному випадку є вживання терміну «хронічне порушення мозкового кровообігу в ВББ» або ж «синдром хребтової артерії».
Хронічне порушення мозкового кровообігу в ВББ теж є, і ДЕП 1 стадії в ВББ. ВБН, я так розумію, застаріла класифікація. А може команда лікарям не писати саме так
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЯ не маю інформації з приводу застарілої класифікації, проте є інформація, що синдром вертебробазилярної артеріальної системи віднесений МХК-10 (який покладений в основу Розкладу хвороб) це G45.0: ВБН, вертебробазилярний синдром, синдром вертебробазилярної артеріальної системи.
"Тому формулювання діагнозу, що інколи зустрічається в медичній документації «ДЕ І ступеня, переважно в ВББ» вважаємо не цілком коректним. Більш доцільним в даному випадку є вживання терміну «хронічне порушення мозкового кровообігу в ВББ» або ж «синдром хребтової артерії»". - чия це цитата?
Це цитата з наукової літератури, де описано, класифікація данних станів.
"Синдром вертебробазилярної артеріальної системи", "вертебробазилярний синдром", теж не звучить, як "вертебробазилярна недостатність", але вертебробазилярна недостатність приводить до порушення мозкового кровотоку, що призводить до змін в головному мозку. 2 останніх так і записано діагнозами. І вказано про виражену вертеброгенну(спричинено змінами хребта шийного відділу) непрямолінійність ходу обох хребтових артерій і малої правої хребтової артерії
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Складне питання. Як я зрозумів, Ви просто процитували висновок МРТ, який не є лікарським заключенням, напревеликий жаль.
Можливо мій прогноз для Вас буде негативним, але, дивлячись реально на "картину", на мою суб'єктивну точку зору, по цьому висновку МРТ (що не є заключенням профільного лікаря), Ви будете визнані або придатним до військової служби.
Зараз Вам потрібно отримувати заключення невропатолога. Якщо у ньому Вам не зазначать про порушення функцій хребта(бажано - помірні або значні) або про ФНС (функціональна недостатність), особливо на щось розраховувати на ВЛК не варто, навіть на обмежену придатність.
А враховуючи, що як такої обмеженої придатності немає, тут взагалі цілком реальним буде висновок про придатність. Чому я так стрверджую?
У практиці зустрічав випадки навіть помірних порушень функцій хребта, по результатам якої людям ставили обмежено придатного. Але там супутніми виступали різноманітні артрози, ФНС 1-2 стадій, і так далі. І це тільки обмежено придатний. Про непридатність з виключенням з військового обліку мова взагалі не може йти.
Я думаю Ви зрозуміли, у якому напрямку зараз потрібно рухатися. По зору потрібна консультація офтальмолога.
З повагою!
Це все заключення невропатолога, окуліста і т.д.
Про виключення, на мою думку, найбільш актуально ось це:
Спондильоз є, остеохондроз шийного відділу хребта є, функціональна нестабільність Змм, вертебробазилярна недостатність записана як ХПМК і ДЕП 1 стадіїї в ВББ на фоні малого діаметру правої ХА і вираженої непрямолінійності ходу обох хребтових артерій. Чи не так?
Порушення функцій організму: ДЕП 1 стадії, в сенсорних розладах всіх кінцівок, головокружіння, вестибулопатія, порушення психіки астено-невротичний синдром і тривожний розлад, порушення зору у вигляді його зниження, при чому ангіопатія очного дна є судинним захворюванням, як наслідком судинних проблем мозку, а не окремим захворюванням. Поля зору теж мають випадіння. Це все в заключеннях лікарів в медкарті.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіТеоретично, наявність діагнозу "міжхребцевий остеохондроз шийного відділу хребта, що супроводжуються функціональною нестабільністю II-III стадій (зміщення тіл хребців більше 3 мм під час функціональних проб) та вертебробазилярною недостатністю" надає право на визнання особи непридатною з виключенням. Але на практиці, це дуже-дуже не просто, і скоріше за все, рішення буде прийнято по статті 64, пункту б.
Але Ви все робите вірно - збирайте побільше медичних документів, заключень, виписок, обстежень і так далі.
