Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 13 грудня 2024, питання №124016

Родители угрожают подать в розыск если я уеду за границу в 16 лет

Здравствуйте суть вопроса такова что мне 17 моей девушке 16 лет я хочу поехать с ней за границу НО ее родители говорят если она уедет то подадут на нее в розыск что делать в такой ситуации девушка полностью не против и хочет уехать

Відповіді юристів (1)

    Турчин Ярослав Олександрович

    Проблемы выехать нет. Но, проблема в том, что большинство стран ЕС несмотря на показную демократичность находятся на уровне средневековья по подходу к семейным отношениям. То есть Вас смогут при пересечении границы с ЕС в возрасте до 18 лет - отдать под опеку государства страны пребывания или назначить опекуна.

    Розыск родителей невозможен, т.к. у Вас свобода передвижения с 16 лет и родители не имеют права в условиях войны подвергать Вас опасности из-за своего безответственного отношения к Вашим жизням и здоровью в условиях нахождения в воюющей стране с полной деградацией инфраструктуры, постоянными блэкаутами, неизвестной судьбой теплоснабжения, газоснабжения и водоснабжения в ряде городов Украины зимой.

    Потому угрозы розыска - смешны.

    Для пересечения границы лицу 17-ти лет не требуется дополнительных разрешений от родителей, ведь по достижении 16-ти лет Гражданским кодексом Украины предусмотрено право на свободный самостоятельный выезд за пределы страны. Трудоустройство и пребывание несовершеннолетних за границей регулируется внутренним законодательством страны пребывания, поэтому для решения этого вопроса необходимо ознакомиться с трудовым законодательством страны, где Вы планируете работать / учиться.

    Условия пересечения государственной границы гражданами Украины в период действия военного положения, в том числе детьми; детьми с инвалидностью; детьми, больными тяжелыми заболеваниями; детьми-сиротами, детьми, лишенными родительской опеки определены пунктами 21 – 25 Правил пересечения государственной границы гражданами Украины, утвержденных постановлением Кабинета Министров Украины от 27 января 1995 года № 57 (с изменениями).

    Чтоб не было проблем - можете сообщить при пересечении границы с ЕС (предполагаю, что это Польша), что Вы планируете учиться в стране следования ЕС (если это не Польша). Если будут спрашивать о родителях - чтоб не приставали можно сказать, что они остались на временно оккупированной территории или в зоне боевых действий.

    Вот например информация как это в Германии

    https://handbookgermany.de/uk/under-18

    В Німеччині ти будеш зареєстрований як «неповнолітній біженець без супроводжуючих осіб» (unbegleiteter minderjähriger Flüchtling чи скорочено: umF), якщо тобі ще не виповнилося 18 років і ти тут без сім'ї. Можливо, ти один (одна), бо втратив(-ла) сім'ю на шляху до Німеччини. Або, можливо, втікав(-ла) один. Або втратив(-ла) батьків вже при прибутті до Німеччини.

    Для неповнолітніх біженців та шукачів притулку без супроводжуючих осіб в Німеччині діють інші правила, ніж для дорослих чи дітей, які втекли до Німеччини з батьками.

    Після прибуття до Німеччини неповнолітні біженці та шукачі притулку без супроводжуючих осіб надходять під опіку відомства у справах молоді (Jugendamt). Це означає, що відомство подбає про те, де ти проживатимеш, і про твої подальші кроки. Насамперед буде проведено так звану процедуру ідентифікації особи неповнолітнього (Сlearing-Verfahren). Якщо ти не маєш при собі посвідчення особи чи інших документів, твій вік буде встановлено за допомогою процедури визначення віку (Altersfeststellung). Це робиться, наприклад, за допомогою медичного висновку. Додаткову інформацію на цю тему ти знайдеш, наприклад, на dejure.org.

    Якщо в ході процедури буде встановлено, що ти вже досягнув(-ла) повноліття, тебе направлять до відповідного центру первинного прийому претендентів на притулок (Erstaufnahmeeinrichtung) і там зареєструють. Додаткову інформацію на дану тему ти знайдеш в розділі «Реєстрація як прохача притулку».

    Якщо ж буде встановлено (чи доведено за допомогою документів), що ти ще не досягнув(-ла) повноліття, то на тебе чекає наступний етап. Працівники відомства перевірять, чи маєш родичів у Німеччині чи в Європі, у яких можеш і хочеш жити. В негативному випадку тебе направлять до відповідного відомства у справах молоді. Воно може знаходитися в місті, в яке ти приїхав, чи в іншому місті Німеччини. Працівники відомства подбають про твоє проживання (в патронатній сім'ї (Pflegefamilie) чи в установі для дітей і підлітків) та про інші твої потреби (школа, освіта, статус перебування тощо), а також підшукають для тебе опікуна. Опікун є твоїм законним представником і піклувальником. Він потрібний тобі, оскільки, будучи неповнолітнім, в Німеччині ти можеш самостійно приймати рішення лише щодо вкрай обмеженого кола питань. Як правило, опікунство перебирає чи працівник відомства у справах молоді, чи приватна особа, яка працює на громадських засадах. Ти матимеш опікуна, доки не досягнеш повноліття згідно із законодавством твоєї рідної країни.

