Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
884 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день, подскажите, мама инвалид, вывезли в Польшу, сейчас оформляем помощь для инвалидов в Польше и пришло письмо из ZUS в котором просят
"3.- действующая справка, выданная украинским учреждением, подтверждающая ежемесячный размер полученного пособия (до вычетов, вычетов и уменьшений), вид полученного украинского пособия, а при отсутствии такого свидетельства - соответствующую декларацию с указанием вида полученного пособия и ежемесячный размер пособия."
мама получает с Укр только пенсию, ее переводит раз в квартал Львовский пенсионный фонд на польский счет, больше никаких пособий не получает, собственно вопрос, где получить запрашиваемую справку и как?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Павло!
Ваша матір отримує пенсію по інвалідності? Якщо так, то Ви повинні звернутись до ПФУ за відповідною довідкою. Чи має Ваша матір електроний підпис?
Пенсіонерам для підтвердження своїх статків при вирішенні окремих фінансових питань може знадобитися “Довідка про доходи пенсіонера”.
Отримати її можна, зокрема, через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
Для цього потрібно зробити кілька кроків.
Крок 1. На вебпорталі Фонду (https://portal.pfu.gov.ua) у правому верхньому кутку екрану натисніть кнопку “Вхід” та авторизуйтесь за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
Крок 2. В особистому кабінеті на панелі зліва в розділі “Комунікації з ПФУ” оберіть опцію “Запит на отримання електронних документів”.
Крок 3. У вікні, що відкриється, з випадаючого списку оберіть той вид довідки, який вам потрібен: “Довідка про доходи пенсіонера”.
Крок 4. Заповніть усі обов’язкові поля форми, зазначте період, за який потрібно сформувати довідку, надайте дозвіл на передачу та обробку своїх персональних даних та натисніть кнопку “Відправити до ПФУ”.
Крок 6. З результатами опрацювання заяви можна ознайомитися у розділі “Мої звернення” .
https://www.pfu.gov.ua/2163912-yak-onlajn-oformyty...
З повагою, адвокат Айвазян.
пенсия получается по возрасту, эл подписи нет, так как нет у нее никаких банковских карт чтобы создать
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіМожна зареєструватись в Дії та відправити запит на довідку ОК-5, проте для того також потрібен рахунок у банку. Можна спробувати відкрити останній у Монобанк дистанційно. Так Ваша матір зможе зареєструватись і в Дії, й отримати КЕП Монобанку.
Довідки ОК-5 та ОК-7 – це індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Довідка ОК-5 формується за будь-який період, починаючи з 2000 року, і містить дані щодо суми заробітку для обчислення пенсії, визначення страхового стажу, сплати страхових внесків. На підставі цієї довідки застрахована особа отримує інформацію щодо набутого страхового та заробітної плати, яка буде врахована при призначенні пенсії.
Довідка ОК-7 містить відомості про суми заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок, та страховий стаж за період із 2011 року. Зазвичай, довідку ОК-7 використовують для визначення страхового стажу для розрахунку сум лікарняних, нарахування допомоги по безробіттю тощо.
Отримати довідки ОК-5 та ОК-7 можна декількома способами.
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
У разі необхідності отримати довідку про отримання (неотримання) соціальної допомоги, необхідно звернутись до управлінь соціального захисту населення за місцем проживання (реєстрації) із заявою.
Довідки ОК-5 — це сформовані індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб. Довідка формується за будь-який період, починаючи з 2000 року, та містить, зокрема, дані щодо суми заробітку для нарахування пенсії, страхового стажу, сплати страхових внесків.
https://diia.gov.ua/services/dovidka-ok-5
вы не читаете вопрос, она в Польше, физически нет возможности пойти в соцзащиту
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВы не читаете ответ. Можна онлайн!
https://diia.gov.ua/services/dovidka-ok-5
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Є два можливості отримати довідку ОК-5:
Онлайн
1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.
2. Виберіть у меню «Послуги» на порталі Дія Послугу «Довідка ОК-5». Якщо відомості в реєстрі застрахованих осіб відсутні, послуга буде недоступна.
