Задайте питання юристу

887 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 05 січня 2025, питання №124886 650₴

Зміна прізвища після одруження закордоном з іноземцем

Шлюб оформлений в Паксітані у червні 2024 року, свідоцтво має апостиль. Нажаль в документі не передбачається вибір прізвища після шлюбу, тільки вказано моє ім’я як у паспорті зараз.
Ми проживаємо в Канаді і я хочу змінити прізвище ( в мене прізвище минулого чоловіка, з ним шлюб розірваний, маю рішення суду з україни).
Згідно з нашими законами в мене є варіант:
Поїхати в Україну і в ДРАЦ по місцю прописки подати заяву на зміну прізвища, потім через 3 місяці її забрати і в мене буде місяць щоб змінити внутрішній паспорт ( id-картку) і далі по списку.
Але в мене не має можливості літати кожні 3 місяці в Україну з Канади.
Інший варіант отримати свідоцтво про зміну імені, отримати документи на постійне проживання в Канаді, стати на постійний консульський облік та подавати цю заяву на зміну імені через консульство. Після її отримання летіти в Европу(або Україну) для заміни документів.
Чи є якийсь варіант уникнути довгого процесу отримання заяви про зміну імені або зробити це віддалено через адвоката? Наприклад якась справка про зміну прізвища після одруження на чоловіче з якою я можу одразу подаватися на заміну id-картки?

Відповіді юристів (7)

    Турчин Ярослав Олексійович
    23.1%

    ДОБРОЇ НОЧІ, пані ГАННА! Я усвідомлюю, що дуже багато наших громадян скаржаться на повну неадекватність консульських установ України в Канаді, але варто спробувати. Бо ж законом право на зміну імені через закордонну дипломатичну установу України передбачене. Можливо Вам для цього треба буде оформити консульський облік та залишення на ПМП (постійне місце проживання) в Канаді. Консули України, вимушений констатувати, отримали свої посади невідомо як, а тому дуже часто дуже некомпетентні та юридично безграмотні в останні роки. Раніше таких проблем не було, бо дипломати відчували відповідальність перед громадянами та державою. Зараз же ніхто нічого не боїться, бо доступ до державної служби абсолютно корупційний та без конкурсу. Але повторююсь. По закону така можливість у Вас є і в Україну їхати для цього не треба.

    Для подання заяви про реєстрацію зміни імені в частині прізвища треба подати заяву Консулу за місцем проживання (треба уточнити до якого консульського округу України належить місце Вашого проживанняв Канаді).

    Реєстрація на прийом на жаль здійснюється в електронній черзі. З цим пов"язані численні маніпуліції працівників МЗС України, адже фактично слоти запису з"являються невідомо як і невідомо хто їх одразу розбирає, здійснюючи перепродаж. Змінювати цю систему поки що ніхто не збирається.

    Тож, якщо Вам вдасться потрапити на прийом - Ви можете подати відповідну заяву. Звісно консул може зазначити, що попередньо слід стати на консульський облік та отримати штамп в закордонний паспорт про Залишення на ПМП в Канаді.

    Я не знаю чи є у Вас право на оформлення залишення на ПМП, адже для цього вимагають дозвіл на постійне проживання (посвідку на постійне проживання, яку видає Канада). Якщо у Вас вона є - все інше справа техніки.

    Реєстрація зміни імені громадянами України, які постійно проживають за кордоном, провадиться консулом за їх заявою.

    Ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається з прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.

    Зміна імені фізичними особами, які є громадянами України, дозволяється після досягнення ними 16-річного віку. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право за згодою батьків або одного з батьків, з ким вона проживає, чи піклувальника змінити своє прізвище та ім'я.

    Актовий запис на зміну імені не складається:

    • у разі зміни прізвища обома батьками змінюється прізвище дитини, яка не досягла семи років;
    • у разі зміни прізвища обома батьками прізвище дитини, яка досягла семи років, змінюється за її згодою;
    • у разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років.

    Заяву про зміну імені за затвердженою формою громадянин України, який постійно проживає за кордоном, подає до дипломатичного представництва або консульської установи України в країні перебування.

