Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
884 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день.
Цікавить питання повернення авто з під арешту після ДТП.
Під час ДТП один з учасників отримав травми, в результаті була відкрита кримінальна справа 286 ч1. Відповідно так як ТЗ визнані доказами в справі, то на них було накладено судом арешт. Після деякого часу, слідчий закриває справу, тому, що претензій у сторін не було. Відповідно, слідчий повідомляє, що потрібно написати клопотання про зняття арешту з ТЗ.
Відповідно, що це за клопотання, куди воно пишеться і в якій формі?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня. Клопотання про скасування арешту майна подається до суду, який ухвалив ухвалу про накладення арешту майна. Клопотання може бути подано особисто, через представника, або надіслати поштою.
Зразок
КЛОПОТАННЯпро скасування арешту в порядку ст. 174 КПК України
16 жовтня 2023 р. Дніпропетровським районним судом Дніпропетровської області був накладений арешт (справа ) на майно заявника – транспортний засіб екскаватор і бульдозер _. Вказаний арешт був накладений в межах кримінального провадження внесеного в ЄРДР за № від 19.05.2023р. Власник Товариство з обмеженою відповідальністю «».
Були проведені необхідні слідчі дії. Майно було знайдено та вилучено у третіх осіб.
На даний час у власника (ТОВ «») зазначеного майна виникла необхідність у знятті арешту. На момент подання клопотання про зняття арешту, всі необхідні слідчі дії проведені у повному обсязі. Жодних підстав для продовження цього арешту не існує. Наявність арешту заважає власнику користування та розпорядження вказаним майном.Потрібно зазначити, що вказаний арешт порушує право власності Заявника на придбане майно, оскільки він позбавляється можливості використовувати майно в своїй господарській діяльності, унеможливлює виконання інших зобов’язань Заявника пов’язаних з майном, на яке накладений арешт та сприяє завданню збитків.
Відповідно до ст. 41. Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Відповідно до ст. 321 ЦК України : «Право власності є непорушним та ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні».
Ст. 17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини” передбачено, що при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права.
У рішеннях Європейського суду з прав людини у справах “Амюр проти Франції” , “Колишній король Греції та інші проти Греції” , “Малама проти Греції” , “Україна-Тюмень проти України” , “Спорронг та Льонрот проти Швеції” констатовано, що перша та найважливіша вимога ст. 1 Першого протоколу до Європейської конвенції з прав людини полягає в тому, _
Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПКУ Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник _.
Відповідно до ч. 2 чт 174 КПКУ Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Враховуючі, що майно знайдено, то у застосуванні арешту відпала потреба.
На підставі викладеного та керуючись вищезазначеним законодавством,
ПРОШУ:
Додатки:
Більш детальна інформація за посиланням
http://parabellum.in.ua/kompaniya/dokumenty-i-novo...
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Зняти транспортний засіб з арешту можливо при наявності постанови з відповідного органу про зняття з арешту транспортного засобу та документів, що посвідчують особу. Для цього необхідно звернутися із заявою до регіонального сервісного центру МВС за місцем реєстрації власника транспортного засобу. Термін розгляду заяви та зняття транспортного засобу з арешту до 30 діб. Також для зняття арешту громадянин має змогу особисто звернутися з постановою безпосередньо до того сервісного центру МВС, який було уповноважено на зняття арешту відділом державної виконавчої служби. Це дозволить пришвидшити процедуру.
Кримінальні провадження закриваються, а арешт на майно залишається. У цьому випадку судова практика по скасуванню арешту у межах КПК України передбачає, що можливо подати відповідний процесуальний документ слідчому судді та він розгляне цю категорію справи.
Відповідно до Висновків Великої Палати Верховного Суду на слідчого суддю покладена функція судового контролю за дотриманням прав і свобод осіб у кримінальному провадженні, зокрема, під час досудового розслідування (пункт 18 частини першої статті 3 КПК України 2012 року), і він наділений повноваженнями накладати арешт на майно та його скасовувати (статті 173 і 174 цього Кодексу). Крім того, у КПК України 2012 року немає заборони ініціювати перед слідчим суддею, коли кримінальне провадження вже закрив слідчий, питання про скасування арешту на майно, накладеного під час досудового розслідування ухвалою слідчого судді на підставі приписів цього Кодексу. З огляду на вказане, беручи до уваги відсутність у слідчого повноважень, при закритті кримінального провадження самостійно скасувати арешт, накладений на майно ухвалою слідчого судді, для гарантування прав і свобод осіб, на майно яких ухвалою слідчого судді за КПК України 2012 року накладений арешт у кримінальному провадженні, саме слідчий суддя, здійснюючи судовий контроль, повноважний за клопотанням власника або іншого володільця відповідного майна в порядку, передбаченому частиною другою статті 174 цього Кодексу, вирішити питання про скасування такого арешту після закриття слідчим кримінального провадження.
