Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 25 листопада 2024, питання №123282 350₴

Становлюсь на учёт в другой ТЦК, дали направление на Влк, как быть?

Суть проблемы. Переехал с Донецкой обл. в другой город и область по месту работы, поскольку у нас ведутся боевые действия и предприятие прекратило доставку сотрудников с зоны боевых действий на работу. Предприятие занимается угле добычей, все сотрудники забронированы, в том числе и я. Получил статус ВПО и нужно было становиться на учёт в местный ТЦК. При постановке на учёт получил направление на ВЛК и мне сообщили что я не забронирован и после прохождения ВЛК подлежу на отправку. На тот момент резерв+ у меня не подтягивал данные с реестра оберег, но отдел кадров уверил меня, что я забронирован и опасаться нечего при походе в военкомат. Поехал в свой ТЦК по прописке, оказалась ошибка в моей фамилии у них, исправили и резерв+ заработал и бронь появилась. Подскажите пожалуйста как мне быть дальше и как теперь поступать?

Відповіді юристів (12)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, в принципі якщо все запрацювало і бронь видно, то проблем не має бути. Раджу взяти ще у відділі кадрів витяг з наказу міністерства економіки про ваше бронювання.

    Якщо працівники тцк будуть маніпулювати і спробують вручити вам Бойову повістку, на відправку відмовляйтеся її підписувати, у такому разі буде складено акт відмови в якому ви зазначте причину вашої відмови, у вашому випадку це наявність бронювання. У такому випадку вас не мобілізують, і будь яка відповідальність відсутня.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Суть проблемы. Переехал с Донецкой обл. в другой город и область по месту работы, поскольку у нас ведутся боевые действия и предприятие прекратило доставку сотрудников с зоны боевых действий на работу. Предприятие занимается угле добычей, все сотрудники забронированы, в том числе и я. Получил статус ВПО и нужно было становиться на учёт в местный ТЦК. При постановке на учёт получил направление на ВЛК и мне сообщили что я не забронирован и после прохождения ВЛК подлежу на отправку. На тот момент резерв+ у меня не подтягивал данные с реестра оберег, но отдел кадров уверил меня, что я забронирован и опасаться нечего при походе в военкомат. Поехал в свой ТЦК по прописке, оказалась ошибка в моей фамилии у них, исправили и резерв+ заработал и бронь появилась. Подскажите пожалуйста как мне быть дальше и как теперь поступать?

    На жаль, але без проходження Вами військово-лікарської комісії з вірогідністю у 99,9% Вас не поставлять на військовий облік. Втім, якщо проблема у Резерв + була вирішена, Вам немає чого боятися. Просто роздрукуйте електронний військово-обліковий документ і показуйте працівникам ТЦК та СП.

    Попередньо можна відправити документи про бронювання до ТЦК та СП рекомендованим листом з повідомленням про вручення з описом вкладення.

    У Вас все законно, а тому хвилюватися не варто. У який спосіб Вас бронювали?

    • Константин Клієнт година тому
      1. Бронирование происходило от минэкономики
      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Тоді Ви повинні обов'язково мати із собою витяг з наказу Мінекономіки про бронювання.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    1. ВЛК НЕОБХІДНО ПРОЙТИ ПРИ ПОСТАНОВЦІ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК.

    2. МАЮЧИ ДІЮЧУ БРОНЬ, ВАС НЕ МОБІЛІЗУЮТЬ.

    Військовий облік в Україні та за кордоном для українців регулює Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, прийнятий постановою КМУ № 1487 від 30 грудня 2022 року.

    Особи, які змінили місце проживання також змінюють Територіальні центри комплектування і стають на військовий облік за місцем фактичного проживання.

    За правилами Ви маєте стати на військовий облік за новим місцем фактичного проживання. Зробити це потрібно протягом 7 днів після приїзду.

