Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня! Навчаюсь в аспірантурі бюджет , знаходжусь в академічній відпусці 1 рік по сімейним обставинам. Чи можу я продовжити відпустку ще на 1 рік?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (8)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Анна!
Так, Ви маєте право звернутись із відповідною заявою до керівника закладу освіти. Щодо погодження останнім продовження Вашого перебування в академвідпустці, то все залежить від тих сімейних обставин, які унеможливлюють Ваше навчання станом на зараз. Якщо причини досить поважні, то, можливо, Вам підуть на зустріч. Ви вже звертались із відповідною заявою чи тільки збираєтесь це зробити?
Згідно із статтею 46 Закону України "Про вищу освіту":
2. Здобувач вищої освіти має право на перерву у навчанні у зв’язку з обставинами, які унеможливлюють виконання освітньої (наукової) програми (за станом здоров’я, призовом на строкову військову службу у разі втрати права на відстрочку від неї, сімейними обставинами тощо). Таким особам надається академічна відпустка в установленому порядку. Навчання чи стажування в освітніх і наукових установах (у тому числі іноземних держав) може бути підставою для перерви у навчанні, якщо інше не передбачено міжнародними актами чи договорами між закладами вищої освіти.
Здобувачам вищої освіти, які реалізують право на академічну мобільність, протягом навчання, стажування чи здійснення наукової діяльності в іншому закладі вищої освіти (науковій установі) на території України чи поза її межами гарантується збереження місця навчання та виплата стипендії відповідно до положення про порядок реалізації права на академічну мобільність. Такі особи не відраховуються із складу здобувачів вищої освіти.
Відповідно до Наказу МОН "Про затвердження Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, та надання їм академічної відпустки":
V. Переривання навчання здобувачів вищої освіти
1. Переривання навчання здобувачів вищої освіти здійснюється шляхом надання їм академічної відпустки. Такі особи не відраховуються з числа здобувачів вищої освіти.
Дія договору про навчання між вступником та закладом вищої освіти, а також між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати, укладені відповідно до частини шістнадцятої статті 44 Закону України «Про вищу освіту», зупиняється на строк надання академічної відпустки.
2. Академічна відпустка може бути надана відповідно до цього Положення з таких причин:
якщо дитина здобувача вищої освіти згідно з медичним висновком потребує домашнього догляду до досягнення дитиною шестирічного, шістнадцятирічного, вісімнадцятирічного віку у випадках, встановлених пунктом 3 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки».
3. Надання академічної відпустки здійснюється за наказом керівника закладу вищої освіти, у якому зазначаються причина, підстава для надання та тривалість, у тому числі посилання на тривалість відпустки, встановлену законодавством (у разі необхідності). При цьому тривалість академічної відпустки з причини, зазначеної у абзаці сьомому пункту 2 цього розділу, не може перевищувати тривалості соціальної відпустки, наданої відповідно до Закону України «Про відпустки», але за бажанням здобувача вищої освіти може надаватися на строк, менший за таку соціальну відпустку.
4. Для надання академічної відпустки здобувачі вищої освіти звертаються до закладу вищої освіти за місцем навчання із заявою в паперовій або електронній формі, в якій зазначають причину, строк академічної відпустки, а також підставу.
До заяви додаються такі документи:
з причин, зазначених у абзаці другому пункту 2 цього розділу - медичні документи, на підставі яких визначено необхідність надання академічної відпустки за медичними показаннями. Академічна відпустка за медичними показаннями здобувачам вищої освіти з числа іноземців може надаватись на підставі легалізованої (крім випадків, передбачених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана у встановленому законом порядку) медичної довідки, отриманої в іноземній державі, що подається до закладу вищої освіти разом з нотаріально засвідченим перекладом українською мовою;
з причин, зазначених у абзаці третьому пункту 2 цього розділу - документи, що засвідчують участь здобувача вищої освіти у програмі академічної мобільності, що реалізується відповідно до законодавства;
з причин, зазначених у абзаці п’ятому пункту 2 цього розділу - підтверджуючий документ з місця роботи здобувача вищої освіти щодо довгострокового службового відрядження із зазначенням його строку;
з причин, зазначених у абзаці шостому пункту 2 цього розділу - документи, які можуть підтвердити викладені у вмотивованій заяві щодо отримання академічної відпустки обставини (за наявності);
з причин, зазначених у абзаці сьомому пункту 2 цього розділу - один з документів: листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами; свідоцтво про народження дитини;
з причин, зазначених у абзаці восьмому пункту 2 цього розділу - медичний висновок про те, що дитина потребує домашнього догляду (до досягнення нею шестирічного, шістнадцятирічного, вісімнадцятирічного віку у випадках, встановлених пунктом 3 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки»), або інший документ, що є підставою для надання академічної відпустки за сімейними обставинами.