    Зверни увагу: якщо твій вік встановлено неправильно, звернись до опікуна, соціального працівника в центрі первинного прийому претендентів на притулок чи до консультаційної організації. Важливо, щоб державні органи визначили твій вік не старшим, ніж ти є насправді, інакше тобі не забезпечать відповідний дитячому вікові супровід. Консультаційні центри у вашому регіоні ти знайдеш на сайті молодіжної міграційної служби (Jugendmigrationsdienst), на сайті Федерального об'єднання неповнолітніх біженців без супроводу дорослих (BumF), а також на нашій сторінці "Локальна інформація". Введи назву міста, в якому ти живеш, і тему, яка тебе цікавить, напртклад, пошук притулку, право на перебування або юридична консультація.

    Будучи неповнолітнім, ти не можеш самостійно подати заяву про надання притулку. Але це письмово може зробити за тебе твій опікун. Він може надіслати заяву, складену в довільній формі, до найближчого відділення Федерального відомства у справах міграції й біженців (BAMF). Для отримання додаткової інформації про процес розгляду заяви про надання притулку див. розділ «Процес розгляду заяви про надання притулку».

    Чи має сенс в твоєму випадку подавати заяву про надання притулку, тобі скаже адвокат або працівник консультуючої організації. Неповнолітні біженці без супроводжуючих осіб, які не подають заяви про надання притулку, як правило, отримують відтермінування депортації (Duldung), оскільки їх не можна депортувати, якщо їх ніхто не чекає на батьківщині. Консультаційну організацію неподалік ти знайдеш на сайті молодіжної міграційної служби та на сайті Федерального об'єднання неповнолітніх біженців без супроводу дорослих (BumF), а також на нашій сторінці "Локальна інформація".

    Якщо ти ще не досягнув(-ла) повноліття і знаходишся в Німеччині зовсім один(-на), тебе, як правило, не можна депортувати. Тебе можуть депортувати лише в тому випадку, якщо батьки, інша особа, яка має батьківські права, чи установа для дітей і підлітків в твоїй рідній країні нададуть письмову гарантію, що вони подбають про тебе. Це зазначено в §58 Закону про перебування. Для отримання додаткової інформації про депортацію див. розділ «Депортація».

    Депортація в іншу країну ЄС на підставі Дублінського регламенту не поширюється на неповнолітніх без супроводжуючих осіб. Тобто ти маєш право залишитися в Німеччині, навіть якщо ти вже здавав відбитки пальців чи проходив подібну процедуру в іншій країні ЄС. Для отримання додаткової інформації про Дублінський регламент див. розділ «Дублінський регламент.

    Якщо ти ще не подав(-ла) заяву про надання притулку, і тобі, як неповнолітньому біженцю або шукачу притулку без супроводжуючих осіб, було надано відтермінування депортації, то після досягнення повноліття (коли саме ти його досягаєш, залежитб від закону твоєї країни) ти цей захист втрачаєш . Це означає, що коли тобі виповниться 18 років, тебе можна буде депортувати. Слід заздалегідь, ще до дня 18-річчя, звернутися до адвоката чи до консультуючої організації та дізнатися про всі можливості, які маєш. Ти можеш подати заяву про надання притулку, запитати дозвіл на перебування (Aufenthaltserlaubnis) у зв'язку з відтермінуванням депортації чи відтермінування депортації у зв'язку з навчанням (Ausbildungsduldung). Консультаційні центри у вашому регіоні ти знайдеш на сайті молодіжної міграційної служби (Jugendmigrationsdienst), на сайті Федерального об'єднання неповнолітніх біженців без супроводу дорослих (BumF), а також на нашій сторінці "Локальна інформація". Введи назву міста, в якому ти живеш, і тему, яка тебе цікавить, напртклад, пошук притулку, право на перебування або юридична консультація. Для отримання додаткової інформації про відтермінування депортації і твої перспективи прочитай розділ «Відтермінування депортації» та «Відтермінування депортації у зв’язку з навчанням ( Ausbildungsduldung)».

    Опікун чи відомство у справах молоді (Jugendamt) більше не відповідають за тебе після того, як тобі виповнилося 18 років згідно із законом твоєї країни. З цього моменту ти сам (сама) можеш приймати юридичні рішення. Можливо, тобі доведеться виїхати з того місця, де зараз живеш, зіткнутися з обмеженнями у медичному обслуговуванні, і тобі буде скорочено чи повністю скасовано підтримку з освітою. За певних умов, щоправда, ти можеш подати до відповідального відомства у справах молоді «Заяву про продовження надання допомоги» (Antrag auf Hilfeverlängerung). Якщо вона буде прийнята, ти отримуватимеш допомогу й надалі. Однак це можливо лише в тому випадку, якщо ти зможеш довести, що дійсно її потребуєш. Заяву слід подати з опікуном ще до того, як тобі виповниться 18 років. Відповідальне за тебе відомство у справах молоді ти знайдеш на сайті jugendaemter.de.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України