Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 24 січня 2025, питання №126068 400₴

Судова повістка на пошту

Добрий день. Знаходжусь за кордоном, на домашню адресу(в Україні) прийшов лист, що у поштовому відділені знаходиться судова повістка на моє імʼя. Сам не маю змоги забрати. «одержати відправлення може повнолітній член вашої родини (за документом, що посвідчує родинні звʼязки)»
Є підозра що це може бути штраф за те що не заповнив Резерв+.
1. Чи варто забирати судову повістку з пошти?
2. Якщо це штраф, то чи зможу я його сплатити якщо знаходжусь за кордоном?
3. Чи можуть накласти арешт на майно і конфіскувати (нерухомість)?. Маю 2 квартири, 1 записана на мене, інша на дружину, але обидві квартири були придбані в шлюбі.

Відповіді юристів (21)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Якщо протягом трьох робочих днів після інформування відділенням поштового зв’язку адресат (одержувач) не з’явився для одержання рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК”, працівник об’єкта поштового зв’язку робить позначку “адресат відсутній за зазначеною адресою”, яка засвідчується його підписом з проставленням відбитка поштового пристрою, порядок використання якого встановлюється призначеним оператором поштового зв’язку, і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає такий лист до відправника.

    Тобто повістка буде вважатися належно врученою.

    Як наслідок можливе накладення штрафу.

    Штраф можливо буде оплатити онлайн.

    В процесі виконавчого провадження як правило накладається арешт на належне боржнику нерухоме та рухоме майно в тому числі банківські рахунки.

    Це стосується лише Вашого майна, а не дружини.

    Звернення стягнення на нерухоме майно це крайній захід.

    При сплаті штрафу в добровільному порядку такого не буде.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, родинні

    Є підозра що це може бути штраф за те що не заповнив Резерв+.

    Ви можете перевірити дану інформацію у додатку дія, чи є у вас судові справи.

    Або через реєстр за своїм п.і.б.

    https://court.gov.ua/fair/

    1. Чи варто забирати судову повістку з пошти?

    Не обов'язково, можна перевірити. В реєстрі що там у вас дізнатися час засідання і т.д.

    2. Якщо це штраф, то чи зможу я його сплатити якщо знаходжусь за кордоном?

    Наразі це не може бути штрафом, якщо ще суду не було.

    А так у подальшому ви будете мати право на захист, У разі рішення не на вашу користь, ви зможе оплатити це і за кордону це не є проблемою.

    3. Чи можуть накласти арешт на майно і конфіскувати (нерухомість)?. Маю 2 квартири, 1 записана на мене, інша на дружину, але обидві квартири були придбані в шлюбі.

    Так можуть, якщо ви не сплати штраф, буде відкрито виконавче провадження, в якому можуть накласти арешт на рухоме не рухоме майно яким ви є власником. Дружини майно до уваги не йде, тільки що де ви є власником або спів власником.

    Тобто арешт можуть накласти лише якщо не сплатити одразу. У разі накладення арешту, після оплати його одразу знімуть

    Про відкритті виконавчі провадження, можете дізнатися з додатку дія а бо через реєстр

    https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors

    Поки нічого ще не відкрито ви можете продати або подарувати ваше майно. Наприклад подарувати матері або жінці.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Владисолаве!

    Є підозра що це може бути штраф за те що не заповнив Резерв+.

    Ви впевнені, що це саме "судова повістка", а не "повістка ТЦК"? Не маєте справ у суді з якихось інших питань?

    Суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов’язковою.

    Судові виклики здійснюються судовими повістками про виклик.

    Судові повідомлення здійснюються судовими повістками-повідомленнями.

    Судова повістка про виклик повинна бути вручена з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи, але не пізніше ніж за п’ять днів до судового засідання, а судова повістка-повідомлення - завчасно.

    Якщо це штраф за неоновлення даних, то ТЦК повинен був надіслати Вам поштою рекомендований лист із постановою про притягнення до адмінистративної відповідальності, але останній однозначно не може містити назву "судова повістка". "Судову повістку" надсилає тільки суд.

    ТЦК ж в свою чергу надсилають листи із позначкою "повістка ТЦК" або рекомендовані листи, якщо вони не стосуються вручення повісток.

    Зідно Постанови КМУ № 1147 "ЗМІНИ, що вносяться до Правил надання послуг поштового зв’язку":

    "Рекомендовані листи з позначкою “повістка ТЦК” під час доставки за зазначеною адресою вручаються особисто адресату (одержувачу). У разі відсутності адресата (одержувача) за зазначеною на рекомендованому листі адресою працівник об’єкта поштового зв’язку інформує адресата (одержувача) за наявним номером телефону та/або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою “повістка ТЦК”.

    “Якщо протягом трьох робочих днів після інформування відділенням поштового зв’язку адресат (одержувач) не з’явився для одержання рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК”, працівник об’єкта поштового зв’язку робить позначку “адресат відсутній за зазначеною адресою”, яка засвідчується його підписом з проставленням відбитка поштового пристрою, порядок використання якого встановлюється призначеним оператором поштового зв’язку, і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає такий лист до відправника”.