5. Після завершення строку переривання навчання, наданого здобувачу вищої освіти у визначеному цим Положенням порядку, особа може бути поновлена на навчання шляхом допуску до освітнього процесу.
6. Допуск до освітнього процесу здобувачів вищої освіти, у яких завершився строк переривання навчання, здійснюється наказом керівника закладу вищої освіти на підставі заяви здобувача вищої освіти, що подана у письмовій або електронній формі не пізніше, ніж за п’ять днів до завершення строку академічної відпустки.
Здобувачі вищої освіти, які у визначений цим пунктом термін не подали документи для оформлення допуску до освітнього процесу або продовження строку академічної відпустки, відраховуються із закладу вищої освіти за порушення умов договору про навчання у закладі вищої освіти.
7. Спірні питання щодо надання або продовження строку академічної відпустки, допуску здобувача вищої освіти до освітнього процесу розглядаються закладом вищої освіти за участю органів студентського самоврядування або наукового товариства студентів (курсантів, слухачів), аспірантів, докторантів і молодих вчених у порядку, визначеному закладом вищої освіти або в судовому порядку.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Київ, 8 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрий день! Відповідь:ні, не можете.Відповідно до Наказу МОН від 07.02.2024 р. № 134 “Про затвердження Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, та надання їм академічної відпустки”,у зв’язку із сімейними обставинами – перерва у навчанні, процедуру надання якої визначає заклад вищої освіти, та яка надається здобувачу вищої освіти на підставі його вмотивованої заяви на строк не більше одного року за весь період навчання за відповідним рівнем вищої освіти;
Відповідно на жаль, за цією підставою максимальний строк надання академічної відпустки складає 1 рік і не може бути продовжений, відповідно до нового наказу МОН України.
Адвокат, м. Київ, 11 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Згідно з ст. 46 ЗУ "Про вищу освіту" та наказом МОН № 134 від 07.02.2024, здобувачі вищої освіти мають право на перерву в навчанні у вигляді академічної відпустки з поважних причин, таких як:
стан здоров’я;
сімейні обставини;
військова служба;
участь у програмах академічної мобільності;
вагітність, пологи або догляд за дитиною.
Тривалість академічної відпусткиВідпустка зазвичай надається терміном до 1 (одного) року. Продовження можливе ще на 1 рік лише в окремих випадках за умови надання відповідних підтверджувальних документів та обґрунтування необхідності такої перерви.
Процедура оформлення продовження1. Заява на ім’я керівника закладу вищої освіти.
2. Документи, які підтверджують причину продовження (медична довідка, свідоцтва про сімейні обставини тощо).
3. Рішення адміністрації закладу про можливість подовження відпустки.
Особливі умовиПродовження відпустки не гарантується, якщо підстави будуть визнані недостатньо обґрунтованими.
Після завершення терміну відпустки студент має подати заяву про поновлення до навчання не пізніше, ніж за 5 днів до її завершення.
Невчасне подання заяви може стати підставою для відрахування.
Що потрібно зробити для продовження відпустки?
Зверніться до відділу аспірантури вашого навчального закладу для отримання детальної консультації щодо процедури оформлення продовження відпустки відповідно до внутрішніх правил установи. Подайте заяву на ім'я ректора або директора навчального закладу.Додайте документи, що підтверджують обставини (довідка про стан здоров'я, документи про сімейні обставини тощо).Отримайте рішення вченої ради або адміністрації закладу освіти.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, пані Анно!
Так, Ви можете спробувати продовжити академвідпустку, проте остаточне рішення приймає керівник закладу освіти і в залежності від підстави. За якою підставою у Вас академічна відпустка?
Здобувачі виконують обов’язки та користуються правами, що визначені Законами України “Про освіту”, “Про вищу освіту”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, а також можуть мати:
Здобувач вищої освіти має право на перерву у навчанні у зв’язку з обставинами, які унеможливлюють виконання освітньої (наукової) програми (за станом здоров’я, призовом на строкову військову службу у разі втрати права на відстрочку від неї, сімейними обставинами тощо). Таким особам надається академічна відпустка в установленому порядку.
Згідно Розділу V Положення
1.Переривання навчання здобувачів вищої освіти здійснюється шляхом надання їм академічної відпустки. Такі особи не відраховуються з числа здобувачів вищої освіти.