    До заяви про зміну імені додаються:

    • свідоцтво про народження заявника;
    • свідоцтва про шлюб (якщо заявник перебуває у шлюбі) або свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано);
    • свідоцтво про народження неповнолітніх дітей;
    • документ, що підтверджує зміну власного імені батька;
    • фотокартка.

    При поданні клопотання про зміну імені заявник пред'являє паспортний документ.

    Консул звіряє вказані у заяві відомості з документами заявника, роз'яснює заявникові наслідки, пов'язані зі зміною імені, зокрема необхідність обміну документів, а також попереджує про адміністративну відповідальність за повідомлення неправдивих відомостей.

    Розгляд клопотань про зміну імені провадиться лише при наявності в архівах відділів реєстрації актів цивільного стану актових записів про народження, шлюб, розірвання шлюбу (якщо заявник перебуває у шлюбі або розірвав шлюб), які через Міністерство закордонних справ України в обов'язковому порядку витребуються консулом та долучаються до справи.

    Якщо вищезазначені актові записи втрачені, клопотання може бути розглянуто лише після їх поновлення в установленому порядку.

    Факти, указані в заяві, а також документи, які викликають сумніви в їх достовірності, підлягають перевірці шляхом надсилання через Міністерство закордонних справ України запитів у відповідні установи та організації, які розташовані на території України та за кордоном.

    Для встановлення особи заявника та запобігання можливості використання зміни імені з метою ухилення від слідства, суду, виплати аліментів та з іншою незаконною метою консул зобов'язаний через Міністерство закордонних справ України надіслати зібраний матеріал про зміну імені для перевірки до органів внутрішніх справ за останнім місцем проживання заявника в Україні, який подав клопотання про зміну імені.

    Органи внутрішніх справ провадять відповідну перевірку і через Міністерство закордонних справ України повертають у дипломатичне представництво або консульську установу України всі надіслані ним матеріали з висновком про можливість зміни імені заявника або відмову в цьому.

    Якщо у висновку внутрішніх справ буде вказано або консулу на підставі облікових даних стане відомо, що заявник на час подання клопотання про зміну імені перебуває під слідством чи судом або в нього є судимість, не погашена і не знята судом в установленому законом порядку, про що заявник не повідомив у клопотанні, то консул відмовляє у зміні імені.

    У разі задоволення клопотання консул у письмовій формі повідомляє про це заявника та роз'яснює йому, що в тримісячний термін необхідно зареєструвати зміну імені в дипломатичному представництві або консульській установі. В разі порушення цього терміну без поважних причин дозвіл на зміну імені втрачає силу.

    У разі порушення заявником тримісячного терміну реєстрації зміни імені з поважних причин (хвороба, відрядження тощо), підтверджених документально, термін реєстрації може бути продовжений консулом на строк до одного року з дня надсилання повідомлення заявнику.

    Реєстрація зміни імені провадиться у дипломатичному представництві чи консульській установі, де прийнято клопотання, після сплати консульського збору.

    Після реєстрації зміни імені на першій сторінці паспортного документа громадянина України консул робить відмітку (проставляє штамп) про те, що паспорт у зв'язку зі зміною імені підлягає обміну протягом місячного строку.

    Клопотання про зміну імені повинно бути розглянуто в тримісячний термін з дня подачі заявником клопотання. Перебіг терміну обчислюється з дня подання заявником клопотання до консульської установи або дипломатичного представництва України до дня отримання повідомлення консула про результати розгляду клопотання.

    В окремих випадках з дозволу Міністерства закордонних справ України цей термін може бути продовжений до шести місяців. У разі потреби поновлення втраченого актового запису вказаний термін зупиняється.

    https://mfa.gov.ua/consul/forua/reg/zmina-imeni

    Інформація Генерального консульства України у м.Едмонтон (Канада)

    https://edmonton.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/rey...

    Інформація Посольства України в Канаді

    https://canada.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/reyes...

    Щасти Вам у вирішенні Вашого питання!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    Дерій Владислав Олегович
    46.2%

    Вітаю Вас, пані Ганно!

