Задайте питання юристу

889 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 13 січня 2025, питання №125359

Мені 65 р. Моєї мамі 86 . Она имеет висновок ВКК что ей нужен постійний догляд.

Мені 65 р. Моєї мамі 86 р та вона має висновок ВКК что ей потрібен постійний догляд.
Я доглядаю. Но мені вже важко т к сама болію. Питання к тому, що маємо єдиного годувальника призовного віку - мого сина 40 р. Більше дітей та родичів немає.
Який вік людини вважається похилим , з якого вона не може сама якісно функціонувати ? Та ще доказувати державі , що не має здоров'я та сили доглядати іншу стару лежачу людину. Та ходити , стояти в чергах медзакладів щоб все це довести. Який є гуманний вихід з такої сітуації ?

Відповіді юристів (2)

    Прокопець Олександр Васильович

    Добрий день!

    Нажаль, відповідно до законодавства, якщо у особи, яка потребує догляду, відсутня інвалідність 1 чи 2 групи, то онук (2 ступінь спорідненості) не підлягає вістрочці.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Любов!

    Отримати відстрочку Вашому сину на підставі догляду за бабусею, на жаль, буде неможливо, оскільки вона не є особою з інвалідністю І або ІІ групи.

    Проте, якщо саме Ви потребуватимете постійного догляду, то така можливість в сина буде.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України