Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 25 листопада 2024, питання №123265 340₴

Бронювання працівників ДКВС

Згідно з пунктом 6 Постанови КМУ від 22.11.24 номер 1332 працівники кримінально-виконавчої служби бронюються повністю чи тільки 50%?

Відповіді юристів (4)

    Корнійчук Євген Іванович
    32.9%

    Доброго дня, 50 відсотків від військовозобов'язаних. Тому це питання вирішуйте з Керівником, особого порядку немає, все залежить від Керівника , він буде подавати списки та вирішувати хто вийде в ці 50 відсотків. Ще одна ячейка для корупційної діяльності.

    Айвазян Юрій Климентійович
    32.9%

    Доброго дня, Аліна!

    Працівники кримінально-виконавчої служби бронюються 50%. Кількість може бути збільшена за рішенням Міністра оборони.

    Відповідно до Постанови КМУ №1332 "ПОРЯДОК бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час":

    "1. Цей Порядок визначає механізм бронювання під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі — Портал Дія) військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, які працюють або проходять службу:

    в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування (далі — державні органи); в органах державної влади, інших державних органах, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро, Державному бюро розслідувань, органах прокуратури, БЕБ, ДСНС, Державній кримінальновиконавчій службі, Службі судової охорони, в судах, установах системи правосуддя та органах досудового розслідування (крім військовозобов’язаних, зазначених в абзаці другому цього пункту), а також на штатних посадах патронатних служб державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України.

    6. Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які:

    працюють або проходять службу на посадах державної служби категорій “Б”, “В”, — 50 відсотків кількості військовозобов’язаних цих категорій;

    працюють або проходять службу в органах державної влади, інших державних органах, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро, Державному бюро розслідувань, органах прокуратури, БЕБ, ДСНС, Державній кримінально-виконавчій службі, Службі судової охорони, судах, установах системи правосуддя та органах досудового розслідування (крім військовозобов’язаних, зазначених в абзаці другому цього пункту), — 50 відсотків кількості військовозобов’язаних працівників у такому органі. Кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, може становити понад 50 відсотків за окремим рішенням Міністра оборони".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав Олександрович
    34.1%

    ДОБРОГО ДНЯ, пані АЛІНО!

    Якщо читати буквально приписи закону, то 100 %, але ж Ви розумієте, що якщо дуже треба, то закон можна читати дуже по-різному. Ось такими спекуляціями дуже часто і займаються органи державної влади в Києві, прописавши в законі і підзаконних актах одне, а потім розповідаючи зовсім інше.

    Змусити роботодавця забронювати працівника можна лише через суд. А сваритися з керівництвом хочуть далеко не всі, бо у нас начальники - керівники державної служби відповідних установ, організацій вважають себе завсякчас царями, богами, які мають необмежену владу у своїй установі, а підлеглих за холопів - кріпаків, які мають виконувати усі їх вказівки, а не діяти відповідно до статті 19 Конституції України, тобто обов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    ОТЖЕ, відповідь на Ваше питання така. Однозначно 100 % бронювання, адже такі органи спеціально передбачені в окремій нормі, на відміну від інших органів - для яких діє 50 % бронювання.

    Проте, у зв"язку з провальною мобілізацією, починаються спекуляції та вигадування альтернативного тлумачення норм законодавства, які не допускають двозначного тлумачення.

    Як би там не було, а керівники будуть діяти не по закон, а по вказівкам з Києва. Які будуть вказівки, так і будуть діяти, і хоч 10 законов прийми.

    Тому, якщо роботодавець не бажає бронювати 100 %, то змусити це його зробити ніхто не може... хіба що суд. І то не факт, що суд на сучасному етапі має змогу змусити органи виконавчої влади виконувати свої рішення.

    Вибачте за можливий сумбур, але щиро вже гидко працювати юристом в системі, де бачиш кожен день від органів державної влади - беззаконня, перекручування і зображання, що це все Європа, демократія, верховенство права і так має бути.

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ЗАТВЕРДЖЕНОпостановою Кабінету Міністрів Українивід 27 січня 2023 р. № 76(в редакції постанови Кабінету Міністрів Українивід 5 червня 2024 р. № 650)

    "Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану"

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/76-2023-%D0%BF...

    4.

    Військовозобов’язані, які працюють або проходять службу в Державній кримінально-виконавчій службі, підлягають бронюванню в обсягах не більшe 50 відсотків кількості військовозобов’язаних працівників станом на дату подання списків.

    ххх

    За окремим рішенням Міністра оборони квота може перевищувати 50%, але процедура подання таких заявок чітко не визначена.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024