Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Какой механизм передачи наследства внукам усопшего без написания им завещания? Какие документы нужно предоставить?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 28 років досвіду
При отсутствии завещания наследство получают наследники по закону в порядке очередности. К первой очереди относятся: супруг, родители, дети. Внуки наследуют, если нет в живых того из родителей, который был наследником первой очереди. Для получения свидетельства о праве на наследство, наследство надо принять, для этого в течение 6 мес надо подать заявление нотариусу, предоставив свидетельство о смерти наследодателя и документы подтверждающие родство (свое свидетельство о рождении и свидетельство о рождении того из родителей кто был наследником первой очереди и его свидетельство о смерти)
Юрист, м. Київ, 3 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Наталія!
Майно померлого буде успадковане відповідно черг, що існують сьогодні: так у разі наявності другого з подружжя померлого та його дітей - майно буде поділено між ними у рівних частинах. Якщо такі відсутні - майно переходить до другої черги: рідних братів, сестер, баби з дідом з обох сторін, у разі відстуності останніх - до третьої черги: рідні дядька та тітка, потім за аналогією: особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини та інші родичі.
Таким чином, майно померлого перейде не онукам, а саме дітям померлого, а потім діти зможуть оформити договір дарування онукам.
Документи, що потрібні для відкриття спадщини - свідоцтво про смерть, документи, що підтвреджують споріднення та паспорти спадкувальників.
З повагою, юрист Аліна.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Внуки спадкодавця можуть отримати спадщину після нього через спадкування за заповітом або набуття майна через укладення договору довічного утримання, спадкового договору чи договору дарування (дарчої).
За договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно. За спадковим договором одна сторона (набувач) зобов'язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача.