Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 30 листопада 2024, питання №123490

Чи може адвокат просити кошти за консультацію?

Чи може адвокат просити кошти за консультацію,якщо він сказав що вона безкоштовна,і не було підписано з ним жодної умови

Відповіді юристів (3)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Звичайно, що це некоректна поведінка адвоката.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо Ви не домовлялись про оплату, тоді і вимоги сплатити кошти неправомірні.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Турчин Ярослав Олексійович

    Доброго дня, ДЕНИСЕ!

    Перш за все треба впевнитись, що така особа дійсно є адвокатом. Бо дуже багато пройдисвітів, які видають себе за адвокатів, а насправді або припинили діяльність або взагалі ніколи адвокатами і не були та діють під чужими даними. Адвокат в Україні має мати посвідчення з фото та свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

    По-друге, якщо не підписано жодної угоди - ніякий адвокат та будь-хто не має права у вас щось ВИМАГАТИ. Лише просити, пропонувати. Вимагання - це злочин. І "адвокат" має це знати.

    Адвокатська діяльність є особливим видом підприємницької діяльності (незалежна професійна діяльність), тобто адвокат хоч і виконує корисну соціальну функцію як і нотаріус, і лікар приватний - але перш за все переслідує КОМЕРЦІЙНУ МЕТУ, тобто отримання прибутку від своєї діяльності.

    Підприємницька діяльність здійснюється на власний ризик. Тобто є ризиковою. Якщо адвокат не врегулював з клієнтом відносини у формі договору, або не взяв завдаток чи плату наперед - то пиняти має перш за все на себе, адже сам ризикнув. У нас теж такі випадки бувають, коли клієнт витягне усю потрібну інформацію, а потім не платить, думаючи що йому безкоштовно мають давати консультацію.

    Іноді дійсно адвокати та інші фахівці і нотаріуси заохочують потенційних клієнтів безкоштовними консультаціями. Переслідуючи мету в подальшому отримати клієнта - укладаючи нотаріальний правочин (нотаріуси), або договір про надання правової допомоги в тому числі на представництво / захист інтересів клієнта в суді (адвокат).

    В будь-якому разі ніхто нікому без договору нічого не винен.

    Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність":

    договір про надання правничої допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об’єднання) зобов’язується здійснити захист, представництво або надати інші види правничої допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов’язується оплатити надання правничої допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору;

    Стаття 27. Форма та зміст договору про надання правничої допомоги

    1. Договір про надання правничої допомоги укладається в письмовій формі.

    2. Договір про надання правничої допомоги може вчинятися усно у випадках:

    1) надання усних і письмових консультацій, роз’яснень із правових питань з подальшим записом про це в журналі та врученням клієнту документа, що підтверджує оплату гонорару (винагороди);

    2) якщо клієнт невідкладно потребує надання правничої допомоги, а укладення письмового договору за конкретних обставин є неможливим - з подальшим укладенням договору в письмовій формі протягом трьох днів, а якщо для цього існують об’єктивні перешкоди - у найближчий можливий строк.

    3. До договору про надання правничої допомоги застосовуються загальні вимоги договірного права.

    4. Договір про надання правничої допомоги може укладатися на користь клієнта іншою особою, яка діє в його інтересах. Особливості укладення та змісту контрактів (договорів) з адвокатами, які надають безоплатну правничу допомогу, встановлюються законом, що регулює порядок надання безоплатної правничої допомоги.

    5. Зміст договору про надання правничої допомоги не може суперечити Конституції України та законам України, інтересам держави і суспільства, його моральним засадам, присязі адвоката України та правилам адвокатської етики.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України