    Для взяття на військовий облік, ВПО мають надати такі документи:

    • Заява;
    • Паспорт громадянина України;
    • Військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного;
    • Для осіб звільнених у запас: обліково-послужна картка, припис військової частини;
    • Для звільнених за станом здоров’я або сімейними обставинами ― свідоцтво про хворобу та інші документи, які підтверджують законність дострокового звільнення;
    • Рішення військово-лікарських комісій про придатність за станом здоров’я для проходження військової служби в мирний або у воєнний час (у разі наявності).
    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Ви вже пройшли ВЛК? Чи маєте Ви на руках Витяг про бронювання?

    Якщо Вам видали ВИТЯГ з наказу Мінекономіки про бронювання - то Ви вже є заброньованим, адже згідно пункту 12 Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану - Витяг, засвідчений підписом керівника та скріплений печаткою (у разі її наявності) відповідного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації, є документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки.

    Так як Вас бронювали ще по спискам через Мінекономіки, то ТЦК повинно внести відомості про бронювання протягом 5 днів з дня отримання відповідного повідомлення від підприємства.

    Згідно пункту 12 постанови КМУ 76 Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку (відповідний підрозділ Центрального управління та/або регіональний орган СБУ, відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки, відповідний підрозділ розвідувального органу Міноборони), на підставі рішення про бронювання військовозобов’язаних зараховує у строк не більш як п’ять робочих днів з дня його отримання такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік із внесенням відомостей про надану відстрочку в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    При зміні ТЦК - Ваша відстрочка на підставі бронювання не анулюється, адже згідно пункту 13 Порядку. Надана відстрочка підлягає анулюванню у разі:

    1) закінчення строку її дії;

    2) завершення підприємством, установою, організацією виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;

    3) позбавлення підприємства, установи та організації статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період органом, який прийняв рішення про визначення такого підприємства, установи та організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;

    4) ліквідації органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації;

    5) звільнення військовозобов’язаного з органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації (крім звільнення з посади з подальшим призначенням на іншу посаду в межах одного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації);

    6) тимчасового припинення дії трудового договору військовозобов’язаного з підприємством;

    7) обґрунтованого подання керівника органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації;

    8) надання відстрочки з інших причин, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;

    9) припинення укладеного договору (контракту) або закінчення строку призначення - для працівників спеціалізованих установ ООН, міжнародних судових органів, міжнародних та неурядових організацій та установ, членом, учасником або спостерігачем у яких є Україна, відповідно до укладених міжнародних договорів України;

    10) невиконання оператором протимінної діяльності протягом шести місяців робіт з розмінування (гуманітарного розмінування) за сертифікованим процесом (процесами) на основі інформації, поданої Центром протимінної діяльності.

    Якщо Ви ще не пройшли ВЛК і Вам не вручили повістку на відправку, то візьміть Витяг про бронювання та роздрукований е-ВОД з Резерв+ та надайте до ТЦК, де плануєте стати на військовий облік. При необхідності - можете відправити укрпоштою рекомендоаним листом з описом вкладеного.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Константин Клієнт година тому

      Влк я ещё не прошёл. Маю витяг з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов'язаного

      • Дерій Владислав Олегович

        В такому випадку Вам не потрібно хвилюватись.

        Ви можете звернутись до Вашого підприємства та попросити, щоб вони направили до ТЦК, де Ви плануєте стати на військовий облік ПОВІДОМЛЕННЯ про Ваше бронювання та Витяг із наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаних

        Крім того, Вас повинні були спочатку взяти на облік, а потім направляти на ВЛК.

        В будь-якому випадку Ви не підлягаєте мобілізації, якщо Вас направили на ВЛК та визнають придатним, то при неправомірному врученні мобілізаційного розпорядження або повістки на відправку після медогляду - вимагайте Акт відмови, де вкажете, що маєте право на відстрочку, яким Вам не дали скористатися.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Костянтине!

    На облік за місцем фактичного проживання Вам стати потрібно, аби у подальшому Ви не мали ризику бути притягнутим до адмінистративної відповідальності за порушення правил військового обліку.

    Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":

    ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:

    "10-1) у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану:

    у разі залишення свого місця проживання стати в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи (військовозобов’язані та резервісти СБУ - в Центральному управлінні або регіональних органах СБУ, а військовозобов’язані та резервісти розвідувальних органів - у зазначений строк повідомити про зміну місця проживання відповідним підрозділам розвідувальних органів)".