    НАСПРАВДІ, У ВАС Є ЩЕ ВАРІАНТ ЗМІНИТИ ПРІЗВИЩЕ ДИСТАНЦІЙНО ЧЕРЕЗ СВОГО ПРЕДСТАВНИКА ПО ДОВІРЕНОСТІ, АДЖЕ РОЗІРВАЛИ ШЛЮБ ЧЕРЕЗ СУД.

    Згідно пункту 3 глави 4 розділу III наказу Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5 «Про затвердження Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні». У разі зміни прізвища у зв’язку з розірванням шлюбу, що не було змінено під час державної реєстрації розірвання шлюбу чи РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ У СУДОВОМУ ПОРЯДКУ, заява про зміну імені, справжність підпису заявника на якій нотаріально засвідчена, може бути подана через представника або надіслана поштою.

    4. До заяви про зміну імені додаються:

    а) свідоцтво про народження заявника;

    б) свідоцтво про шлюб (у разі коли заявник перебуває у шлюбі);

    в) свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі коли шлюб розірвано);

    г) свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);

    ґ) свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;

    д) фотокартка заявника;

    е) письмове зобов’язання заявника, складене у довільній формі, справжність підпису на якому нотаріально засвідчена, про його обізнаність щодо встановленої законом відповідальності за повідомлення неправдивих відомостей і необхідність обміну паспорта та інших документів у разі зміни імені (у випадку, передбаченому абзацом другим пункту 3 цієї глави);

    є) квитанція про сплату державного мита.

    11. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану на підставі документів про зміну імені та висновку територіального органу Національної поліції України про можливість зміни імені готує висновок про надання дозволу на зміну імені (додаток 15) або про відмову у зміні імені (додаток 16) в двох примірниках, один з яких надсилає заявнику.

    У разі надання дозволу на зміну імені заявник у тримісячний строк від дня його надання відділом державної реєстрації актів цивільного стану може звернутися особисто для державної реєстрації зміни імені до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, яким складається актовий запис про зміну імені, або у випадку зміни прізвища у зв’язку з розірванням шлюбу, що не було змінено під час державної реєстрації розірвання шлюбу чи розірвання шлюбу в судовому порядку,- через представника, який діє на підставі нотаріально посвідченої довіреності. Якщо заявник чи у випадку, передбаченому цим абзацом, його представник без поважних причин у зазначений строк не звернувся до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації зміни імені, дозвіл на зміну імені втрачає силу.

    Якщо цей варіант не вийде, то змінити прізвище зможете лише на території України подавши особисто документи в ДРАЦС або в консульстві, після того як оформите ПМП в Канаді

    Отримавши свідоцтво про зміну імені Ви можете оформити свої паспортні документи.

    ВИСНОВОК

    1. Ви можете спробувати змінити прізвище дистанційно за допомогою представника по нотаральній довіреності, адже розірвали шлюб через суд.

    2. Розгляд заяви може затягнутися до 6 місяців.

    3. Отримавши свідоцтво про зміну прізвища Вам потрібно змінити внутнірішній паспорт та закордонний паспорт.

    4. Проте, якщо у Вас є візи у закордонному паспорті - просіть, щоб Вам залишили цей паспорт.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю Вам успіхів!

    • Ганна Клієнт день тому

      Дякую за допомогу.

      Чи впевнені ви що за цим пунктом можна змінити прізвище на нове, а не на дівоче? Адже в законі написано, що в цьому випадку причиною для подання заяви є розірвання шлюбу, а не вступ у новий.Тому у разі звернення через представника вони можуть просто змінити мені ім’я на попереднє, і надалі я змушена буду ще раз подаватися для зміни ім’я на нове особисто.

      Якщо в вас були такі випадки, коли це можливо було здійснити комбіновано. Чи ви знаєте коли наші установи (ДРАЦС) приймали такі заяви?

      • Дерій Владислав Олегович
        7.7%

        Пані, Ганно, на жаль, скоріш за все Вам дозволять змінити прізвище лише на дошлюбне. У разі ж подачі заяви про зміну на нове прізвище Вашим представником, то йому можуть відмовити.

