Задайте питання юристу

889 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 20 січня 2025, питання №125791

Виключений з обліку по віку до 2014 року. Судові справи

Підкажіть чи є судові справи з ТЦК та СП, вирішені на користь людини, яка була виключеня з обліку по віку до 2014 року, з відміткою про це у ВОД, про виключення з обліку у Резерв+. З однієї сторони закон на стороні людини, але чи є реальні судові справи, які це підтверджують? Вкажіть номери справ.

Відповіді юристів (9)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Андрію!

    Про що саме йде мова? Яка підстава для виключення?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Андрій Клієнт 9 годин тому

      Був виключений з обліку при досягненні 40 років, з відміткою у військовому квитку. В Резерв+ записано що на обліку. Мене цікавить чи через суд реально привести інформацію в Реєстрі до відповідності ВОД. Чи це вже хтось робив?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Справа №160/25500/23 зараз на розгляді у касаційному суді, чекаємо на рішення. Поки що позитивної практики немає.

        • Андрій Клієнт 6 годин тому

          Дякую. Обов"язково ознайомлюсь.

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Прошу, Андрію! Вдачі Вам!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ВИ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИЙ, ТОМУ ВАМ МАЮТЬ ПРАВО НАДАТИ ПОВІСТКУ.

    Є В ВІЙСЬКОВОМУ КВИТКУ ПОЗНАЧКА ПРО ЗНЯТТЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, А Є ПРО ВИКЛЮЧЕННЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ.

    Є велика різниця між цими поняттями, а також наслідками для військовозобов’язаного щодо відмітки знятий з обліку та виключений з військового обліку на підставі норм Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зі змінами від 18.05.2024 року та Постанови Верховної ради України № 560 від 16.05.2024 року.

    «Виключений з військового обліку» означає, що особа втрачає статус військовозобов’язаного та на неї не поширюються обовʼязки з військового обліку. Зокрема така особа не може бути призвана під час мобілізації, після виключення з обліку не зобов’язана проходити ВЛК, оновлювати облікові дані, такій особі не можна вручати повістку. Це поняття є постійним і особа не повинна знову ставати на військовий облік.

    «Знятий з військового обліку» це тимчасове поняття та воно не означає звільнення від статусу військовозобов’язаного. Після зняття з військового обліку військовозобов’язаний продовжує виконувати обовʼязки військового обліку (проходження ВЛК, оновлення військово-облікових даних, повідомлення ТЦК та СП про зміну місця проживання тощо) та повинен стати на військовий облік в іншому органі, до прикладу в ТЦК та СП іншої області або ж в консульстві України в іншій країні.

    ВСІ ХТО БУВ ЗНЯТИЙ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ТАКИМ ЧИНОМ ЯК ВИ ( СКОРІШЕ ЗА ВСЕ ПО НАКАЗУ МОУ 342), ПОВИННІ БУЛИ БУТИ ПОНОВЛЕНІ НА ОБЛІКУ.

    Додаток №2

    до мобілізаційної директиви Генерального штабу Збройних Сил України від 22 червня 2015 року №322/2/2180дск «Організаційно-методичні вказівки щодо порядку проведення призову військовозобов`язаних на військову службу під час мобілізації, в особливий період та його документального оформлення».

    Пункт 11. Поновлення громадян на військовому обліку військовозобов`язаних, які були виключені (зняті) з нього за старим законодавством, проводяться у такому порядку:

    на підставі отриманої інформації про місце реєстрації (перебування) громадянина на території яку обслуговує Р(М)ВК і який повинен за віком перебувати на військовому обліку, військовий комісар Р(М)ВК здійснює його виклик за допомогою повідомлення до Р(М)ВК;

    перевіряє наявність військово-облікових документів, вилучає з архіву особову справу та обліково-послужну картку офіцера запасу (облікову картку рядового, сержанта, старшини запасу) та уточнює підстави виключення з військового обліку (якщо під час уточнення військово-облікових ознак буде встановлено, що громадянин був виключений з військового обліку за діючим законодавством, він на військовому обліку не поновлюється) і робить запис у військово-облікових документах про постановку громадянина на військовий облік військовозобов`язаних;

    направляє громадянина для проходження військово-лікарської комісії для встановлення його придатності до військової служби за станом здоров`я;

    за умови встановлення придатності громадянина за станом здоров`я до військової служби здійснюється оформлення військового квитка та облікових документів. Після оформлення військово-облікових документів військовий квиток повертається його власникові, а особову справу офіцера запасу та обліково-послужну картку або облікову картку рядового, сержанта, старшини запасу долучається до відповідних діючих картотек Р(М)ВК;

    якщо за результатами військово-лікарської комісії було встановлено, що громадянин визнаний непридатним для проходження військової служби зі зняттям з військового облік, у військово-облікових документах робляться відповідні записи стосовно виключення даного громадянина з військового обліку за станом здоров`я.

    НАКАЗ МОУ 342 ВІДМІНЕНИЙ.

    ОСЬ РІШЕННЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ З ЦЬОГО ПРИВОДУ:

    https://zakononline.com.ua/court-decisions/show/87...

    • Андрій Клієнт 6 годин тому

      Запис про виключення з військового обліку а не зняття. Остання сторінка військового квитка. Коли я звернувся у ТЦК з вимогою привести дані Резерву+ у відповідність до військвого квитка мені повідомили що мене поновили на обліку АВТОМАТИЧНО, і щоб звертався до суду, якщо мене це не задовільняє. От я і цікавлюсь чи є вже така практика.

      • Карпенко Андрій Володимирович

        ВИ програєте СУДОВУ справу.

    Андрій Клієнт 6 годин тому

    Значить великої різниці між поняттям зняття і виключення не має :) Я був виключений з обліку по досягненню граничного віку по наказу по Західному оперативному командуванню. І згідно додатку 2 Директиви ГШ ніяких дій не було проведено.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України