Задайте питання юристу

884 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 11 грудня 2024, питання №123950 350₴

Зміна ТЦК в якому зареєстрований.

Добрий день. Востаннє в ТЦК ( тоді - у військкоматі) був в 24 роки (2014рік), ставав на облік як призовник, через зміну місця проживання. В 2024році вчасно оновив дані через ЦНАП (виявилось, що я військовозобовʼязаний, хоча на облік як військовозобовʼязаний не ставав), з 1.10.2024р. зарахований до аспірантури. 25.11.24 в навчальний заклад прийшло розпорядження, про забезпечення моєї явки в ТЦК. А 27.11.24 я оформив відстрочку онлайн через Резерв+
До того жодних повісток я не отримував, в розшуку не перебував.

Питання: чи можу я стати на облік в іншому ТЦК - в місті, де я навчаюсь, офіційно працюю, маю власну квартиру? На підставі, що я не ставав на облік як військовозобовʼязаний (при тому у мене є е-ВОД та відстрочка. У полях "Звання, ВОС та ВЛК - прочерки). А мене повинні були зняти з обліку призовників, коли мені виповнилось 27 років.

Справа в тому, що ТЦК, яке мене викликає діє наступним чином: при прибутті відразу примусово відправляють на полігон на навчання (особливо тих, в кого приписне та е-ВОД) і тільки після навчання через родичів або адвокатів приймають документи про наявність відстрочки, бронювання, направляють на ВЛК і т.д. (інформація перевірена 100%). Тому після того як за мною закриються двері ТЦК - "дістати" мене звідти буде дуже важко та довго.

Як стати на облік в ТЦК, де я навчаюсь, працюю, маю право власності на квартиру? Але при цьому в жодному разі не зʼявлятись в ТЦК, куди мене викликають! Згідно закону, я там спершу повинен знятись з обліку. Але я ж там не ставав на облік у 27 років. Підкажіть, будь ласка: Які нормативно-правові акти стануть на мою сторону? Як діяти в такій ситуації (який можливий алгоритм дій,)?
Дякую.

Відповіді юристів (6)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, ви є військовозобов'язаним. У 27 років вас було зараховано у резерв.

    Так як ви навчаєтесь, ви маєте право на відстрочку.

    На облік у ТЦК стають за місцем проживання.у разі зміни проживання ви повинні звернутись до ТЦК,знятись з облік де перебуваєте і стати на облік за новим місцем реєстрації.

    Особисто в 7-денний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) ТЦК та СП (органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік;

    Якщо ви маєте право на відстрочку, вам нічого не загрожує. На всяк випадок візьміть з собою необхідні документи, які підтверджують право на відстрочку.

    Студентський квиток

    Наказ про зарахування до навчального закладу

    Довідка з навчального закладу Форми 20.

    довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти ( https://info.edbo.gov.ua/check-person/ )

    Цих документів цілком достатньо для отримання відстрочки, додатково можно додати ще договір з навчальним закладом, чек про оплату навчання.

    Вас не мають права направляти на ВЛК згідно пункту 63 постанови КМУ 560

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/560-2024-%D0%B...

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Питання: чи можу я стати на облік в іншому ТЦК - в місті, де я навчаюсь, офіційно працюю, маю власну квартиру?

    Так, Ви можете стати на військовий облік за новим місцем проживання. Для цього Вам потрібно особисто звернутись в новий ТЦК.

    Як стати на облік в ТЦК, де я навчаюсь, працюю, маю право власності на квартиру?

    Щоб стати на військовий облік за новим місцем проживання бажано зареєструвати місце проживання або мати при собі документ про право власності на житло.

    Згідно правил військового обліку призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:

    • перебувати на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов’язані розвідувальних органів - у відповідному підрозділі розвідувального органу). Крім того, призовники, військовозобов’язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад;
    • особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік;
    Але при цьому в жодному разі не зʼявлятись в ТЦК, куди мене викликають! Згідно закону, я там спершу повинен знятись з обліку.

    Це застаріла інформація. Вам не потрібно звертатись до колишнього ТЦК для зняття з військовового обліку.

    Згідно пункту 81 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів Взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку та підпункті 10-1 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 10-1 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений.

    Особиста присутність призовників, військовозобов’язаних та резервістів для ЗНЯТТЯ або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів не обов’язкова.