Приклад:
https://advocate-neroda.com.ua/zrazok-zayavy-pro-z...
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Для скасування арешту на майно в кримінальному провадженні вам потрібно подати письмове клопотанням про скасування арешту слідчому судді.
З клопотанням про скасування арешту на авто можете звернутися Ви особисто або Ваш захисник/представник, або направити його поштою рекомендованим листом з описом вкладеного.
Суд розгляне клопотання та вирішить питання про скасування арешту на майно протягом 3 днів з моменту подачі клопотання.
Підставою для зняття арешту можуть бути ухвала слідчого судді чи суду, постанова прокурора про закриття кримінального провадження або ж відповідне судове рішення.
У заяві про зняття арешту на майно необхідно зазначити інформацію про заявника, деталі про арештоване майно та обґрунтування необхідності зняття арешту. Оптимально, щоб підготовкою такої заяви займався адвокат з досвідом у кримінальних провадженнях.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Юрію!
Вам потрібно написати клопотання про скасування на арешт майна до слідчого судді, який накалв арешт на рухоме майно.
Арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, передбачених статтею 131 Кримінального процесуального кодексу України, суть якого полягає у тимчасовому, до скасування у встановленому порядку, позбавленні за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна (частина перша статті 170 КПК України).
Арешт може бути накладено на:
Заарештованим може бути як майно підозрюваного, обвинуваченого чи засудженого, так і третіх осіб, а також юридичної особи, до якого можуть бути застосовані заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду або слідчого судді.
Клопотання про скасування арешту майна розглядає слідчий суддя, суд не пізніше трьох днів після його надходження до суду. Про час та місце розгляду повідомляється особа, яка заявила клопотання, та особа, за клопотанням якої було арештовано майно.
Прокурор одночасно з винесенням постанови про закриття кримінального провадження скасовує арешт майна, якщо воно не підлягає спеціальній конфіскації.
Тобто, арешт майна має бути скасованим повністю або частково, якщо:
Підставою скасування арешту майна є:
Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку виправдання обвинуваченого, закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, непризначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови в цивільному позові (частина четверта статті 174 КПК України).
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
З метою зняття арешту необхідно звернутися до слідчого судді відповідного суду з клопотання про скасування арешту майна в порядку ст. 174 КПК України.
Клопотання про скасування арешту майна розглядає слідчий суддя, суд не пізніше трьох днів після його надходження до суду. Про час та місце розгляду повідомляється особа, яка заявила клопотання, та особа, за клопотанням якої було арештовано майно.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Цікавить питання повернення авто з під арешту після ДТП.Під час ДТП один з учасників отримав травми, в результаті була відкрита кримінальна справа 286 ч1. Відповідно так як ТЗ визнані доказами в справі, то на них було накладено судом арешт. Після деякого часу, слідчий закриває справу, тому, що претензій у сторін не було. Відповідно, слідчий повідомляє, що потрібно написати клопотання про зняття арешту з ТЗ.Відповідно, що це за клопотання, куди воно пишеться і в якій формі?
Якщо слідчий заявляє про необхідність подання Вами клопотання, спробуйте звернутися до нього за наданням зразку такого клопотання та практичними порадами щодо заповнення та нюансами подання.
Тим не менше, із зразком клопотання можете ознайомитися за посиланням: https://advocate-neroda.com.ua/zrazok-zayavy-pro-z...
КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, № 9-10, № 11-12, № 13, ст.88)
Стаття 174. Скасування арешту майна
1. Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
2. Клопотання про скасування арешту майна розглядає слідчий суддя, суд не пізніше трьох днів після його надходження до суду. Про час та місце розгляду повідомляється особа, яка заявила клопотання, та особа, за клопотанням якої було арештовано майно.
3. Прокурор одночасно з винесенням постанови про закриття кримінального провадження скасовує арешт майна, якщо воно не підлягає спеціальній конфіскації.
4. Суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку виправдання обвинуваченого, закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, непризначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови в цивільному позові.
З повагою!