Пункт "б" не передбачає проблем з шийним відділом хребта. Я проходив дві реабілітації, то це в ЕСОЗ повинно бути зафіксовано?
Не зовсім розумію, які ще порушення треба встановлювати в шийному відділі хребта, якщо вже діагностовано заключенням лікаря причину, а саме нестабільність шийного відділу хребта Змм, спондильоз, яке призводить до вираженої вертеброгенної (такої, що спричинено порушеннями в шийному відділі хребта) непрямолінійності ходу обох хребтових артерій, при малому діатемтрі правої ХА з народження, розширення лікворних просторів(поганий венозний віддтік). Яке все це призводить до хронічного порушення мозкового кровообігу і вже призвело до органічних змін головного мозку і зниження когнітивних функцій(психіки, пам'яті, зору, полів зору), судини очного дна змінені від нестачі кровообігу, слабість корвенгеції ока, вестибулопатія головокружіння при поворотах голови з больовим синдромом, сенсорні розлади(оніміння, судорги) в руках і ногах. Все підтверджено заключеннями лікарів і обстеженнями МРТ шийного відділу хребта, МРТ головного мозку, УЗД судин шиї і голови, перевірка очного дна і полів зору, гостроти зору, ЕНМГ кінцівок. Проходжу лікування невропатолога, окуліста і психіатра.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Прийняття рішення щодо придатності до військової служби віднесено виключно до компетенції ВЛК.
Порядок визначення ступеня придатності до військової служби визначено в «Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затверджене Наказом Міноборони України від 14.08.2008 № 402 .
Перш за все Вам потрібно, щоб Ваші діагнози були підтверджені належними медичними документами. Як правило це форма первинної облікової документації № 028/о “Консультаційний висновок спеціаліста”, історія хвороби, Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого: форма № 027/о.
Якщо Ви явитесь до ВЛК без медичних документів, то існує ризик, що лікарі ВЛК автоматично запишуть Вас в категорію придатних. Якщо Ви натрапите на відповідального лікаря, то Вас направлять на додаткові обстеження в заклад охорони здоров'я.
Згідно пункту 3.11. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України у разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.
І. До статті 64 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1) Включено: хвороби хребта (дорсопатії) та їх наслідки М40-М54 (кіфоз і лордоз, сколіоз, остеохондроз хребта, спондилоліз, спондилолістез, ураження міжхребцевих дисків, інші дорсопатії).
А) зі значними порушеннями функцій - Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку
Б) з помірними порушеннями функцій - Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони
В) з незначними порушеннями функцій; за наявності об’єктивних даних без порушень функцій - Придатні
Згідно Пояснень щодо застосування статті 64 Розкладу хвороб (додаток 2)
1) до пункту «А» належать:
При дискектоміях з міжтіловим корпородезом на двох і більше рівнях - застосовувати пункт «а», при стабілізації одного рівня - пункт «б».
2) до пункту «Б» належать:
3) до пункту «В» належать:
Ознаками клінічного прояву остеохондрозу є порушення статичної функції ураженого відділу хребта - випрямлення шийного (поперекового) лордозу або утворення кіфозу, поєднання локальних лордозу та кіфозу замість рівномірного лордозу. Больовий синдром повинен бути підтверджений неодноразовими зверненнями по медичну допомогу та лікуванням.
Для незначного порушення функції хребта характерні рухові та чутливі порушення, які проявляються неповною втратою чутливості в зоні одного невроміра, втратою або зниженням сухожилкового рефлексу, зниженням м’язової сили окремих м’язів кінцівки при загальній компенсації її функції.
ІІ. Якщо гострота зору обох очей з корекцією до 0,5 - то це стаття 31 "Б" Розкладу хвороб
ІІІ. Щодо тривожного розладу - то він відноситься до статті 17 Розкладу хвороб. При такому діагнозі Вас повинні направити на стаціонарне обстеження та лікування в умовах психіатричного стаціонару
ІV. Вертебробазилярна недостатність (ВБН) – це “зворотнє порушення функції мозку, викликане зменшенням кровопостачання ділянки, що живиться хребтовими (ХА) і основною (ОА) артеріями” . В Міжнародній класифікації хвороб (МКХ-10) ВБН розміщена під назвою “Синдром вертебробазилярної артеріальної системи” (рубрика G45) класу V (“Судинні захворювання нервової системи”). - стаття 41 Розкладу хвороб.