2. Академічна відпустка може бути надана відповідно до цього Положення з таких причин:
3. Надання академічної відпустки здійснюється за наказом керівника закладу вищої освіти, у якому зазначаються причина, підстава для надання та тривалість, у тому числі посилання на тривалість відпустки, встановлену законодавством (у разі необхідності).
4. Для надання академічної відпустки здобувачі вищої освіти звертаються до закладу вищої освіти за місцем навчання із заявою в паперовій або електронній формі, в якій зазначають причину, строк академічної відпустки, а також підставу.
5. Після завершення строку переривання навчання, наданого здобувачу вищої освіти у визначеному цим Положенням порядку, особа може бути поновлена на навчання шляхом допуску до освітнього процесу.
6. Допуск до освітнього процесу здобувачів вищої освіти, у яких завершився строк переривання навчання, здійснюється наказом керівника закладу вищої освіти на підставі заяви здобувача вищої освіти, що подана у письмовій або електронній формі не пізніше, ніж за п’ять днів до завершення строку академічної відпустки.
Здобувачі вищої освіти, які у визначений цим пунктом термін не подали документи для оформлення допуску до освітнього процесу або продовження строку академічної відпустки, відраховуються із закладу вищої освіти за порушення умов договору про навчання у закладі вищої освіти.
ОТЖЕ, В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ПІДСТАВ НАДАННЯ ВАМ ВІДПУСТКИ ВИ МОЖЕТЕ ПОДАТИ ЗАЯВУ ПРО ПРОДОВЖЕННЯ ЇЇ СТРОКУ, ЯКЩО ВАМ ВІДМОВЛЯТЬ У ЇЇ ПРОДОВЖЕННІ, ТО ВИ ДАНЕ РІШЕННЯ МОЖЕТЕ СПРОБУВАТИ ОСКАРЖИТИ , адже згідно пункту 7 Розділу V Положення спірні питання щодо надання або продовження строку академічної відпустки розглядаються закладом вищої освіти за участю органів студентського самоврядування або наукового товариства студентів (курсантів, слухачів), аспірантів, докторантів і молодих вчених у порядку, визначеному закладом вищої освіти або в судовому порядку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
НАЖАЛЬ, ВИ НЕ МАЄТЕ ПРАВА НА ПОДОВЖЕННЯ АКАДЕМІЧНОЇ ВІДПУСТКИ.
"Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, та надання їм академічної відпустки"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0509-24#Text
3. У цьому Положенні терміни вживаються в таких значеннях:
академічна відпустка - переривання здобувачем вищої освіти навчання з підстав і причин, визначених цим Положенням, що унеможливлюють виконання освітньої програми. На час академічної відпустки призупиняються права та обов’язки здобувача вищої освіти, виконання ним індивідуального навчального плану (індивідуального плану наукової роботи). На час академічної відпустки особи, які належать до певних категорій, визначених законодавством, зберігають за собою окремі права здобувача вищої освіти відповідно до цього Положення;
V. Переривання навчання здобувачів вищої освіти
1. Переривання навчання здобувачів вищої освіти здійснюється шляхом надання їм академічної відпустки. Такі особи не відраховуються з числа здобувачів вищої освіти.
2. Академічна відпустка може бути надана відповідно до цього Положення з таких причин:
у зв’язку із сімейними обставинами - перерва у навчанні, процедуру надання якої визначає заклад вищої освіти, та яка надається здобувачу вищої освіти на підставі його вмотивованої заяви на строк не більше одного року за весь період навчання за відповідним рівнем вищої освіти;
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіЯКЩО ЦЕ ПОЛОГИ ТА ДОГЛЯД ЗА ДИТИНОЮ ДО 3-РІЧНОГО ВІКУ, ТОДІ ПРОДОВЖЕННЯ АКАДЕМІЧНОЇ ВІДПУСТКИ МОЖЛИВЕ.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіДОБРОГО ДНЯ, шановна АННА! За сімейними обставинами на жаль скоріш за все не вийде. З інших підстав - так.
Згідно з пунктом 8 Порядку підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у закладах вищої освіти (наукових установах), затвердженим постановою КМУ від 23 березня 2016 р. № 261 (в редакції постанови Кабінету Міністрів Українивід 19 травня 2023 р. № 502 зі змінами станом на 08.05.2024 р.):
Здобувачі виконують обов’язки та користуються правами, що визначені Законами України “Про освіту”, “Про вищу освіту”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, а також можуть мати:
Отже, як бачимо йде відсилка на те, що академ.відпустку аспірант має відповідно до законодавства. До законодавства віднесено в цьому питанні - Закони України, підзаконні акти (постанови КМУ, накази міністерства).