    Згідно частини 1 статті 37 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" взяттю на військовий облік військовозобов’язаних - підлягають військовозобов’язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання.

    Згідно частини 5 статті 37 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" зняттю з військового обліку військовозобов’язаних - підлягають військовозобов’язані, які вибули в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України і стали на військовий облік за новим місцем проживання.

    Як, бачите Вас повинні спочатку взяти на облік в ТЦК за новим місцем проживання, а потім автоматично зняти з РТЦК, який видав розпорядження про явку до ТЦК.

    Але я ж там не ставав на облік у 27 років. Підкажіть, будь ласка: Які нормативно-правові акти стануть на мою сторону? Як діяти в такій ситуації (який можливий алгоритм дій,)?

    Загалом алгоритм дій наступний:

    1. Реєструєтесь в електронну чергу до ТЦК за новим місцем проживання.

    2. Підготуйте паспорт, РНОКПП, роздрукований е-ВОД, документи про право власності на нерухомість. Можна додатково взяти довідку ЄДЕБО.

    3. Повідомте новому ТЦК, що Ви хочете стати на військовий облік за місцем проживання та змінити місце рестрації (це робиться лише з дозволу ТЦК)

    4. Після того, як Вас візьмуть на військовий облік в новому ТЦК, колишній ТЦК повинен зняти Вас з військового обліку без Вашої присутності.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Василю!

    Згідно Правил військового обліку Ви повинні перебувати на останньому за місцем Вашої реєстрації. Як давно Ви проживаєте в іншому місті?

    Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":

    ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:

    за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов’язані розвідувальних органів - у відповідному підрозділі розвідувального органу). Крім того, призовники, військовозобов’язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад.

    Проте, нормами Правил визначено також наступне:

    7) особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік.

    10-1) у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану:

    у разі залишення свого місця проживання стати в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи (військовозобов’язані та резервісти СБУ - в Центральному управлінні або регіональних органах СБУ, а військовозобов’язані та резервісти розвідувальних органів - у зазначений строк повідомити про зміну місця проживання відповідним підрозділам розвідувальних органів).

    Пунктом 81 Постанови 1487 визначено, що для зняття з військового обліку присутність військовозобов'язаного не обов'язкова.

    "Взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку та підпункті 10-1 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 10-1 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений.

    Особиста присутність призовників, військовозобов’язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів не обов’язкова".

    Згідно статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу":

    1. Взяттю на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідних підрозділах розвідувальних органів України підлягають громадяни України:

    2) на військовий облік військовозобов’язаних:

    • які звільнені з військової служби в запас та не зараховані до військового оперативного резерву;
    • призовники, які пройшли базову загальновійськову підготовку з додержанням умов, передбачених частиною одинадцятою статті 1 цього Закону;
    • які припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу" та підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних;
    • військовозобов’язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання;
    • які набули громадянство України і згідно з цим Законом підлягають взяттю на облік військовозобов’язаних;
    • зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України;
    • які відповідно до статті 18 цього Закону звільнені від направлення для проходження базової військової служби;
    • які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників;
    • які звільнені із служби у військовому резерві та не досягли граничного віку перебування в запасі;
    • які старші 25 років і раніше не перебували на військовому обліку;
    • які прибули після відбування покарання з установ виконання покарань;

    5. Зняттю з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України:

    2) з військового обліку військовозобов’язаних:

    • які вибули в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України і стали на військовий облік за новим місцем проживання;
    • які призвані чи прийняті на військову службу або навчання у закладах фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
    • які направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;
    • які зараховані до військового оперативного резерву;
    • в інших випадках - за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України.

    Отже, Ви можете спробувати стати на військовий облік у ТЦК за місцем проживання, надавши документи, які підтверджують Ваше право власності на нерухомість та повідомивши, що збираєтесь проживати в даному місті на постійній основі та зареєструвати місце проживання.

    Ви маєте довідку з ЄДЕБО, провсяк випадок?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ВАМ ТРЕБА ОСОБИСТО ЗВЕРНУТИСЯ ІЗ ЗАЯВОЮ ДО ТЦКСП ПО МІСЦЮ РЕЄСТРАЦІЇ.