        Якби Ви одружувалися в Україні та при поданні заяви про державну реєстрацію шлюбу вказали спільне прізвище - Ви могли б змінити прізвище і дистанційно

        Так як у Пакистані такої вимоги немає - реєстраційні органи України не знають про Ваше бажання мати прізвище чоловіка.

        В такому випадку змінити прізвище Ви можете будь-коли, але не на підставі свідоцтва про шлюб виданого у Пакистані, а згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 року № 915 «Про затвердження Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи» та наказу Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5 «Про затвердження Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні».

        Змінити прізвище Ви можете в посольстві або консульстві України у Канаді, але для цього Ви повинні мати штамп про постійне місце проживання на території Канади.

        Якщо у Вас штампу немає, тому Вам потрібно повертатися в Україну.

        Державна реєстрація зміни імені проводиться за заявою про зміну імені фізичної особи, яка досягла віку, встановленого законом, відділом ДРАЦС за місцем її проживання.

        Процедура зміни прізвища

        Вам потрібно звернутися в ДРАЦС та надати такі документи:

        • Заява про зміну прізвища (додаток 14)
        • Ваше свідоцтво про народження;
        • Ваше свідоцтво про шлюб (на якому проставлений апостиль та нотаріальний переклад на державну мову);
        • витяг з паспорта
        • фотокартка;
        • квитанція про сплату державного мита.

        На жаль, Заява про зміну прізвища на НОВЕ подається громадянином України ОСОБИСТО у письмовій формі за умови пред'явлення паспорта громадянина України.

        Заява про зміну імені відділом державної реєстрації актів цивільного стану розглядається у ТРИМІСЯЧНИЙ строк з дня її подання. За наявності поважної причини цей строк може бути продовжено, але не більш як на три місяці.

        Відділ державної реєстрації актів цивільного стану на підставі документів про зміну імені та висновку територіального органу Національної поліції України про можливість зміни імені готує висновок про надання дозволу на зміну імені (додаток 15) або про відмову у зміні імені (додаток 16) в двох примірниках, один з яких надсилає Вам.

        У разі надання дозволу на зміну прізвища Ви у тримісячний строк від дня його надання відділом ДРАЦС можете звернутися особисто для державної реєстрації зміни імені до відділу ДРАЦС, яким складається актовий запис про зміну імені. Якщо Ви без поважних причин у зазначений строк не звернулися до відділу ДРАЦС для державної реєстрації зміни імені, дозвіл на зміну прізвища втрачає силу.

        Відмова у наданні дозволу на зміну прізвища може бути оскаржена в суді в установленому порядку.

        З повагою!

    Айвазян Юрій Климентійович
    23.1%

    Доброго дня, Ганна!

    Кожна людина в Україні має право змінити своє прізвище, ім'я або по батькові у таких випадках:

    • за власним бажанням;
    • усиновлення, його скасування або визнання недійсним;
    • реєстрація шлюбу, його розірвання або визнання недійсним;
    • батько особи (яка досягла 14 років і бажає змінити по батькові) змінив своє ім'я або відомості про нього, як про батька, вилучені з актового запису про народження.
    Поїхати в Україну і в ДРАЦ по місцю прописки подати заяву на зміну прізвища, потім через 3 місяці її забрати і в мене буде місяць щоб змінити внутрішній паспорт ( id-картку) і далі по списку.Але в мене не має можливості літати кожні 3 місяці в Україну з Канади.

    Так, Ви праві, згідно "Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи" заяву про зміну прізвища Ви повинні подати в Україні особисто. Якщо б Ви перебували на постійному консульському обліку в Канаді дана процедуру можливо було б пройти у Консульстві України.

    "2. Заяви про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) (далі - імені) громадян України, які проживають на території України, приймає, розглядає, а також веде їх облік відділ державної реєстрації актів цивільного стану за місцем їх проживання; громадян України, які постійно проживають за кордоном, - дипломатичне представництво або консульська установа України, в якій вони перебувають на постійному консульському обліку.

    3. Заява про зміну імені подається громадянином України (далі - заявник) особисто у письмовій формі за умови пред'явлення паспорта громадянина України, а у разі, коли заявник постійно проживає за кордоном, - за умови пред'явлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, крім випадку, передбаченого абзацом другим цього пункту.