    1. Чи варто забирати судову повістку з пошти?

    Якщо мова йде про розгляд справи у суді, то в принципі, Ви можете дізнатись інформацію про справу на сайті судова влада - https://court.gov.ua/fair/ та зрозуміти, з чим пов'язане надсилання "судової повістки". Вам не приходило повідомлень на вайбер?

    Для швидкого пошуку потрібної інформації вкажіть:

    • прізвище, ім’я, по батькові або найменування фізичної особи (сторони у справі);
    • назву суду або регіон його місцезнаходження;
    • дату надходження справи до суду.

    Якщо ж це "Повістка ТЦК", то незалежно від того чи отримаєте Ви останню, чи ні, вважатиметесь таким, що належним чином оповіщений про явку до ТЦК. Проте, штраф за неявкою Ви можете отримати тільки після того, як не з'явитесь по повістці.

    Якщо це рекомендований лист із постановою про притягнення до адміністративної відповідальності, то у разі неотримання останнього, Ви не дізнаєтесь про реквізити штрафу. Згодом постанова потріпить до виконавчої служби і вже у такому разі виконавче провадження буде відкрите не на 17000 грн., наприклад, а на 34000 грн. + 10% виногорода виконавця, оскільки при несплаті штрафу упродовж двох тижнів сума останнього подвоюється.

    2. Якщо це штраф, то чи зможу я його сплатити якщо знаходжусь за кордоном?

    ТЦК може Вам надіслати постанову про притягнення до адміністративної відповідальності, в якій буде навна інформація з реквізитами щодо сплати штрафу. Отже, Ви зможете сплатити останній, знаходячись за кордоном. Проте, постанова про притягнення до адміністративної відповідальності не може містити назву "судова повістка". Тобто, стягнення штрафу відбувається через виконавчу службу, а не через суд.

    Стаття 268 КУпАП. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності:

    Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення у сферах забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279 - 1-279 - 8 цього Кодексу.

    30 січня 2020 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи № 482/9/17, адміністративне провадження №К/9901/38702/18 (ЄДРСРУ № 87268086) та справі №308/12552/16-а, адміністративне провадження №К/9901/32526/18 (ЄДРСРУ № 87268082) досліджував принцип належного повідомлення особи про розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності.

    Верховний суд вказує, що особі до якої застосовується адміністративна санкція, повинно бути забезпечено право завчасно знати про час та місце розгляду справи. Це право є гарантією реалізації інших прав - на участь в розгляді справи про адміністративне правопорушення, висловлення заперечень, надання доказів, захист тощо.

    Законодавство покладає обов`язок щодо своєчасного повідомлення особи про час та місце розгляду справи на уповноважену посадову особу. Зміст цього обов`язку не вичерпується надсиланням тексту відповідного повідомлення, оскільки саме лише надсилання, без отримання, не свідчить про поінформованість особи про час та місце розгляду справи, а отже робить це право недієвим.

    3. Чи можуть накласти арешт на майно і конфіскувати (нерухомість)?

    Відповідно до ст. 56 Закону України «Про виконавче провадження» арешт майна (коштів) боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення.

    Звернення стягнення на об’єкти нерухомого майна здійснюється у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна. При цьому в першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржнику. В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник (ч. 1 ст. 50 Закону).

    Разом із житловим будинком, об’єктом незавершеного будівництва, стягнення звертається також на прилеглу земельну ділянку, що належить боржнику (ч. 2 ст. 50 Закону).

    У разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (тобто з 01 січня 2024 року становить 142 000 грн., з 01 квітня 2024 року - 160 000 грн.), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника (ч.7 ст. 48 Закону).

    У разі передачі на реалізацію нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування, що надається відповідно до закону. Якщо такий дозвіл не надано, виконавець продовжує виконання рішення за рахунок іншого майна боржника, а в разі відсутності такого майна повертає виконавчий документ стягувачу з підстави, передбаченої пунктом 9 ч. 1 ст. 37 Закону (пункт 30 розділу VIII Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02 квітня 2012 року № 512/5 (далі - Інструкція).

    У разі звернення стягнення на об’єкт нерухомого майна виконавець здійснює в установленому законом порядку заходи щодо з’ясування належності майна боржнику на праві власності, а також перевірки, чи перебуває це майно під арештом (частина третя статті 50 Закону).

    Після документального підтвердження належності боржнику на праві власності об’єкта нерухомого майна виконавець накладає на нього арешт та вносить відомості про такий арешт до відповідного реєстру у встановленому законодавством порядку. Про накладення арешту на об’єкт нерухомого майна, заставлене третім особам, виконавець невідкладно повідомляє таким особам (ч. 4 ст. 50 Закону).

    У разі якщо право власності на нерухоме майно боржника не зареєстровано в установленому законом порядку, виконавець звертається до суду із заявою про вирішення питання про звернення стягнення на таке майно. (п.3 ч. 4 ст. 50 Закону)

    У разі відсутності технічної документації на майно, у зв’язку з чим його неможливо підготувати до реалізації, виготовлення такої документації здійснюється за зверненням виконавця в установленому законодавством порядку за рахунок додаткового авансування стягувача. У разі якщо стягувач протягом 10 робочих днів з дня одержання відповідного повідомлення виконавця не авансує витрати, пов’язані з підготовкою технічної документації на майно, виконавчий документ повертається стягувачу, за умови що відсутнє інше майно у боржника, на яке можливо звернути стягнення (ч.5 ст. 50 Закону).

