Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
886 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте, у меня умерла бабушка полтора года назад ,я находилась заграницей приехала её похоронить и уехала обратно, получилось так что я не смогла решить в течении 6 месяцев вступить в наследство, я сейчас погашаю долги кредиты ,коммунальные, я единственная наследница, я к вам хочу обратиться за консультацией что мне делать что бы не потерять квартиру ,я немогу на данный момент приехать в Украину
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
На момент смерті бабусі Ви були прописані за однією адресою?
Згідно частини 3 статті 1268 ЦКУ "спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї".
Тому, якщо у Вас було однакове місце реєстрації - вважається, що Ви прийняли спадщину і Вам потрібно звернутися до нотаріуса на території України і отримати свідоцтво про спадщину.
Якщо у Вас було різне місце проживання - то Вам доведеться у судовому порядку поновлювати строки прийняття спадщини.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Спасибо за ответ ,нет я не была там прописана но проживали с ребёнком там 3 три года
скажите что возможно сделать в этой ситуации ,я сейчас заграницей тут учится мой ребёнок несовершеннолетний, я не могу приехать в Украину ,как я могу поступить ?
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВи можете звернутися в консульство та подати заяву про прийняття спадщини або направити таку заяву відразу до нотаріуса на території України, який завів спадкову справу. Потім Ви повинні отримати письмову відмову, адже 6 місяців вже пройшло. З даною відмовою потрібно звертатись до суду та поновлювати строки прийняття спадщини.
Я вас поняла ,спасибо ,но как мне обращаться с отказом если я заграницей ,возможно ли сделать так что бы этим занялся другой человек ?или как ?
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВи можете укласти угоду з адвокатом, який буде преставляти Ваші інтереси у суді.
Спасибо вам большое за консультацию
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіБудь ласка! Успіхів Вам!
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго Вам вечора. Цивільний кодекс України та інші акти містять ряд статтей тощо стосовно пропущення терміну для прийняття спадщини.
Стаття 1272. Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини
1. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
{Частина друга статті 1272 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2435-VI від 06.07.2010, № 1709-VII від 20.10.2014}
3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Стаття 1270. Строки для прийняття спадщини
1. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
2. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.
Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він продовжується до трьох місяців.
Такими поважними причинами пропущення терміну для прийняття спадщини вважаються великі труднощі, які спричинили незвернення потенційного спадкоємця до нотаріуса протягом 6-місячного строку. Ними можуть бути тривала хвороба спадкоємця, його перебування за межами України, на службі в Збройних силах України чи в місцях позбавлення волі. Не мають визнаватись проважними причинами пропущення 6-місячного терміну короткочасна хвороба спадкоємця, незнання про факт відкриття спадщини тощо.