Задайте питання юристу

884 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 09 грудня 2024, питання №123822

Як закріпити мирне вирішення спору / слідства до суду

Доброго дня, я випадково поцарапав людині машину. На здивування мене знайшла поліція по вуличним камерам. Зустрівся з "потерпілим" особисто. Я погодився оплатити покраску двері щоб не судитися. Чи достатньо для мене просто зустрітися з потерпілим, дати йому готівку на ремонт пошкодження та взяти розписку з текстом наприклад "Я, Галушко С.В., не маю претензій до Сидоренко О.О. з приводу пошкодження мого автомобіля (держ номер КА0000СВ)". Чи достатньо такої "страховки" для мене на випадок якщо він передумає і подасть на мене до суду?

Відповіді юристів (1)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Справа в тому, що в суд Ви все рівно явитесь, адже за залишення місця ДТП Вас притягнуть до адміністративної відповідальності за ст. 122-4 КУпАП. Залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.

    Щодо цивільної відповідальності та відшкодування збитків, то у Вашій ситуації розписка є гарним кроком для захисту себе від можливих претензій у майбутньому, якщо Ваша страхова компанія не компенсує збитки.

    Розписка повинна містити:

    • Дані обох сторін: ваше повне ім'я, паспортні дані, адресу, а також дані потерпілого.
    • Чіткий опис події: наприклад, що ви погодились компенсувати пошкодження автомобіля такого-то номеру.
    • Суму, яку ви передаєте, і за що саме вона передається (наприклад, "компенсація за фарбування дверей").
    • Формулювання про відсутність претензій: наприклад, "Сторони підтверджують, що після отримання зазначеної суми претензій до Сидоренка О.О. у Галушка С.В. не буде".

    Підтвердження передачі коштів:

    • Якщо можливо, варто передавати гроші у присутності свідків, які теж підпишуть розписку.
    • Альтернативно, краще здійснити переказ коштів через банк з чітким зазначенням призначення платежу (наприклад, "компенсація за пошкодження автомобіля")

    Обов'язково мають бути підписи сторін та дата/час складання розписки.

    Якщо є фото пошкоджень, збережіть їх як доказ, що пошкодження стосувалися саме того, про що ви домовлялись.

    Роздрукуйте і збережіть копію розписки. У разі, якщо потерпілий надумає подати до суду, розписка може слугувати доказом того, що ви виконали свою частину угоди і компенсували збитки.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України