    В ТЦК Вам повідомили, що Ви не заброньовані, оскільки відповідні дані не були внесені до Єдиного державного реєстру, що свідчало про Ваше неперебування на спеціальному обліку в ТЦК, а зарахування на спеціальний облік є кінцевим етапом оформлення відстрочки. Тобто, не достатньо мати витяг Мінекономіки, а потрібно також перебувати на спеціальному обліку в ТЦК. Проте, станом на зараз питання вирішено, а отже, й проблема повинна бути вирішена.

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    1) заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і перебувають на спеціальному військовому обліку.

    Згідно Постанови КМУ №76 "Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час":

    • 12. З метою оформлення військовозобов’язаним відстрочки Мінекономіки надсилає рішення про бронювання військовозобов’язаних органам державної влади, іншим державним органам, якими подано списки, а також Міноборони (СБУ, Службі зовнішньої розвідки, розвідувальному органу Міноборони).
    • Міноборони (СБУ, Служба зовнішньої розвідки, розвідувальний орган Міноборони) у триденний строк доводить зазначене рішення до відома відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу Центрального управління та/або регіональних органів СБУ, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки, відповідного підрозділу розвідувального органу Міноборони).
    • Орган державної влади, інший державний орган, орган місцевого самоврядування, підприємство, установа та організація видають військовозобов’язаному витяг із зазначеного рішення за формою згідно з додатком 3.
    • Витяг, засвідчений підписом керівника та скріплений печаткою (у разі її наявності) відповідного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації, є документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки.
    • Витяг видається військовозобов’язаному під розпис у відомості видачі бланків спеціального військового обліку, складеній за формою згідно з додатком 4.
    • Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації у п’ятиденний строк з дня видачі витягу військовозобов’язаному надсилають територіальному центру комплектування та соціальної підтримки, в якому військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку (відповідному підрозділу Центрального управління та/або регіональному органу СБУ, відповідному підрозділу Служби зовнішньої розвідки, відповідному підрозділу розвідувального органу Міноборони), повідомлення про бронювання військовозобов’язаного за формою згідно з додатком 5 для зарахування його на спеціальний військовий облік.

    Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку (відповідний підрозділ Центрального управління та/або регіональний орган СБУ, відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки, відповідний підрозділ розвідувального органу Міноборони), на підставі рішення про бронювання військовозобов’язаних зараховує у строк не більш як п’ять робочих днів з дня його отримання такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік із внесенням відомостей про надану відстрочку в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Ви маєте витяг Мінекономіки про Ваше бронювання? Підприємство надало Вам останній?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Константин Клієнт година тому

    Так маю,але в тцк його проігнорували, і сказали що їм він до одного місця, їм головне щоб він був в базі

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Так тепер бронювання є в базі. Тож вже не бачу проблем з боку ТЦК. Ви стоїте на спеціальному обліку й крапка.

    Турчин Ярослав Олександрович

    ЗДРАВСТВУЙТЕ, КОНСТАНТИН!

    На каком этапе Ваша постановка на учёт? Вы еще не проходили ВЛК как я понимаю и не стоите на учёте в новом ТЦК?

    Какой ТЦК указан в Резерв+?

    Советую написать заявление на имя начальника нового ТЦК в котором уведомить, что Вы работаете там-то там-то и забронированы как работник предприятия критической инфраструктуры, а потому не подлежите мобилизации. Доказательство о регистрации заявления на Вашем экземпляре лучше иметь при себе в будущем. Разные бывают схемы. У ТЦК на Востоке повышенные мобилизационные планы под циничным лозунгом - "Ваша территория, вы и освобождайте".

    К заявлению приложить Витяг про бронювання и Распечатанный электронный ВОД с Резерв+.

    Образец заявления прилагаю к своему ответу.

    Если не захотят регистрировать, можно отправить почтой.

    С уважением и пониманием, юрист Ярослав Турчин


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024