    Заява щодо зміни прізвища у зв'язку з розірванням шлюбу, що не було змінено під час державної реєстрації розірвання шлюбу чи розірвання шлюбу у судовому порядку, справжність підпису заявника на якій нотаріально засвідчена, може бути подана через представника або надіслана поштою".

    7. Заява про зміну імені відділом державної реєстрації актів цивільного стану розглядається у тримісячний строк з дня її подання.

    За наявності поважних причин цей строк може бути продовжений, але не більш як на три місяці, з письмового дозволу керівника відповідного відділу державної реєстрації актів цивільного стану".

    Отже, подання вищезгаданої заяви не допускається іншою особою за довіреністю від Вас. Виключення становить тільки заява щодо зміни прізвища у зв'язку з розірванням шлюбу, що не було змінено під час державної реєстрації розірвання шлюбу чи розірвання шлюбу у судовому порядку. Проте, як я розумію Ви бажаєте змінити прізвище не на дівоче, а на прізвище Вашого чоловіка?

    Після того, як Ви отримаєте свідоцтво про зміну прізвища, упродовж місяця Вам буде необхідно змінити документи. Для того Ви так само повинні будете звернутись до відповідних органів особисто.

    На жаль, Ви не зможете пришвидшити весь процес, та не зможете здійснити всі вищезгадані дії через свого представника за довіреністю.

    Тож, як на мій погляд, краще обрати шлях саме за другим варіантом та стати на постійний консульський облік. Принаймні, саме цей варіант не змушує Вас відвідувати Україну кожні три місяці на що, виходячи з Вашого питання, Ви не маєте можливості.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ПЕРЕПРОШУЮ ЗА ВІДПОВІДЬ НА РОСІЙСЬКІЙ МОВІ.

    Зарегистрированный за границей брак нужно легализировать в Украине, если пара хочет иметь права и гарантии, установленные законами Украины для супругов, такие как: наследственные права, права в медицинской сфере, родительские права и т.д. В Украине основным законом, который регулирует семейные отношения, является Семейный кодекс Украины, а для интернациональных пар также применяются нормы Закона Украины “О международном частном праве”. Относительно последнего закона стоит упомянуть важную деталь, а именно установленное частью 1 статьи 58 правило, что брак между гражданами Украины , брак между гражданином Украины и иностранцем, брак между гражданином Украины и лицом без гражданства, который заключен за пределами Украины в соответствии с правом иностранного государства, является действительным в Украине при условии соблюдения относительно гражданина Украины требований Семейного кодекса Украины относительно оснований недействительности брака. С большинством стран трудностей в признании брака, заключенного на их территории с гражданином Украины, не возникает, однако в ситуациях с некоторыми арабскими странами возможны нюансы, т.к. иногда их законы ставят женщину в худшее положение, чем действующий закон в Украине.

    Документом, который устанавливает непосредственные процедуры легализации брака, заключенного за границей Украины, является Приказ Министерства юстиции Украины №52/5 от 18.10.2000 года “Об утверждении Правил государственной регистрации актов гражданского состояния в Украине” (с изменениями и дополнениями). Согласно этим Правилам, документы, выданные компетентными органами иностранных государств, свидетельствующие об актах гражданского состояния, совершенных за пределами Украины по законам иностранных государств, признаются действительными в Украине при наличии легализации, если иное не предусмотрено международными договорами Украины, согласие на обязательность которых предоставлено Верховным советом Украины. Т.е. чтобы государство Украины признало брак, заключенный в другой стране, со всеми вытекающими правовыми последствиями, этот брак необходимо легализировать.

