Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
889 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Взяла мікрокредіт,через 30 днів зробила прллангоцию .ще через 15 виставили %більше половини сумми і єто тількі пролонгації немає можливостей погасити.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Потрібно спочатку ознайомитись із умовами Вашого договору. Можливо, фінансова організація не дотримала всіх вимог щодо нарахування процентів.
1. Якщо у вас виникли труднощі з погашенням кредитів - зв'яжіться з кредиторами. Розкажіть їм про свою ситуацію та спробуйте домовитися про перенесення терміну платежу або про розстрочку платежів. Багато кредиторів готові допомогти клієнтам, які стикаються з фінансовими проблемами, оскільки це забезпечує збереження їх власних інвестицій. Можливо, вони зможуть запропонувати реструктуризацію боргу або інші варіанти, які зменшать Ваше навантаження.
Реструктуризація — це фінансовий механізм для урегулювання проблемної заборгованості клієнта шляхом зміни умов його кредитування на лояльніші. Це може бути оформлено шляхом внесення змін до чинного кредитного договору та/або шляхом оформлення нового кредитного договору. При цьому платіж клієнта буде зменшено, а термін кредитування подовжено.
Що стосується умов, то вони в усіх знову ж таки індивідуальні та традиційно не прописані на сайтах, адже підходи досить складно уніфікувати, все залежить від ситуації та умов щодо продуктів клієнтів, які рефінансуються.
2. Якщо можливо, розгляньте варіанти отримання іншого кредиту або позики з нижчими відсотками для погашення поточного боргу.
3. Ще одним варіантом вирішення ситуації є процедура банкрутства. Банкрутство дозволяє зменшити борговий тягар шляхом зменшення суми заборгованості або її погашення за допомогою розстрочки платежів. Ця процедура захистить Ваше майно від конфіскації кредиторами та безпосередньо Вас від судових позовів кредиторів. Також процедура банкрутства дозволяє фізичній особі відновити фінансову стабільність та встановити регулярний графік погашення заборгованості з кредиторами і зменшити ризик розбіжностей та конфліктів.
Визнати Вас банкрутом можна лише в судовому порядку. Вам необхідно підготувати документи, які передбачені статтею 116 Кодексу України з питань банкрутства. Спочатку суд назначить арбітражного керуючого, який займеться реструктуризацією Вашого боргу або реалізацією Вашого майна для задоволення вимог кредиторів. На борги, які не можна погасити та реструктурувати, суд прийме рішення про звільнення від їхньої сплати.
Термін за який суд прийме рішення про визнання Вас банкрутом залежить від того, скільки часу арбітражний керуючий витратить на реструктуризацію боргу або реалізацію майна (якщо таке є внаявності) та ін.
Якщо Ви не сплачуватимете кредит та не здійснюватиме кроків зазначених вище - це вплине на Вашу кредитну історію. Ймовірно, з таким підходом Ви потрапите до кола ненадійних позичальників і надалі всі фінансові організації утримуватимуться від видачі Вам кредитів.
Окрім того, у вас накопичуватиметься та зростатиме боргове навантаження. Якщо Ви взагалі не маєте змоги оплачувати кредит і МФО не йде на конструктивний зв’язок, то Вашу угоду передадуть в обслуговування колекторській компанії, яка буде стягувати з Вас борг в судовому порядку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Спробуйте реструктуризацію кредиту.
Реструктуризація кредиту має зокрема такі варіанти:
Зміна строків погашення — подовження терміну кредиту для зменшення щомісячних виплат.
Скасування пені — зниження або скасування штрафних виплат за прострочення.
Кредитні канікули — встановлення періоду, протягом якого позичальник може призупинити виплати. Розуміння як оформити кредитні канікули може допомогти вам відстрочити платіж по кредиту.
Збільшення терміну дії кредитного договору — продовження строку погашення для зниження щомісячних витрат.
Списання всього або частини боргу — зменшення суми, яку потрібно повернути, або списання певної частини боргу.
Зниження процентної ставки — зменшення відсоткової ставки для зменшення загальної вартості кредиту.
Реструктуризація графіку платежів — перегляд графіка погашення для легшого скасування виплат.
Консолідація боргів — об'єднання різних видів боргів для спрощення управління фінансами.
Впорядкування прострочених платежів — створення плану для погашення прострочених виплат.
Грейс-період — встановлення терміну, протягом якого позичальник може не сплачувати основний борг.
Ці варіанти реструктуризації можуть бути використані залежно від конкретних обставин та умов кредитного договору.
Для цього зверніться з заявою до свого кредитора
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Алла!
Перше за все, для предметної та повної відповіді на Ваше питання треба бачити договір між Вами та МФО. Саме детальний аналіз згаданого договору може допомогти вирішити всі Ваші проблеми.
1. Уважно вивчить зміст договору: ознайомтесь з його умовами. Важливо знати свої права та обов’язки, щоб стати на міцну основу при розв’язанні конфлікту.
