Задайте питання юристу

884 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 01 грудня 2024, питання №123521

Чи може жінка отримувати аліменти на одну дитину одночасно у двох різних країнах?

Жінка отримувала аліменти на дитину, від чоловіка з яким розведена. Потім дитина отримала інвалідність і жінка з дитиною поїхали за кордон на лікування і залишились там жити. Тепер жінка подала на аліменти ще й у іншій країні до якої виїхали, оскільки батько теж там проживає. Вона хоче отримувати аліменти на одну ж і ту саму дитину від колишнього чоловіка у двох країнах одночасно. Чи правомірні її дії і чи можливо стягувати аліменти на одну дитину в двох різних державах одночасно? Колишній чоловік з якого вона хоче отримувати ці аліменти на дитину одружений наразі і має ще неповнолітню дитину у новому шлюбі.

Відповіді юристів (1)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю!

    Ні, отримувати аліменти на одну і ту саму дитину одночасно в двох різних країнах незаконно. Це суперечить міжнародним нормам і принципам уникнення подвійного отримання виплат.

    Якщо подати заяву на аліменти в двох країнах одночасно, це може бути розцінено як шахрайство. Суд, отримавши таку інформацію, може припинити виплати й притягнути до відповідальності.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України