Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
887 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Мене звати Софія, мені 18 років, чи можу я оформити опіку над своєю молодшою сестрою (13 років)? На даний час вона проживає в інтернаті. Та друге, якщо можлива опіка, чи зможу я її забрати за кордон після того як зроблю опікунство? Бо я на разі проживаю у Польщі і не розумію як весь цей процес буде проходити якщо це звісно можливо. Наперед дякую за відповідь та гарного дня!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Софія!
Так, по закону Ви можете оформити опіку над сестрою і так, Ви можете вивезти її після того за кордон, проте, вирішити дане питання, знаходячись за кордоном Вам не вдасться.
Опіка встановлюється над малолітніми особами (віком до 14 років, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування), та фізичними особами, які визнані недієздатними (ч.1 ст. 58 Цивільного кодексу України).
Для встановлення опіки та піклування необхідно звертатися до суду або органу опіки та піклування за місцем проживання фізичної особи, яка потребує опіки чи піклування, або за місцем проживання опікуна чи піклувальника.
Опікун та піклувальник призначається:
Опіку (піклування) може бути встановлено і за життя батьків неповнолітніх (малолітніх) дітей у випадках, коли батьки:
— судом позбавлені и батьківських прав або прийнято рішення про відібрання дитини і передачу її під опіку, незалежно від того, позбавлені вони батьківських прав чи ні, оскільки перебування з ними небезпечне для життя дитини;
— визнані в судовому порядку недієздатними або обмежено дієздатними (психічно хворі, розумово відсталі або перебувають у приватному стаціонарному лікуванні в лікувально-профілактичному закладі чи на державному утриманні і будинках-інтернатах);
— понад 6 місяців не можуть займатися вихованням своїх дітей (засуджені до позбавлення волі на тривалий час, за станом здоров’я і інваліди І-ІІ груп;
— понад 6 місяців не проживають разом з дитиною та без поважних причин не беруть участі в її вихованні та утриманні, не виявляють щодо дитини батьківської уваги та турботи або підкинули (залишили) дитину і це підтверджено відповідними актами, складеними органами внутрішніх справ;
— відмовились від дітей у встановленому законом порядку;
— виїхали на постійне місце проживання або постійне місце роботи за кордон чи перебувають у довготривалому відрядженні;
— перебувають під слідством.
Якщо над фізичною особою, яка перебуває у навчальному закладі, закладі охорони здоров'я або закладі соціального захисту населення, не встановлено опіку чи піклування або не призначено опікуна чи піклувальника, опіку або піклування над нею здійснює цей заклад.
Відповідно до п.3.2. Правил опіки та піклування опікунами або піклувальниками не можуть бути особи, які:
З повагою, адвокат Айвазян.
Дякую за відповідь! Ще скажіть будь ласка, ви сказали що цей процес не може проходити онлайн, а якщо мені потрібно показати місто проживання перевірці то чи можу я зазделегідь зробити фото/відео, або зробити онлайн зустріч з людиною яка могла б показати моє місце проживання поки я знаходжусь на території України?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу, Софія!
На жаль, так, цей процесс не може проходити онлайн, оскільки передбачає звернення до органів опіки. Взагалі справи, які стосуються опіки чи усиновлення не передбачають представництво інтересів у органах опіки.
Щодо Вашого питання, Ви не маєте у власності нерухомості на території України? За кордоном Ви орендуєте житло? Ви працевлаштовані? Здорові?
так, маю орендоване житло, на території України немає власного житла тому що також мешкала у інтернаті, також я працевлаштована, та повністю здорова
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЗрозумів. Тоді Вам необхідно зібрати всі наявні докази того, що Ви зможете забезпечити достатній рівень життя для Вашої сестри: довідка про доходи, довідка про стан здоров'я, договір про оренду житла тощо.
Дякую велике за допомогу. Гарного вечора
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу, Софія! Навзаєм!