    18 травня 2024 року було внесено зміни до закону “Про військовий обовʼязок та військову службу”. Відповідно змінились умови зняття та постановки на військовий облік. Наразі постановці на військовий облік підлягають призовники та військовозобовʼязані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України. А зняттю з обліку підлягають військовозобовʼязані та призовники, які вибули в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України і стали на військовий облік в іншому районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за новим місцем проживанняВзяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки здійснюється тільки за їх особистої присутності.Особиста присутність призовників, військовозобов’язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки не обов’язкова.Для взяття на облік військовозобовʼязаний особисто зʼявитись до районного ТЦК та СП та подати заяву про взяття на облік та додати військово-облікові документи. Відповідно у військовому квитку або іншому військово-обліковому документі проставляється печатка про взяття на облік. Паралельно такі відомості вносяться в реєстр військовозобовʼязаних “Оберіг”.До ЦНАПу і органу реєстрації для зміни реєстрації місця проживання можливо зʼявитись із військово-обліковим документом, в якому буде проставлена печатка про взяття на військовий обліку у даній місцевості.

    Турчин Ярослав Олександрович

    ДОБРОГО ВЕЧОРА, ВАСИЛЬ! Формально - дійсно Вас були зобов"язані зняти з обліку. Традиційно це роблять не пізніше 1 січня року, що слідує за досягненням 27- (з 18.05.2024 р. - 25-річного віку). Що дає підстави Вам звернутися до ТЦК за місцем проживання перед постановкою на облік (реєстрацією місця проживання) у ЦНАПІ.

    Однак, в Порядку організації та ведення військового обліку це не конкретизовано для призовників, а лише для осіб, які виключаються з обліку за віком.

    В той же час - будьте готові, що Вас можуть направити на ВЛК, бо без ВЛК на облік не ставлять.

    В будь-якому разі неявка по повістці може мати наслідком оголошення в розшук по системі незаконної системи АРМОР Нац.поліції, або накладення штрафу за порушення правил військового обліку.

    Відповідно до абзацу 2 пункту 81 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487.

    Особиста присутність призовників, військовозобов’язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів не обов’язкова.

    {Пункт 81 в редакції Постанови КМ № 675 від 07.06.2024}

    Тобто можна спиратися на те, що Ви не є призовником і ТЦК був зобов"язаний Вас виключити з обліку. Можна навіть просити зняти Вас з обліку призовників по досягненню відповідного віку на підставі

    Відповідно до пункту 1 частини першої статті 37 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу",

    Зняттю з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України:

    1) з військового обліку призовників (крім Служби безпеки України, розвідувальних органів України):

    • які досягли 25-річного віку;
    • які вибули в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України і стали на військовий облік в іншому районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за новим місцем проживання;
    • які призвані, направлені чи прийняті на військову службу або навчання у закладах фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
    • які пройшли базову загальновійськову підготовку;
    • які відповідно до статті 18 цього Закону звільнені від направлення для проходження базової військової служби як непридатні до військової служби за станом здоров’я - після підтвердження рішення комісією вищого рівня;
    • які отримали спеціальні звання рядового, сержантського, офіцерського (начальницького) складу після закінчення закладів освіти;
    • які направлені на альтернативну (невійськову) службу;
    • які направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;

    ОТЖЕ, як бачимо абзац 2 пункту 1 ч. 1 ст. 37 Закону передбачає, що ТЦК може Вас поставити на облік за новим місцем, і тоді Ви знімаєтесь з обліку за старим. Саме така послідовність дій. Такий самий підхід в законі і до військовозобов"язаних - абзац 1 п. 2 ч. 1 ст. 37 Закону.

    2) з військового обліку військовозобов’язаних:

    • які вибули в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України і стали на військовий облік за новим місцем проживання;

    Тому усі оці балачки про те, що без зняття з обліку не можна стати на облік - це все нісенітниці. які протирічать закону.

    Однак, тоді під питанням Ваша відстрочка, бо на якій підставі вона оформлена, якщо Ви не на обліку військовозобов"язаних?!

    Крім того - у ТЦК за новим місцем обліку зараз один інтерес - мобілізувати. А який інтерес з приймання на облік до себе людини, яка має право на відстрочку та не може по закону бути мобілізована? - Ніякого. Тому ще можливо доведеться побігати та попереписуватися з ТЦК, який буде відмовлятися Вас приймати на облік.