3. Перевірте коректність своїх даних у профілі користувача, оновіть їх за необхідності, надішліть запит на довідку.
Офлайн
Щоб отримати інформацію у формі довідки ОК-5 з Реєстру застрахованих осіб, зверніться до територіального органу Пенсійного фонду України.
Крім того, підійти може також довідка про доходи пенсіонера.
Де отриматиПенсійний фонд УкраїниТериторіальні органи Пенсійного фонду України
Як замовити послугуПодати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника чи заповнивши заяву на отримання послуги онлайн на сайті: https://diia.gov.ua/services/dovidka-pro-dohodi-pencionera, https://portal.pfu.gov.ua/.Хто може звернутися: фізична особаДокументи, що необхідно надати для отримання послуги:Документи, що дають змогу ідентифікувати застраховану особу та її законного представника чи піклувальника або представника закладу, який здійснює опіку та піклуванняДокументи, що підтверджують статус законного представника застрахованої особи чи її піклувальника або представника закладу, який здійснює опіку та піклування
Документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта
Копія паспорта громадянина України або інший документ, який посвідчує особу
Документи, що посвідчують особу представника та її повноваження діяти від імені особи, яку він представляє
Копії документів, що дають змогу ідентифікувати особу представника, засвідчені в установленому порядку
Умови і випадки наданняДля отримання довідки про доходи пенсіонера з Реєстру застрахованих осіб заявник може звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України, отримати довідку онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду: portal.pfu.gov.ua або за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг Портал Дія за посиланням: https://diia.gov.ua/services/dovidka-pro-dohodi-pe...
При подачі електронного запиту, довідка формується і надсилається автоматично в персональний кабінет.
Для отримання довідки в електронному вигляді через Портал Дія зазначену послугу необхідно вибрати у меню "Послуги". Якщо відомості в реєстрі застрахованих осіб відсутні, послуга буде недоступна.
У разі якщо особа звертається особисто до територіальних органів Пенсійного фонду України, видача довідки про доходи пенсіонера з Реєстру застрахованих осіб надається в паперовій формі:
- особі особисто при пред'явленні паспорта (іншого документа, що посвідчує особу), документа, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта.
- у разі якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа чи особа, цивільна дієздатність якої обмежена, - батькам, опікуну, піклувальнику (законному представнику), представнику закладу, який здійснює опіку та піклування, при пред'явленні документів, що дають змогу територіальному органу Пенсійного фонду України ідентифікувати застраховану особу та її законного представника чи піклувальника або представника закладу, який здійснює опіку та піклування, а також документів, що підтверджують статус законного представника застрахованої особи чи її піклувальника або представника закладу, який здійснює опіку та піклування (відповідне посвідчення, свідоцтво про народження, рішення суду тощо).
Для отримання довідки зокрема подаються документи, що дають змогу територіальному органу Пенсійного фонду України ідентифікувати застраховану особу та її законного представника чи піклувальника або представника закладу, який здійснює опіку та піклування, а також документи, що підтверджують статус законного представника застрахованої особи чи її піклувальника або представника закладу, який здійснює опіку та піклування. До таких документів відноситься відповідне посвідчення, свідоцтво про народження, рішення суду тощо (у разі якщо звернення стосується застрахованої особи, яка є неповнолітньою особою або недієздатною особою чи особою, цивільна дієздатність якої обмежена, - батькам, опікуну, піклувальнику (законному представнику), представнику закладу, який здійснює опіку та піклування).
У разі якщо за отриманням довідки звертається представник заявника, додаються документи, що посвідчують особу представника та її повноваження діяти від імені особи, яку він представляє, а також засвідчені копії документів, що дають змогу територіальному органу Пенсійного фонду України ідентифікувати пенсіонера.
Результат та способи отримання результатуВиплата недоотриманої пенсіїОтримати результати надання послуги заявник може особисто або через законного представника усно чи на сайті: https://diia.gov.ua/services/dovidka-pro-dohodi-pencionera, https://portal.pfu.gov.ua/.
З повагою!