    По общему правилу, легализация – это процедура приведения документов в ту форму, которая отвечает законодательству иностранного государства и признается государственными органами этого государства. Процедура легализации в Украине таких документов, как: свидетельство о заключении брака или расторжения брака, решение суда о расторжении брака, совершенных за рубежом, происходит на основании Инструкции о порядке консульской легализации официальных документов в Украине и за рубежом, утвержденных Приказом Министерства иностранных дел Украины №113 от 04.06.2002 года. Заинтересованным лицам необходимо обратиться в консульство Украины той страны, в которой был заключен брак, где украинский консул поставит соответствующую удостоверительную надпись на документе. В случае отсутствия в стране происхождения документов консульского учреждения Украины, иностранные документы могут быть легализованы Министерством иностранных дел Украины по условии их засвидетельствования в министерстве иностранных дел страны происхождения документов и в консульском учреждении этой страны, которое представляет ее интересы в Украины. По факту въезда в Украину необходимо будет сделать официальный перевод документа (свидетельства о браке), после чего документом можно будет пользоваться наравне с документами, выдаваемыми в Украине.

    В случае регистрации брака компетентными органами иностранного государства, сведения о регистрации такого брака не подлежат внесению в Государственный реестр актов гражданского состояния граждан.

    АПОСТІЛЯ НЕДОСТАТНЬО ДЛЯ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ БРАКА В ПАКІСТАНІ, ТОМУ ЩО КРАЇНА НА ВХОДИТЬ ДО ПЕРЕЛІКУ НССН. ВАМ ПОТРІБНА ПОВНА ЛЕГАЛІЗАЦІЯ.

    Актуальний перелік держав-учасниць Гаазької конвенції щодо засвідчення документів апостилем знаходиться на сайті Гаазької конвенції з міжнародного приватного права (абревіатура англ. мовою - HCCH)

    https://www.hcch.net/en/instruments/conventions/st...

    ОТЖЕ, ПОКИ ВИ НЕ ЛЕГАЛІЗУЄТЕ БРАК, ЗМІНИТИ ПАСПОРТ НА НОВЕ ПРІЗВИЩЕ НЕМОЖЛИВО.

    Які документи обов’язково потрібно оновити після зміни прізвища

    • паспорт громадянина України (книжечка або ID-картка);
    • паспорт для виїзду за кордон;
    • облікова картка платника податків (РНОКПП);
    • водійське посвідчення.

    Які документи потрібно оновити після зміни прізвища, але не терміново

    • медична картка і страховий поліс;
    • документ про реєстрацію та страхування автомобіля;
    • банківські договори, картки та рахунки;
    • дані в реєстрі біженців;
    • заповіт і реєстраційні документи підприємця.

    Які документи не потрібно оновлювати після зміни прізвища

    • документи про освіту (свідоцтво, диплом, тощо);
    • документи, які встановлюють право на майно (договір купівлі-продажу, іпотеки, дарування, тощо).
    Які документи потрібно мати для зміни прізвища в паспорті за кордоном
    • Довідка про наявність статусу біженця (за наявності);
    • Довідка про місце реєстрації в країні перебування;
    • дві кольорові фотографії розміром 3,5 х 4,5 см;
    • Оригінал та копію свідоцтва про реєстрацію шлюбу. А також документ про розірвання шлюбу (за наявності). Для зміни прізвища при одруженні;
    • Довідка про усиновлення. Для зміни прізвища при усиновленні;
    • Заява про зміну прізвища за власним бажанням. Для зміни прізвища за власним бажанням (шаблон для заповнення заяви видається в паспортному центрі);
    • Старий паспорт громадянина України;
    • Оригінал та копію податкового номера платника податків (ІПН);
    • Квитанцію про сплату адміністративного збору.

    ІНФОРМАЦІЯ ВІД ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ В КАНАДІ:

    https://canada.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/paspo...

    Оформити новий або продовжити строк дії наявного "внутрішнього" паспорта громадянина України (у формі книжечки або у формі ID-картки) у дипломатичних установах України неможливо.

    Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 р. № 1202 встановлено, що паспорти громадян України у формі картки, строк дії яких закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., та паспорти громадянина України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку, строк вклеювання до яких настав за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України та підлягають обміну або вклеюванню нових фотокарток відповідно до досягнутого віку протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.

    Інформація про оформлення або обмін паспорта громадянина України в територіальних органах / територіальних підрозділах Державної міграційної служби України доступна тут: https://dmsu.gov.ua/poslugi/pasport-gromadyanina-ukrajni.html .