ВІдповідно до абзацу 5 пункту 2 розділу V. "Переривання навчання здобувачів вищої освіти" Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, та надання їм академічної відпустки, затвердженого наказом МОН України від 07 лютого 2024 року № 134, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0509-24#Text
Академічна відпустка може бути надана відповідно до цього Положення з таких причин:у зв’язку із сімейними обставинами - перерва у навчанні, процедуру надання якої визначає заклад вищої освіти, та яка надається здобувачу вищої освіти на підставі його вмотивованої заяви на строк не більше одного року за весь період навчання за відповідним рівнем вищої освіти;
Спірні питання щодо надання або продовження строку академічної відпустки, допуску здобувача вищої освіти до освітнього процесу розглядаються закладом вищої освіти за участю органів студентського самоврядування або наукового товариства студентів (курсантів, слухачів), аспірантів, докторантів і молодих вчених у порядку, визначеному закладом вищої освіти або в судовому порядку (пункт 7 розділу V).
Це положення на моє переконання суперечить положенням ч. 2 ст. 46 Закону України "Про вищу освіту".
Здобувач вищої освіти має право на перерву у навчанні у зв’язку з обставинами, які унеможливлюють виконання освітньої (наукової) програми (за станом здоров’я, призовом на строкову військову службу у разі втрати права на відстрочку від неї, сімейними обставинами тощо). Таким особам надається академічна відпустка в установленому порядку. Навчання чи стажування в освітніх і наукових установах (у тому числі іноземних держав) може бути підставою для перерви у навчанні, якщо інше не передбачено міжнародними актами чи договорами між закладами вищої освіти.
Тобто фактично МОН України вийшло за межі свої повноважень та спотворило закон, бо не може встановлюватися загальний критерій та обмежувальний строк академічної відпустки, адже критерієм має бути ЗДАТНІСТЬ продовжувати навчання.
Однак в нашій країні накази МОН ставлять під сумнів лише суди. Керівництво закладів вищої освіти так і не зрозуміло, що таке автономія. Власне як і Міністерство не змогло відпустити бразди правління закладами освіти, вирішуючи всі питання в ручному режимі.
Отже, єдиний шанс продовжити академ.відпустку, якщо заклад освіти на це піде. В інших випадках лише через суд.
Або отримайте академічну відпустку з інших підстав. Наприклад за станом здоров"я.
Тобто як бачите - варіанти є.
Ви можете домовитись про надання довідки, що Ви відбуваєте у довготривале відрядження, якщо поєднуєте навчання з роботою (заклад освіти обмежений в інструментах перевірки реальності цього). Тим більше Ви не військовозобов"язаний і особливо прискіпуватись переконаний ніхто не буде. Навпаки заклад освіти залюбки Ваше місце на час Вашої академічної відпустки комусь "продасть" серед числа бажаючих ухилитися від мобілізації наприклад. Знаю людей, які можуть допомогти в цьому питанні з направленням у відрядження.
Також можна вирішити питання з лікарем по хворобі, або з лікарем-гінекологом, щоб Вам дали довідку у зв"язку з вагітністю та пологами.
На жаль мені невідома Ваша конкретна ситуація та заклад освіти, чиї правила та підходи щодо цього питання також треба враховувати.
Щасти Вам у вирішенні ситуації, що виникла.
З повагою та розумінням, аспірант та юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Доброго дня! Навчаюсь в аспірантурі бюджет , знаходжусь в академічній відпусці 1 рік по сімейним обставинам. Чи можу я продовжити відпустку ще на 1 рік?
Відповідь на це питання потрібно шукати безпосередньо в законодавстві. Це доволі спірне питання і одразу скажу, що все буде залежати від позиції Вашого закладу освіти.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
07.02.2024 № 134
Про затвердження Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, та надання їм академічної відпустки
...
3. У цьому Положенні терміни вживаються в таких значеннях:
академічна відпустка - переривання здобувачем вищої освіти навчання з підстав і причин, визначених цим Положенням, що унеможливлюють виконання освітньої програми. На час академічної відпустки призупиняються права та обов’язки здобувача вищої освіти, виконання ним індивідуального навчального плану (індивідуального плану наукової роботи). На час академічної відпустки особи, які належать до певних категорій, визначених законодавством, зберігають за собою окремі права здобувача вищої освіти відповідно до цього Положення.