До пункту «А» належать:
Згідно Ваших діагнозів складно передбачити потенційний висновок ВЛК, скоріш за все Вас направлять на додаткові обстеження. Остаточне рішення ВЛК буде залежати від діагнозів, який встановить лікар після дообстеження в Акті дослідження стану здоров’я (додаток 10).
При встановленні придатності також важливе значення має ступінь порушення функцій хребта. Характер патологічних змін хребта повинен бути підтверджений багатоосьовими навантажувальними, функціональними рентгенологічними, а за необхідності - іншими сучасними (КТ, МРТ) дослідженнями.
Якщо Ви потребуєте лікування - Вас можуть визнати тимчасово непридатним на термін від 2 до 12 місяців.
Якщо Вас визнають повністю придатним - таке рішення ВЛК можна оскаржити в досудовому та судовому порядку.
З Вашими захворюваннями - Ви можете спробувати оформити собі інвалідність, адже в реаліях сьогодення її більш ймовірно отримати ніж виключення з військового обліку. При цьому будь-яка група інвалідності дає право на відстрочку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Про виключення, на мою думку, найбільш актуально ось це:
Спондильоз є, остеохондроз шийного відділу хребта є, функціональна нестабільність Змм, вертебробазилярна недостатність записана як ХПМК і ДЕП 1 стадіїї в ВББ на фоні малого діаметру правої ХА і вираженої непрямолінійності ходу обох хребтових артерій. Чи не так?
Порушення функцій організму: ДЕП 1 стадії, в сенсорних розладах всіх кінцівок, головокружіння, вестибулопатія, порушення психіки астено-невротичний синдром і тривожний розлад, порушення зору у вигляді його зниження, при чому ангіопатія очного дна є судинним захворюванням, як наслідком судинних проблем мозку, а не окремим захворюванням. Поля зору теж мають випадіння. Це все в заключеннях лікарів в медкарті. Все підтверджено МРТ шийного відділу хребта, МРТ головного мозку, УЗД судин шиї і голови, перевіркою гостроти зору, очного дна, перевірка полів зору, ЕНМГ кінцівок, функціональні проби шийного відділу хребта, і т.д.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіПане, Олексію, питання щодо придатності це більше медичне питання, а не юридичне, адже по діагнозам юрист не може оцінити ступінь порушення функцій. Щоб до Вас взагалі не було питань - Ваш діагноз повинен відповідати хворобі вказаній у пункті "А" Розкладу хвороб, адже в протилежному випадку ВЛК визнає Вас придатним до служби у частинах забезпечення або ТЦК. Якщо Ви з цим рішенням не згодні - Вам потрібно буде його оскаржувати.
Найбільше питань у мене до того, що в наказі 402 стаття 64а вказано "фунціональна нестабільність більше 3мм" і "вертебробазилярна недостатність", а в мене "функціональна нестабільність 3мм" і "ХПМК в ВББ, ДЕП в ВББ". Це проблема?
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗа МКХ-10, вертебробазилярна недостатність (ВБН) класифікується як частина I67.8 — Інші уточнені цереброваскулярні хвороби. Цей термін охоплює стан, пов’язаний із порушенням кровотоку в вертебробазилярному басейні, що живить мозок.
Якщо у Вас діагностована вертебробазилярна недостатність, то шанс на виключення є.
Саме так, діагностовано 167.80 - інші уточнені ураження судин головного мозку, (ХПМК в ВББ, ДЕП), при чому ангіопатія обох очей, а це зміни судин очного дна, як ускладнення від ураження судин головного мозку, плюс зниження зору за останні років 5 і полів зору. Зміни психіки, пам'яті. Спондильоз, остеохондроз.
Саме велике питання до функціональної нестабільності, яка за пробами 3 мм, а в статті 64а написано "більше 3 мм". От як таке трактує ВЛК зазвичай?
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіНа жаль, у спірних питаннях ВЛК приймає рішення не на користь військовозобов'язаного.