Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
907 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго вечора,
Мені потрібно виготовити пенсійне посвідчення по інвалідності.
29 років, стажу немає взагалі. Скільки років стажу мені потрібно купити щоб виготовили пенсійне посвідчення?
Документ інвалідності з соцзахисту мені не потрібен.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Яка у Вас група інвалідності?
Ви маєте право на пенсію по інвалідності за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією:
Щоб «купити» страховий стаж, потрібно укласти договір з Пенсійним фондом України про добровільну участь у системі пенсійного страхування. Зробити це можна дистанційно через вебпортал електронних послуг Фонду (https://portal.pfu.gov.ua/). Алгоритм укладання договору наступний:
Періодичність та розмір оплати Ви визначаєте самостійно.
Для того, щоб особі, яка не працює, був зарахований повний місяць страхового стажу, за неї має бути сплачена сума, що не нижче мінімального страхового внеску. З 1 квітня 2024 року мінімальний страховий внесок становить 1760 грн (мінімальна заробітна плата помножена на 22%). Сума сплачених внесків зараховуються за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду.
Перевірити дані про зарахування платежу та кількість днів набутого страхового стажу можна в особистому кабінеті на порталі електронних послуг ПФУ.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Володимире!
Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи.
Пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах:
- особам з інвалідністю I групи - 100 відсотків пенсії за віком;
- особам з інвалідністю II групи - 90 відсотків пенсії за віком;
- особам з інвалідністю III групи - 50 відсотків пенсії за віком.
Пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності за наявності страхового стажу.
Для осіб з інвалідністю I групи:
Для осіб з інвалідністю II та III груп:
На Урядовому порталі пояснюють, щоб зарахувати повний місяць страхового стажу для громадянина, який не працевлаштований, потрібно сплатити суму не меншу за мінімальний страховий внесок. Формула розрахунку дуже проста: мінімальна зарплата помножена на 22%. Тобто, оскільки із початку квітня 2024 року мінімальна заробітна плата була підвищена до 8 тисяч гривень, розрахунок набуває такого вигляду: 8000 грн х 22% = 1760 грн.
Мені потрібно виготовити пенсійне посвідчення по інвалідності.29 років, стажу немає взагалі. Скільки років стажу мені потрібно купити щоб виготовили пенсійне посвідчення?Документ інвалідності з соцзахисту мені не потрібен.
Отже, сьогодні сума мінімального страхового внеску становить 1760 гривень.
https://www.kmu.gov.ua/news/yak-kupyty-strakhovyi-...
Для початку необхідно укласти договір щодо добровільної участі у пенсійній системі страхування з ПФУ. Оформити документи та пройти всі необхідні процедури можна онлайн, за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного Фонду. Алгоритм дій для укладання договору доволі простий:
Отже, якщо, наприклад, в Вас ІІІ група інвалідності, то купівля страхового стажу за чотири роки обійдеться Вам у 84480 грн.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Відповідно до статті 32 Закону, особи, яким установлено інвалідність, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією, тобто умова отримання пенсії у зв'язку з інвалідністю – наявність відповідного страхового стажу. Залежно від віку особи та групи інвалідності він становить 1-15 років. Якщо людина не має достатньої кількості років страхового стажу, то вона може звернутися до управління праці та соціального захисту населення за призначенням соціальної допомоги.
Для осіб з інвалідністю I групи:
Для осіб з інвалідністю II та III груп:
Така опція доступна для громадян від 16 років, - як для тих, хто вже має страховий стаж, так і для тих, хто його ще не набрав. Тобто, докупити стаж можуть:
Доплатити можна як за себе, так і за іншого громадянина, якщо людина не входить до числа пенсіонерів.
Якщо людина хоче придбати певну кількість страхового стажу, спочатку необхідно укласти договір щодо добровільної участі у пенсійній системі страхування з ПФУ. Оформити документи та пройти всі необхідні процедури можна онлайн, за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного Фонду. Алгоритм дій для укладання договору доволі простий:
Для перевірки даних про зарахування платежу та кількість набутого страхового стажу ви можете скористатися особистим кабінетом на сайті Пенсійного фонду.
