Задайте питання юристу

888 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 06 січня 2025, питання №124954

Процес надання відстрочки за доглядом за особою визнаною ВЛК, яка потребує постійного догляду

Доброго дня. Мені 28 років. Маю бабцю, яка визнана ВЛК особою, яка потребує догляду. Перенесений інсульт, діабет і т.д.

Батько діючий військовослужбовець. (Його мати потребує постійного догляду). Чи маю я право на відстрочку за доглядом за бабцею? І як її оформити?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Артеме!

    Ваша бабуся має інвалідність І або ІІ групи?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Артем Клієнт 3 дні тому

      Вітаю. Ні. Визнана ВЛК лишень, як особа, яка потребує постійного догляду.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        За таких обставин, на жаль, Ви не матимете права на відстрочку, оскільки підстава для останньої виглядає наступним чином:

        14) члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я). У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи.

        Бабуся контролює свої дії? Тобто, є підстава для визнання її у судорвому порядку недієздатною та призначення Вас опікуном?

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    На жаль, але для початку треба присвоїти бабусі I або II групу інвалідності. Без цього навіть не варто нічого починати.

    З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA