Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день.Сестра колишнього чоловіка у якого І ступінь інвалідності(недієздатний) переоформила його майно на себе та виписала неповнолітню дитину та повнолітню дитину з будинку. Вона мала певний вплив в сільраді за місцем проживання. Для цього скористалась підтримкою чоловіка нової дружини(ставила вмістом нього підпис), та послугами нотаріуса. Це сталось близько півроку тому. Зараз колишній чоловік помер. Інформацію дітям про майно, що вони мають успадкувати їм не надають. В правомірності їх виписання з будинку, де була частка їх батька(за відсутності у дітей достатньої площі для проживання) сумніваюсь. Рівноцінна площа з виписано будинку дітям не надавалась. Прописка їх була в будинку колишнього чоловіка. А фактично проживають з матір'ю на орендованій квартирі в Києві. Чи можна оскаржити виписку з житла, позбавлення їх таким чином спадкового майна батька, подати заяву на спадок, та яким чином це все зробити, отримати компенсацію, за житло з якого виписали? Чи матимемо успіх зг. Законних підстав? Чи є в даних діях сестри чоловіка кримінальний підтекст?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Матір неповнолітньої дитини та повнолітня дитина можуть подати до суду позов для оспорювання правомірності зняття дітей померлого з реєстрації з будинку (виписки). Діти можуть звернутись разом з матір'ю до нотаріуса та подати заяви про прийняття спадщини, якщо ще не минуло пів року з дня смерті їх батька.
Сестра померлого могла оформити в нотаріуса заповіт на її користь. Зацікавлена сторона-діти спадкодавця-мають право звернутись до суду з позовом про визнання недійсним такого заповіту у випадку наявності вагомих підстав для цього.
У випадку спричинення сестрою смерті спадкодавця його діти можуть звернутись до поліції. Не потрібно їм турбувати поліцію, якщо смерть трапилась внаслідок хвороб їх батька, який мав тяжку групу інвалідності, що є найімовірнішим.