Задайте питання юристу

889 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 13 січня 2025, питання №125337

Прошу пояснити чи надається відстрочка військовозобов'язаним, які доглядають за літньою людиною 60+ років.

Добрий день,
У вкладенні скріншот інформації від ТЦК (пункт літніми людьми (60+), якщо вони не можуть самостійно себе забезпечити).
Прошу пояснити чи надається відстрочка військовозобов'язаному, який доглядає за літньою людиною 60+ років, це мати (66 років), більше родичів у віськовозобов'язаного немає, які б могли доглядати за нею, так само як і у матері немає інших родичів, окрім сина.
Мати не є особою з інвалідністю, проте є наступні хвороби, діагностовані в 2-3 попередні роки:
- хронічний пієлонефрит в стадії загострення,
- гіпертонічна хвороба 3 ступеня 2 стадія,
- протрузії міжхребцевих дисків,
- атеросклероз вен нижніх кінцівок (є почервоніння та болі під час навантаження на ноги і довгого ходіння).
Тобто, у разі мобілізації військовозобов'язаного, вона залишається без допомоги, як по дому, так і зі складнощами навіть походу в магазин, враховуючи вищезазначені хвороби. При цьому пенсія мінімальна.
Дякую.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Артуре!

    Надається, якщо матір має висновок ЛКК форми 080-4 про потребу у постійному догляду. Без даного висновку права на відстрочку Ви, на жаль, не маєте.

    Відповідно до статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    «9) зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду».

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України