Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 29 грудня 2024, питання №124659 800₴

Закордонний паспорт для дитини без Резерв+

Добрий день.

Таке питання: чи можемо ми вимагати оформлення закордонного паспорта для дитини 12р. в консульстві за кордоном, якщо у батька статус "Не на обліку"?

Ми - багатодітна родина з окупованих територій, жили як ВПО в Україні, чоловік там ходив у військкомат. Зараз його дитині треба зробити паспорт в Консульстві, я подавати документи не можу, бо мачуха, а у чоловіка неочікувано статус "Не на обліку". Резерв+ встановлено та оновлено вчасно, без порушень. Звернення до ТЦК за місцем реєстрації як ВПО залишилися без відповіді.

Але ж паспорт не йому, а дитині! Що робити в такому випадку?

Відповіді юристів (2)

    Дерій Владислав Олегович
    25%

    Вітаю Вас!

    В якій країні Ви перебуваєте? Чи має чоловік паперовий військово-обліковий документ?

    1. Генеральне консульство України в Нью-Йорку (США) повідомляє, що чоловіки призовного віку (з 18 до 60 років), які планують оформити закордонний паспорт дитині, мають обов'язково ознайомитися з інформацією за посиланням: https://ny.mfa.gov.ua/news/onovlenij-poryadok-otrimannya-konsulskih-poslug-cholovikami-prizovnogo-viku та пред'являти під час візиту актуальний електронний військово-обліковий документ (е-ВОД), що містить відповідний QR-код.

    Скоріш за все така ж сама ситуація і з іншими дипломатичними установами України.

    Проте, якщо у чоловіка формується е-ВОД з QR-кодом - йому повинні дозволити оформити дитині закордонний паспорт, адже в повідомленні не вказується, що потрібно щоб чоловік перебував на військовому обліку.

    2. Чоловік може спробувати оформити закордонний паспорт дитині в ДП "Документ" за кордоном https://pasport.org.ua/centers.

    3. Якщо консульство або ДП "Документ" відмовляють у оформленні закордонного паспорта дитині, то чоловік може оскаржити такі дії в судовому порядку або письмово звернутися до ТЦК із заявою про внесення відомостей до Резерв+ інформації про перебування чоловіка на військовому обліку. Таку заяву можна надіслати по email , або шляхом надсилання рекомендованого листа на адресу ТЦК, де чоловік перебуває на військовому обліку. Також можна надіслати адвокатський запит, щоб дізнатися на якій підставі ТЦК не вніс інформацію до Резерв+

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    75%

    Доброго дня, Ольго!

    Ви вже отримали відмову? Чи Ваше питання стосується майбутнього звернення?

    Таке питання: чи можемо ми вимагати оформлення закордонного паспорта для дитини 12р. в консульстві за кордоном, якщо у батька статус "Не на обліку"?

    Оформлення закордонного паспорта особі, яка не досягла 14-річного віку, здійснюється на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, у тому числі осіб, уповноважених відповідно до законодавства інших держав на представлення інтересів дитини щодо оформлення паспорта для виїзду за кордон.

    Під час воєнного стану на території України згода другого з батьків на оформлення паспорту дитині не вимагається.

    Відповідно до статті 20 Закону України "Про правовий режим воєнного стану":

    "4. У період дії воєнного стану громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх за вимогою уповноваженого представника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

    5. Вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України в умовах воєнного стану за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які не оновили персональні дані у строки, визначені цим Законом, здійснюється за умови одночасного їх оновлення.
    Дійсність військово-облікових документів перевіряється консульською посадовою особою закордонної дипломатичної установи України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

    Положення абзацу першого цієї частини не застосовується у разі:

    оформлення посвідчення особи на повернення в Україну;

    вчинення консульських дій щодо дітей громадянина України, другий з батьків яких є іноземцем або особою без громадянства;

    вчинення дій за заявами громадян України, які перебувають під арештом, затримані чи позбавлені волі за кордоном.

    З 18 травня чоловіки віком 18-60 років, які перебувають/проживають за кордоном, мають можливість подати заяви на отримання консульських послуг.

    Згідно з новим законодавством, поряд із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, такі заявники мають також подати свій військово-обліковий документ у паперовому (ВОД) або електронному вигляді (е-ВОД).

    При цьому слід звернути увагу, що паперовий документ можна буде подавати лише до початку роботи електронного кабінету призовника, в якому кожен зможе самостійно сформувати електронний документ.

    https://mfa.gov.ua/consul/forua/rozyasnennya-mzs-s...

    Отже, оскільки дитина не може звернутись до консульства самостійно, зважаючи на свій вік, то разом із нею із відповідною заявою необхідно звернутись Вашому чоловіку. У зв'язку з цим, дане звернення може бути віднесено до "консульської дії", а тому, імовірно, без наявного е-ВОД, чоловіку буде відмовлено у консульстві. Хоча це питання спірне, так як фактично послуга надається дитині, а батько лише виступає, в даному випадку, у якості її законного представника.

    Тому, якщо в решті решт, батьку дитини буде відмовлено, а вирогідність того достатньо висока, я би все ж рекомендував спробувати оскаржити дії консульської установи в адміністративному (до МЗС) або в судовому порядку.

    Звернення до ТЦК за місцем реєстрації як ВПО залишилися без відповіді.

    Як саме та коли Ви звертались до ТЦК за місцем перебування, як ВПО? Який паперовий ВОД чоловік має у наявності та чи є в останньому відмітка про взяття на облік в ТЦК за місцем вашого проживання?

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 1 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025