    Рекомендуємо ознайомитися з інформацією про Паспортний сервіс ДП «Документ» за кордоном тут: https://pasport.org.ua/centers.

    ---

    Оформлення закордонного паспорта особі, яка досягла 16-річного віку здійснюється на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто ( .docx , 12.78 Кб )

    При цьому оформлення закордонного паспорта особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною здійснюється на підставі заяви-анкети піклувальника або іншого законного представника.

    До заяви додаються:

    • aктуальний військово-обліковий документ в електронному вигляді для чоловіків віком 18-60 років, сформований не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи через застосунок Резерв+ (роздрукований pdf-файл);
    • попередній паспорт, який підлягає обміну, якщо паспорт оформлюється не вперше (оригінал, копії 1-ої стор. та сторінки з канадською візою) ;
    • внутрішній паспорт або ID-картка (оригінал та копії);
    • у разі коли особі не оформлювався документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або надає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, за умови оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (за винятком випадків, коли батьки особи на момент її народження були громадянами України);
    • документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування за кордоном pr-card, visa, work permit або study permit) та його копія;
    • довідка про реєстрацію місця проживання в Україні / довідка про реєстрацію місця проживання тимчасово переміщеної особи (оригінал та копія);
    • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП оригінал та копія).

    У разі втрати або викрадення попереднього паспорта до заяви додається документ (протокол, довідка тощо), виданий компетентним органом держави, в якій було втрачено або викрадено паспорт, що підтверджує факт звернення власника з приводу його втрати або викрадення. Такий документ подається без легалізації та перекладу українською мовою.

    У разі оформлення паспорта у зв'язку зі зміною персональних даних (прізвища та/або імені) до заяви додається документ, що підтверджує таку зміну (свідоцтво про шлюб, про розірвання шлюбу, рішення суду тощо). При цьому оформленню закордонного паспорта на нове прізвище та/або ім’я має передувати переоформлення «внутрішнього» паспорта (ID-картки).

    У разі коли заявникові раніше не оформлювався документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або надає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, за умови оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (за винятком випадків, коли батьки особи на момент її народження були громадянами України).

    Подача документів на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється за попереднім записом.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня. зверніться до паспортного сервісу або представництва України в країні перебування з пакетом необхідних документів. Актуальні адреси паспортних сервісів та адреси представництв України за кордоном знайдете за посиланнями.

    1. Заповніть відповідну заяву (шаблон видається на місці) та сплатіть адміністративний збір. Вартість оновлення документу після зміни прізвища така ж як при оформленні нового паспорта, однак може відрізнятись залежно від країни. В середньому за стандартне виготовлення паспорту за кордоном доведеться віддати 750 грн, а за термінове – 1500 грн. Термін виготовлення паспорта – до 1 місяця. Максимальний термін виготовлення для більшості країн до 3 місяців.
    1. Після оформлення паспорта працівники посольства мають надати заяву з індивідуальним кодом для перевірки готовності документа. Перевірити чи готовий паспорт можна за посиланням.
    1. Після отримання паспорта з новим прізвищем особа матиме близько місяця для заміни інших документів – як закордонний паспорт, водійське посвідчення чи дані в реєстрі біженців. Ці документи можна оновити в паспортному сервісі ДП “Документ” в країні перебування або в представництві України за кордоном.

    Вам потрібно мати з собою такі документи для зміни прізвища в паспорті за кордоном

    • Довідка про наявність статусу біженця (за наявності);
    • Довідка про місце реєстрації в країні перебування;
    • дві кольорові фотографії розміром 3,5 х 4,5 см;
    • Оригінал та копію свідоцтва про реєстрацію шлюбу. А також документ про розірвання шлюбу (за наявності). Для зміни прізвища при одруженні;
    • Довідка про усиновлення. Для зміни прізвища при усиновленні;
    • Заява про зміну прізвища за власним бажанням. Для зміни прізвища за власним бажанням (шаблон для заповнення заяви видається в паспортному центрі);
    • Старий паспорт громадянина України;
    • Оригінал та копію податкового номера платника податків (ІПН);
    • Квитанцію про сплату адміністративного збору.

Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA