Задайте питання юристу

889 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Податкове право, 11 січня 2025, питання №125245

Порядок розрахунків дропшипера і постачальника

Добрий день. Перебуваю на 2 групі фоп, займаюсь дропшиппінгом. В процесі роботи виникло питання як правильно здійснювати розрахунки з постачальниками. Варіант перший - клієнт оплачує мені на рахунок ФОП суму разом з моєю комісією, я цю всю суму перераховую постачальнику її він потім повертає мою комісію мені. Другий варіант- клієнт оплачує мені, я оплачую постачальнику за мінусом своєї комісії, яку залишаю собі. Третій варіант- клієнт оплачує одразу на рахунок постачальника, постачальник перераховує мою комісію мені. У всіх випадках між сторонами складається акт виконаних робіт. Який з варіантів правильний? Бо не всі постачальники погоджуються на оплату на їх рахунок всієї суми разом з комісією, мотивуючи тим, що таким чином такі зайві оплати призведуть до перевищення їх лімітів. Підкажіть, будь ласка, я діяти правильно

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Наталія!

    Для того аби правильно визначити схему роботи у Вашому випадку, треба детально розбиратися у договірних формах та ареалі Вашої комерційної діяльності. "На колінці" цього не зробити, бо будь яка щонайменша помилка може потягнути за собою в подальшому істотні проблеми з податковою..

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    1. Якщо Вашим постачальником є ФОП або юридична особа на загальній системі оподаткування, то Ви не можете надавати їм послуги на 2 групі. Тобто Ви не маєте права укладати з ними договір комісії.

    2. У Вас також є ліміти ФОП на 2 групі

    3. Найоптимальніший другий варіант, адже в такому випадку відбувається купівля продаж товару, а не надання послуг по договору комісії.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України