V. Переривання навчання здобувачів вищої освіти
1. Переривання навчання здобувачів вищої освіти здійснюється шляхом надання їм академічної відпустки. Такі особи не відраховуються з числа здобувачів вищої освіти.
Дія договору про навчання між вступником та закладом вищої освіти, а також між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати, укладені відповідно до частини шістнадцятої статті 44 Закону України «Про вищу освіту», зупиняється на строк надання академічної відпустки.
2. Академічна відпустка може бути надана відповідно до цього Положення з таких причин:
за медичними показаннями, що унеможливлюють поєднання відновлювального лікування з навчанням (у випадку зниження працездатності внаслідок порушень функцій організму, які зумовлені гострими захворюваннями, що потребує тривалого відновлювального лікування); загострення хронічних захворювань або часті захворювання (понад один місяць впродовж півріччя); анатомічні дефекти, що не дають змоги провести відновлювальне лікування під час навчання;
у зв’язку з участю в програмі академічної мобільності - якщо навчання чи стажування в освітній або науковій установі (у тому числі іноземної держави) унеможливлює виконання учасником академічної мобільності індивідуального навчального плану за основним місцем навчання;
у зв’язку з призовом на військову службу (призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, призову на строкову військову службу, вступу на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, вступу на військову службу за контрактом відповідно до законодавства);
у зв’язку з довгостроковим службовим відрядженням здобувача, який поєднує навчання з роботою;
у зв’язку із сімейними обставинами - перерва у навчанні, процедуру надання якої визначає заклад вищої освіти, та яка надається здобувачу вищої освіти на підставі його вмотивованої заяви на строк не більше одного року за весь період навчання за відповідним рівнем вищої освіти;
у зв’язку з вагітністю та пологами; доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
якщо дитина здобувача вищої освіти згідно з медичним висновком потребує домашнього догляду до досягнення дитиною шестирічного, шістнадцятирічного, вісімнадцятирічного віку у випадках, встановлених пунктом 3 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки».
3. Надання академічної відпустки здійснюється за наказом керівника закладу вищої освіти, у якому зазначаються причина, підстава для надання та тривалість, у тому числі посилання на тривалість відпустки, встановлену законодавством (у разі необхідності). При цьому тривалість академічної відпустки з причини, зазначеної у абзаці сьомому пункту 2 цього розділу, не може перевищувати тривалості соціальної відпустки, наданої відповідно до Закону України «Про відпустки», але за бажанням здобувача вищої освіти може надаватися на строк, менший за таку соціальну відпустку.
5. Після завершення строку переривання навчання, наданого здобувачу вищої освіти у визначеному цим Положенням порядку, особа може бути поновлена на навчання шляхом допуску до освітнього процесу.
6. Допуск до освітнього процесу здобувачів вищої освіти, у яких завершився строк переривання навчання, здійснюється наказом керівника закладу вищої освіти на підставі заяви здобувача вищої освіти, що подана у письмовій або електронній формі не пізніше, ніж за п’ять днів до завершення строку академічної відпустки.
Здобувачі вищої освіти, які у визначений цим пунктом термін не подали документи для оформлення допуску до освітнього процесу або продовження строку академічної відпустки, відраховуються із закладу вищої освіти за порушення умов договору про навчання у закладі вищої освіти.
7. Спірні питання щодо надання або продовження строку академічної відпустки, допуску здобувача вищої освіти до освітнього процесу розглядаються закладом вищої освіти за участю органів студентського самоврядування або наукового товариства студентів (курсантів, слухачів), аспірантів, докторантів і молодих вчених у порядку, визначеному закладом вищої освіти або в судовому порядку.
ПО СУТІ, БАГАТО ЧОГО БУДЕ ЗАЛЕЖАТИ ВІД СІМЕЙНОЇ ОБСТАВИНИ, У ЗВ'ЯЗКУ З ЯКОЮ ВИ ХОЧЕТЕ ПРОЖОВЖИТИ АКАДЕМІЧНУ ВІДПУСТКУ. ОСТАТОЧНЕ РІШЕННЯ ПРИЙМАТИМЕ ЗАКЛАД ОСВІТИ. СПРОБУВАТИ - ВИ МАЄТЕ 100 % ПРАВО І ОБОВ'ЯЗКОВО ЦЕ РОБІТЬ.
Розпочніть із аналізу внутрішнього положення Вашого закладу освіти щодо надання академічної відпустки. Там має бути відповідь на Ваше питання.
З повагою!