Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
889 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня.
Ситуація в мене наступна. Перебуваю за кордоном де офіційно працюю і сплачую податки. Планую повернутись в Україну.
Питання які податки мені потрібно буде сплатити в разі переказу грошей на свою валютну українську картку? Які документи будуть потрібні для уникнення подвійного оподаткування(договір між країнами існує).
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, ні які податки сплачувати не треба. У разі запитаннь від податкової або фінмоніторингу надасте свої табульки. Або візьміть на підприємстві виписку по заробітній платні за останні рік!
Ні яких проблем не повинно бути, так як кошти ви будете перераховувати самому собі!
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіУникнення подвійного оподаткування
Поряд з цим, слід зазначити, що між Урядом України та Урядами інших іноземних держав діють міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування.
З метою застосування міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування фізичних осіб України, громадяни, які отримують доходи за межами України, повинні підтвердити статус податкового резидента України.
Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування.
Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
Тобто довіку треба перекласти на українську мову та завірити нотаріально, це можно буде зробити у консульстві України або у приватного нотаріуса за кордоном.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
В якій країні перебуваєте? Як довго Ви працюєте за кордоном? Чи подавали Ви декларацію про майновий стан та доходи?
Якщо Ви хочете переказати кошти на українську валютну картку, то Ви відразу попадете під фінансовий моніторинг та банк вимагатиме документи, які підтверджують походження коштів. Ви можете надати банку декларацію про майновий стан та доходи за 2024 рік.
Якщо Ви маєте зареєстроване місце проживання в Україні, то являєтесь резидентом України, отже Ваші доходи, які Ви отримали за кордоном, вважатимуться іноземним доходом в Україні. Ви повинні кожен рік подавати річну декларацію та сплачувати податки з них. Щоб уникнути подвійного оподаткування - Вам разом із декларацією потрібно подавати відомості про те, що Ви вже сплатили податки за кордоном.
Почну з того, що декларувати доходи в тому числі іноземного походження мають лише податкові резиденти України (п. 13.3. Податкового кодексу): доходи, отримані фізичною особою - резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподаткованого доходу, крім доходів, що не підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень цього Кодексу чи міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
П. 13.4. ПКУ: Суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами, встановленими цим Кодексом.
Такі суми податків мають зараховуватися під час розрахунків податків ( тобто, одразу з поданням податкової деклараці).
Тобто, сплачені податки в іншій країні на доходи від заробітної плати, Ви маєте право зарахувати під час розрахунку зобов'язань (доходів іноземного походження) в податкових органах України, тобто зменшити суму річного оподаткованого доходу.
За дохід іноземного походження за 2024 податковий рік Ви повинні будете прозвітувати до 01 травня 2025 р. Сам розрахунок податкових зобов'язань з урахуванням сплачених податків та зборів в іноземній країні, та з документом про сплату податків за кордоном Ви маєте одразу надавати при поданні податкової декларації про майновий стан.
Декларацію можна було подати через електронний кабінет платника податків Електронний кабінет платника (tax.gov.ua) за допомогою КЕП ( електронного підпису).
За дохід отриманий за кордоном Ви повинні сплачувати податки 18% ПДФО та 1,5 % військовий збір.
Проте, якщо Ви вже сплатили податки за кордоном, то потрібно повідомити про це українську податкову.
Згідно до п. 13.5 ПКУ: Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
Згідно до абз. 2 п. 170.11.2. ПКУ: У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 цього Кодексу, такий платник зобов'язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами.
Якщо Ви не можете самостійно зробити таку довідку, то Ви можете звернутися за допомогою до юристів за кордоном, вони Вам цю довідку допоможуть отримати.
З повагою, юрист Дерій В.О.!