2. Зв’яжіться з МФО: першим кроком у вирішенні проблеми з МФО є звернення до них напряму. Зв’яжіться з представником МФО та поясніть свою проблему. Часто, просте обговорення може привести до вирішення непорозумінь та конфліктів.
3. Домовленість про виплати: Якщо ви не можете повністю погасити свій борг перед МФО, спробуйте досягти домовленості щодо виплат. Запропонуйте встановлення гнучкого розкладу погашення боргу або зменшення відсоткової ставки, зробити реструктуризацію.
Реструктуризація кредиту є процесом, під час якого грошові зобов’язання можуть бути переглянуті і переорганізовані з боку банку або лендера, щоб забезпечити боржникам кращі умови погашення заборгованості. Це може означати зменшення щомісячних платежів, зменшення відсоткової ставки або підвищення терміну погашення кредиту.
Зазвичай реструктуризацію кредиту здійснюють у разі, якщо боржник не може виплачувати свої щомісячні платежі, що забезпечують погашення кредиту. Реструктуризація допомагає зменшити фінансовий тиск на боржника, а також дозволяє банку уникнути невиплати заборгованості або її списання.
Реструктуризація кредиту може мати безліч переваг для боржника, зокрема:
4. Письмове підтвердження: Завжди підтверджуйте свої домовленості з МФО в письмовому вигляді. Використовуйте електронну пошту або звичайний лист для підтвердження усних домовленостей. Це важливо для забезпечення доказів у майбутньому, якщо знову виникне конфлікт.
5. Для виходу із складної ситуації можна також використати програми МФО для погашення заборгованості, тобто спробувати перекредитуватись, покриваючи таким чином існуючу заборгованість більш вигідним кредитом.
Перекредитування мікрозаймів, яке передбачає отримання кредиту для повернення боргів, може бути одним зі способів управління фінансами та виходу зі стану закредитованості. Однак, перед тим як оформити окремий кредит для закриття мікрозаймів слід врахувати такі фактори.
Відсотки за користування кредитом: для вигідного розрахунку за діючими мікрокредитами слід обирати пропозиції з більш вигідним тарифом, ніж за наявними, це допоможе покрити витрати та не спровокує додаткового фінансового обтяження;
Загальна сума заборгованості: важливо, щоб сума кредиту, що надається, дозволила повністю погасити всі заборгованості по мікропозиках, якщо це не так, то борги ще більш ускладнять фінансову ситуацію;
Умови повернення кредиту: слід враховувати терміни, розмір платежів та можливість дострокового розрахунку без штрафних санкцій, також важливо переконатися у наявності здатності впоратися з виплатами, щоб не стикатися з новими матеріальними труднощами.
6. І наостанок, дійсно, як вище пропонує мій колега, Ви можете використати банкрутство, як варіант уникнення сплати боргу. Проте я би застеріг Вас від поспішного вирішення питання саме в такий спосіб.
Майте на увазі, що процедура банкрутства дуже дорога, й може так статися, що її оплата обійдеться Вам дороже, ніж сам кредит разом із відсотками.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, рекомендую вам взагалі нічого не сплачувати, мікроорганізми це по суті шахраї, які накручують шалені відсотки за прострочення сплати заборгованості. Якщо ви будете сплачувати частинами або ще щось, ви все одне не позбавитесь цих відсотків, вони постійно їх будуть накручувати ні чого не обґрунтовуючи. Тому рішення вашого питання, це не плати, у такому разі можливе звернення до суду з позов до вас для стягнення заборгованості, при цьому судовому процесі ви будете мати право надавати заперечення, покази в т.д.
У судовому порядку можна буде знести всі відсотки, а сплатити лише тіло кредита, суму яку брали з самого початку.'.судовий процес можливо лише у тому випадку якщо ви підписали договір своїм електронним підписом через дію або банкінг.
Якщо ви просто ставили галочку отримали смс ввели код, отримали кошти. У такому випадку, взагалі нічого хвилюватись, бо кредитний договір обов'язкового повинен укладатись у письмовій формі з підписами сторін. У такому варіанті макрозайм звертається до чорного нотаріуса, отримують нотаріальний напис на стягнення коштів, на підставі якого буде відкрити виконавче провадження. У такому випадку цей напис можна буде скасувати у судовому порядку, і взагалі нічого не сплачувати!!
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
На жаль, якщо немає змоги виплачувати, Ви цю можливість ні звідки не візьмете. Просто не оплачуйте або спробуйте запропонувати кредитору реструктуризацію боргу, можливо він погодиться. Щодо відсотків, це треба аналізувати договір, який Ви уклали. На жаль, але може бути ймовірність, що Ви підписалися під цими неймовірними відсотками. Якщо вони подадуть до суду, гадаю можна буде домовитися про непогані для себе умови, адже МФО не дуже зацікавлені в судових процесах по таким питанням. Тому наразі за відсутності коштів рекомендую Вам обрати вичікувальну поведінку.
З повагою!