    Зверніться можливо до відповідальної за облік особи в університеті, у якої має бути знайомий в ТЦК з яким вони комунікують. Можливо вдасться вирішити питання з прийняттям на облік без зайвих проблем.

    Збережіть свій еВОД у файлі, бо він може раптово зникнути в Резерв+.

    В ТЦК за місцем обліку можна надіслати листа в якому повідомити, що Ви фактично знаходитесь і проживаєте з 2021 року за місцем навчання і не маєте фізичної можливості прибути до ТЦК за місцем обліку.

    Після постановки на облік в ТЦК - Ви матимете право зареєструвати своє місце проживання за новою адресою - у належній Вам на праві власності квартирі і повідомити про це ТЦК за попереднім місцем обліку, щоб вони Вас зняли з обліку на підставі абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 37 Закону про в/о і в/с.

    Ще можна попросити власника за місцем нинішньої реєстрації - зняти Вас в ЦНАПі з реєстрації (це можливо без згоди ТЦК, але якщо Ви співвласник - то ЦНАП відмовить).

    ВІдповідно до статтей 27 - 29 Конституції України, Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов'язок держави - захищати життя людини. Кожен має право захищати своє життя і здоров'я, життя і здоров'я інших людей від протиправних посягань.

    Кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам.

    Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. Ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом. Кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотиви арешту чи затримання, роз'яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правничою допомогою захисника. Кожний затриманий має право у будь-який час оскаржити в суді своє затримання. Про арешт або затримання людини має бути негайно повідомлено родичів заарештованого чи затриманого.

    Дані конституційні норми не підлягають обмеженню навіть в умовах воєнного стану, тому мотиви виконання конституційного обов"язку - не можуть бути підставою для їх обмеження, призупинення чи скасування.

    ОТЖЕ, оскільки окремі ТЦК перетворилися на організовані злочинні угрупування, людина має повне право вживати заходи забезпечення своєї безпеки та неявки на об"єкти ОЗГ в якому обмежуються конституційні права людини та не діє Конституція. Однак своє право доведеться захищати в суді скоріш за все.

    Вам дійсно треба звернутися до ТЦК з проханням поставити Вас на облік з метою реєстрації нового місця проживання.

    З повагою та розумінням, юрист та аспірант Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Питання: чи можу я стати на облік в іншому ТЦК - в місті, де я навчаюсь, офіційно працюю, маю власну квартиру? На підставі, що я не ставав на облік як військовозобовʼязаний (при тому у мене є е-ВОД та відстрочка. У полях "Звання, ВОС та ВЛК - прочерки). А мене повинні були зняти з обліку призовників, коли мені виповнилось 27 років.

    Принаймні можна спробувати. Зверніться до ЦНАПу за місцем проживання, вони повідомлять, що саме Вам потрібно надати для реєстрації місця проживання. Скоріше за все, вимагатимуть стати на облік у тамтешньому ТЦК та СП, що Ви і спробуєте зробити. Якщо вийде стати на облік без обов'язку зніматися з минулого ТЦК - зможете зареєструватися.

    Справа в тому, що ТЦК, яке мене викликає діє наступним чином: при прибутті відразу примусово відправляють на полігон на навчання (особливо тих, в кого приписне та е-ВОД) і тільки після навчання через родичів або адвокатів приймають документи про наявність відстрочки, бронювання, направляють на ВЛК і т.д. (інформація перевірена 100%). Тому після того як за мною закриються двері ТЦК - "дістати" мене звідти буде дуже важко та довго.

    Звучить як повний абсурд. Я звісно працюю з військовим правом та чув про різні історії, але якщо Ви вже оформили відстрочку - Вам не може нічого загрожувати. Яке може бути одразу навчання та полігон?Як стати на облік в ТЦК, де я навчаюсь, працюю, маю право власності на квартиру? Але при цьому в жодному разі не зʼявлятись в ТЦК, куди мене викликають! Згідно закону, я там спершу повинен знятись з обліку. Але я ж там не ставав на облік у 27 років. Підкажіть, будь ласка: Які нормативно-правові акти стануть на мою сторону? Як діяти в такій ситуації (який можливий алгоритм дій,)?

    Можна спробувати, вище я зазначив алгоритм дій:

    1. ЦНАП за місцем проживання.

    2. ТЦК та спроба стати на облік.

    Але так чи інакше, треба вирішувати з розпорядженням.

    З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України