Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
887 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день! Прошу допомогти в такій ситуації: сестра є громадянкою України (є внутрішній паспорт). Через сімейні обставини 10 років тому переїхала до родичів в Росію, згодом там отримала паспорт. 3 роки тому вийшла там заміж за німця ,котрий народився в ПАР (Африка)..там згодом і одружились...наразі вона проживає в Німеччині, є проблеми з російським паспортом, через це вона хотіла оновити український закордонний паспорт та зробити новий внутрішній на нову фамілію чоловіка, але в паспортному столі (Німеччина) відмовились надати документ на нову фамілію, т.к. вони трактують, що по наданим документам при одруженні в ПАР зміна фамілії не відбулась і пропонують зробити закордонний паспорт на стару/дівочу фамілію...але є проблема: вона заїзжала в Німеччину по російському паспорту (там без проблем змінили паспорт на нову фамілію чоловіка) і зараз є колізія німецька влада надала документи на проживання на нову фамілію, 2 дітей також на нову фамілію живуть...як вийти з цієї ситуації !! Звернення в ПАР (Африка) в місцевий РАГС нічого не дало - відмовляються вносити будь-які зміни в видане свідоцтво про шлюб....тобто залишається лише їхати в Україну, щоб ПРОСТО по ЗАЯВІ змінити фамілію в внутрішньому паспорті/ID карті, потім отримати новий ІПН, у зв'язку із зміною фамілії, і лише потім зробити закордонний паспорт (наскільки я зрозумів можна по заяві просто змінити фамілію)....досить тривала процедура получається...:( У зв'язку з чим, прошу підказати чи правильно я розумію, що цей варіант залишається єдиним вірним, щоб вийти з цієї ситуації, щоб отримати новий закордонний паспорт на нову фамілію!?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Якби сестра одружувалася в Україні та при поданні заяви про державну реєстрацію шлюбу вказала спільне прізвище - їй необхідно було б у місячний термін змінити паспорт.
Так як у ПАР такої вимоги немає - реєстраційні органи України не знають про її бажання мати прізвище чоловіка.
В такому випадку змінити прізвище вона може згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 року № 915 «Про затвердження Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи» та наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5 «Про затвердження Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні».
Змінити прізвище сестра могла б і в посольстві або консульстві України у Німеччині, але для цього вона повинна мати штамп про постійне місце проживання на території ФРН. На жаль, якщо у неї цього немає, то змінити прізвище вона зможе лише на території України подавши особисто документи в ДРАЦС
Розгляд заяви може затягнутися до 6 місяців. Як правило, протягом 3 місяців їй повинні надати висновок про надання дозволу на зміну імені. Протягом 3 місяців після отримання висновку вона повинна повторно звернутися в ДРАЦС та змінити прізвище, інакше дозвіл на зміну прізвища втратить силу.
Отримавши свідоцтво про зміну прізвища сестрі потрібно змінити внутнірішній паспорт та закордонний паспорт.
Корисна інформація за посиланням https://guide.diia.gov.ua/view/derzhavna-reiestrat...
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Невелике уточнююче питання...а можливий зігдно законодавства такий варіант - оформити довіреність на представництво інтересів на матір/батько в Німеччині в Ген консульстві, завірити у українського нотаріуса її потім в Україні по приїзду та згодом від імені доньки подати документи на зміну прізвища в відповідні органи? Чи тільки особисто потрібно їхати сестрі та подавати заяву на зміну прізвища? Завчасно дякую за відповідь
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНа жаль, потрібно лише особисто їхати.
Згідно пункту 3 глави 4 розділу III Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні
Заява про зміну імені (додаток 14) подається в письмовій формі особисто заявником за умови пред'явлення паспорта, крім випадку, передбаченого абзацом другим цього пункту.
У разі зміни прізвища у зв’язку з розірванням шлюбу, що не було змінено під час державної реєстрації розірвання шлюбу чи розірвання шлюбу у судовому порядку, заява про зміну імені, справжність підпису заявника на якій нотаріально засвідчена, може бути подана через представника або надіслана поштою. (Проте даний абзац діє, якщо шлюб було укладено в Україні)