ВАМ ТРЕБА ДОКУПИТИ АБО 3 РОКИ (І ГРУПА) АБО 4 РОКИ (ІІ; ІІІ ГРУПА).
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування можуть брати як працюючі (застраховані) особи, так і не працюючі. Добровільні внески можна сплатити як за себе, так і на користь третіх осіб, якщо в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (РЗО) є інформація про особу, на користь якої планується сплачувати добровільні внески, та така особа не є пенсіонером. У РЗО є інформація про осіб, які / за яких хоча б один раз страхувальником сплачено страхові внески.
Договір з Пенсійним фондом України укладається в електронній формі через вебпортал електронних послуг ПФУ шляхом підписання Типового договору про добровільну сплату страхових внесків. Для укладання Договору можна авторизуватись за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпису або системи GOV.ID. Договір підписується шляхом накладання на нього КЕП.
Періодичність та розмір сплати добровільних внесків людина визначає самостійно, виходячи із побажань та фінансових можливостей. Щоб непрацюючій особі було зараховано повний місяць страхового стажу, сума сплачених за цей місяць страхових внесків має бути не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Сплачені внески обліковуються автоматично після надходження коштів на рахунок Фонду. Повідомлення про сплату надійде на вебпорталі електронних послуг ПФУ в особистий кабінет застрахованої особи, на користь якої сплачено внески.
Перевірити дані про зарахування платежу, заробітну плату для пенсії, розрахованої з добровільно сплаченого внеску та кількість днів набутого страхового стажу можна в особистому кабінеті, сформувавши електронну довідку ОК-5. На останній сторінці довідки ОК-5 в розділі “Звітний рік: 2023 рік” відображається заробітна плата для пенсії, розрахована з добровільно сплаченого внеску та кількість днів набутого страхового стажу.
Порядок призначення пенсії по інвалідності та відносини, що виникають з цього приводу регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Інструкцією про встановлення груп інвалідності, затвердженою Наказом Міністерства охорони здоров'я України 05.09.2011 N 561, Положенням про медико-соціальну експертизу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317
Юрист, м. Дніпро, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрий день!
Порядок та умови обчислення пенсій по інвалідності внаслідок загального захворювання (у т. ч. каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства) визначено Законом України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон).
Залежно від ступеня втрати працездатності визначено три групи інвалідності. Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який установлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством.
Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи.
Для того щоб пенсія по інвалідності була призначена з дня встановлення інвалідності, заяву на призначення пенсії слід подати до територіального управління Пенсійного фонду не пізніше від трьох місяців з дня встановлення інвалідності. Якщо інвалід заяву на призначення пенсії подасть пізніше – пенсію призначать з дня звернення.
Умовою для призначення даного виду пенсії є наявність страхового стажу від 1 до 15 років залежно від віку інваліда та групи інвалідності. Згідно зі статтею 32 Закону особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності залежно від групи інвалідності за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією:
для осіб з інвалідністю I групи:
– до досягнення особою 25 років включно – 1 рік;
– від 26 років до досягнення особою 28 років включно – 2 роки;
– від 29 років до досягнення особою 31 року включно – 3 роки;
– від 32 років до досягнення особою 34 років включно – 4 роки;
– від 35 років до досягнення особою 37 років включно – 5 років;
– від 38 років до досягнення особою 40 років включно – 6 років;
– від 41 року до досягнення особою 43 років включно – 7 років;
– від 44 років до досягнення особою 48 років включно – 8 років;
– від 49 років до досягнення особою 53 років включно – 9 років;
– від 54 років до досягнення особою 59 років включно – 10 років;
для осіб з інвалідністю II та III груп:
– до досягнення особою 23 років включно – 1 рік;
– від 24 років до досягнення особою 26 років включно – 2 роки;
– від 27 років до досягнення особою 28 років включно – 3 роки;
– від 29 років до досягнення особою 31 року включно – 4 роки;
– від 32 років до досягнення особою 33 років включно – 5 років;
– від 34 років до досягнення особою 35 років включно – 6 років;
– від 36 років до досягнення особою 37 років включно – 7 років;
– від 38 років до досягнення особою 39 років включно – 8 років;
– від 40 років до досягнення особою 42 років включно – 9 років;
– від 43 років до досягнення особою 45 років включно – 10 років;
– від 46 років до досягнення особою 48 років включно – 11 років;
– від 49 років до досягнення особою 51 року включно – 12 років;
– від 52 років до досягнення особою 55 років включно – 13 років;
– від 56 років до досягнення особою 59 років включно – 14 років.
Особи, визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону, мають право на пенсію по інвалідності за наявності 15 років страхового стажу. Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби або внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі в масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 до 21 лютого 2014 р. за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), в особи, яка звернулася по медичну допомогу в період з 21 листопада 2013 до 30 квітня 2014, пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу.
Щоб «купити» страховий стаж, потрібно укласти договір з Пенсійним фондом України про добровільну участь у системі пенсійного страхування. Зробити це можна дистанційно через вебпортал електронних послуг Фонду (https://portal.pfu.gov.ua/). Алгоритм укладання договору наступний:
Періодичність та розмір оплати людина визначає самостійно.
Для того, щоб особі, яка не працює, був зарахований повний місяць страхового стажу, за неї має бути сплачена сума, що не нижче мінімального страхового внеску. З 1 квітня 2024 року мінімальний страховий внесок становить 1760 грн (мінімальна заробітна плата помножена на 22%). Сума сплачених внесків зараховуються за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду.
Перевірити дані про зарахування платежу та кількість днів набутого страхового стажу можна в особистому кабінеті на порталі електронних послуг ПФУ.
https://www.pfu.gov.ua/pl/202008-yak-dokupyty-stra...
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Доброго вечора,Мені потрібно виготовити пенсійне посвідчення по інвалідності.29 років, стажу немає взагалі. Скільки років стажу мені потрібно купити щоб виготовили пенсійне посвідчення?Документ інвалідності з соцзахисту мені не потрібен.
На жаль, але у даній ситуації юристи навряд чи нададуть Вам предметну відповідь. Вам треба звернутися до відділення Пенсійного фонду України, які прорахують, скільки Вам потрібно "купити" стажу для отримання пенсії. До речі, роки стажу напряму залежать від групи інвалідності.
Порядок та умови обчислення пенсій по інвалідності внаслідок загального захворювання (у т. ч. каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства) визначено Законом України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон).
Залежно від ступеня втрати працездатності визначено три групи інвалідності. Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який установлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством.
Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи.
Для того щоб пенсія по інвалідності була призначена з дня встановлення інвалідності, заяву на призначення пенсії слід подати до територіального управління Пенсійного фонду не пізніше від трьох місяців з дня встановлення інвалідності. Якщо інвалід заяву на призначення пенсії подасть пізніше – пенсію призначать з дня звернення.
Умовою для призначення даного виду пенсії є наявність страхового стажу від 1 до 15 років залежно від віку інваліда та групи інвалідності. Згідно зі статтею 32 Закону особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності залежно від групи інвалідності за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією:
для осіб з інвалідністю I групи:
– до досягнення особою 25 років включно – 1 рік;
– від 26 років до досягнення особою 28 років включно – 2 роки;
– від 29 років до досягнення особою 31 року включно – 3 роки;
– від 32 років до досягнення особою 34 років включно – 4 роки;
– від 35 років до досягнення особою 37 років включно – 5 років;
– від 38 років до досягнення особою 40 років включно – 6 років;
– від 41 року до досягнення особою 43 років включно – 7 років;
– від 44 років до досягнення особою 48 років включно – 8 років;
– від 49 років до досягнення особою 53 років включно – 9 років;
– від 54 років до досягнення особою 59 років включно – 10 років;
для осіб з інвалідністю II та III груп:
– до досягнення особою 23 років включно – 1 рік;
– від 24 років до досягнення особою 26 років включно – 2 роки;
– від 27 років до досягнення особою 28 років включно – 3 роки;
– від 29 років до досягнення особою 31 року включно – 4 роки;
– від 32 років до досягнення особою 33 років включно – 5 років;
– від 34 років до досягнення особою 35 років включно – 6 років;
– від 36 років до досягнення особою 37 років включно – 7 років;
– від 38 років до досягнення особою 39 років включно – 8 років;
– від 40 років до досягнення особою 42 років включно – 9 років;
– від 43 років до досягнення особою 45 років включно – 10 років;
– від 46 років до досягнення особою 48 років включно – 11 років;
– від 49 років до досягнення особою 51 року включно – 12 років;
– від 52 років до досягнення особою 55 років включно – 13 років;
– від 56 років до досягнення особою 59 років включно – 14 років.
Особи, визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону, мають право на пенсію по інвалідності за наявності 15 років страхового стажу. Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби або внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі в масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 до 21 лютого 2014 р. за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), в особи, яка звернулася по медичну допомогу в період з 21 листопада 2013 до 30 квітня 2014, пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу.
ВИСНОВОК: рекомендую Вам звернутися до відділення ПФУ для отримання предметної консультації.
З повагою!
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
За Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» призначаються пенсії по інвалідності внаслідок:
Пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 цього Закону.
Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи.
Пенсія по інвалідності від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання призначається відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".
Залежно від ступеня втрати працездатності визначено три групи інвалідності. Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством. Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи.
Щоб пенсія по інвалідності була призначена від дня встановлення інвалідності, заяву на її призначення слід подати до управління Пенсійного фонду не пізніше трьох місяців із дня встановлення інвалідності.
Особи, яким установлено інвалідність, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією:
для осіб з інвалідністю I групи:
до досягнення особою 25 років включно - 1 рік;
від 26 років до досягнення особою 28 років включно - 2 роки;
від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 3 роки;
від 32 років до досягнення особою 34 років включно - 4 роки;
від 35 років до досягнення особою 37 років включно - 5 років;
від 38 років до досягнення особою 40 років включно - 6 років;
від 41 року до досягнення особою 43 років включно - 7 років;
від 44 років до досягнення особою 48 років включно - 8 років;
від 49 років до досягнення особою 53 років включно - 9 років;
від 54 років до досягнення особою 59 років включно - 10 років;
для осіб з інвалідністю II та III груп:
до досягнення особою 23 років включно - 1 рік;
від 24 років до досягнення особою 26 років включно - 2 роки;
від 27 років до досягнення особою 28 років включно - 3 роки;
від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 4 роки;
від 32 років до досягнення особою 33 років включно - 5 років;
від 34 років до досягнення особою 35 років включно - 6 років;
від 36 років до досягнення особою 37 років включно - 7 років;
від 38 років до досягнення особою 39 років включно - 8 років;
від 40 років до досягнення особою 42 років включно - 9 років;
від 43 років до досягнення особою 45 років включно - 10 років;
від 46 років до досягнення особою 48 років включно - 11 років;
від 49 років до досягнення особою 51 року включно - 12 років;
від 52 років до досягнення особою 55 років включно - 13 років;
від 56 років до досягнення особою 59 років включно - 14 років.
Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби або внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), у особи, яка звернулася за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, то пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу.
Отже, в залежності від вашої групи інвалідності, Вам необхідно «купити» 3 (І група) або 4 (ІІ та ІІІ групи) роки страхового стажу.
Щоб «купити» страховий стаж, потрібно укласти договір з Пенсійним фондом України про добровільну участь у системі пенсійного страхування. Зробити це можна дистанційно через вебпортал електронних послуг Фонду (https://portal.pfu.gov.ua/). Алгоритм укладання договору наступний:
Для того, щоб особі, яка не працює, був зарахований повний місяць страхового стажу, за неї має бути сплачена сума, що не нижче мінімального страхового внеску. З 1 квітня 2024 року мінімальний страховий внесок становить 1760 грн (мінімальна заробітна плата помножена на 22%). Сума сплачених внесків зараховуються за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду.
Перевірити дані про зарахування платежу та кількість днів набутого страхового стажу можна в особистому кабінеті на порталі електронних послуг ПФУ.