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Владиславе!

    Знаходжусь за кордоном, на домашню адресу(в Україні) прийшов лист, що у поштовому відділені знаходиться судова повістка на моє імʼя. Сам не маю змоги забрати. «одержати відправлення може повнолітній член вашої родини (за документом, що посвідчує родинні звʼязки)»

    Провірте, чи є інформація про судове провадження - зайдіть на сайт судової влади https://court.gov.ua/fair/ і введіть своє прізвище ім'я по батькові у графі "Сторона у справі"

    Можливо Вам прийшла і не судова повістка.

    Є підозра що це може бути штраф за те що не заповнив Резерв+.

    Суд не розглядає справи про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку або правил мобілізації. Це покладено виключно на ТЦК або СБУ (у частині правопорушень, вчинених військовозобов’язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України). В судовому порядку можна лише оскаржити штраф ТЦК.

    Згідно статті 235 Кодексу про адміністративні правопорушення

    Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов’язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).

    Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

    До того ж, згідно ПРИМІТКИ до статті 210 КУпАП - положення статей 210, 210-1 КУпАП не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов’язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.

    Тобто, всі Ваші дані повинні були міститись в реєстрах (ДМС, ДРАЦС, ДПС, МВС, реєстрі територіальної громади) , тому всю необхідну інформацію ТЦК може дізнатись без за неповідомлення даних .

    Крім того, вже є позитивне рішення суду, де вказано, що взагалі ні в кого немає обов’язку оновлювати дані, адже на даний час президент видає укази про продовження мобілізації, а оновити дані потрібно після видачі указу про оголошення мобілізації. - https://reyestr.court.gov.ua/Review/124171619

    1. Чи варто забирати судову повістку з пошти?

    Якщо це судова повістка, то краще дізнатись, чому Вам її надіслали.

    2. Якщо це штраф, то чи зможу я його сплатити якщо знаходжусь за кордоном?

    Штраф може накласти лише керівник ТЦК за Вашої особистої присутності. За кордоном можете сплатити штраф лише після отримання ПОСТАНОВИ керівника ТЦК про притягнення до відповідальності

    Без виненесення ПОСТАНОВИ - штраф сплачувати не потрібно.

    Сам процес накладення штрафу виглядає так:

    1. Спочатку ТЦК повинен належним чином повідомити військовозобов'язаного про місце та час розгляду справи.

    2. Потім проходить сам розгляд справи за присутності військовзобов’язаного. Відповідно до ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

    3. Після розгляду справи, керівник ТЦК виносить постанову, яка повинна містити:

    • найменування органу (прізвище, ім’я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;
    • дату розгляду справи;
    • відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування;
    • опис обставин, установлених під час розгляду справи;
    • зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення;
    • прийняте у справі рішення.

    ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

    Для інформування особи про час та місце розгляду справи можуть використовуватися різні способи: рекомендований лист, особисте вручення повідомлення. При цьому, надсилання повідомлення (без доказів його отримання) не свідчить про її поінформованість. У разі неналежного поінформування особи, яка притягується до відповідальності, уповноважена особа не може розпочинати розгляд справи.

    ОТЖЕ, якщо Вас не повідомлять про час та місце розгляд справи та винесуть постанову про накладення штрафу - ТЦК порушить Ваші права як особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Таке рішення ТЦК може бути оскаржене у судовому порядку.

    3. Чи можуть накласти арешт на майно і конфіскувати (нерухомість)?. Маю 2 квартири, 1 записана на мене, інша на дружину, але обидві квартири були придбані в шлюбі.

    Арешт можуть накласти лише в тому випадку, якщо керівник ТЦК виніс постанову про накладення штрафу, а Ви його не сплатили протягом 15 днів після вручення. Потім цю постанову передадуть у виконавчу службу, яка подвоїть суму штрафу і буде примусову стягувати заборгованість. Якщо на Ваших рахунках є достатня сума коштів для стягнення, то ніхто накладати арешт на квартиру не буде. Якщо ж на рахунках недостатньо коштів, то можуть накласти арешт на нерухомість, але лише на ту квартиру, яка зареєстрована на Вас, і конфіскувати її не мають права.

    Проте, якщо порушена процедура притягнення до адміністративної відповідальності (накладення штрафу) - Ви можете це оскаржити у судовому порядку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ПЕРЕВІРТЕ ЧИ Є ПРОТИ ВАС СУДОВЕ ПРОВАДЖЕННЯ:

    https://court.gov.ua/fair/

    ТЦКСП НЕ НАКЛАДАЮТЬ АДМІНІСТРАТИВНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЧЕРЕЗ СУДТ.

    ---

    ІГНОРУВАННЯ ПОВІСТКИ ТЦКСП МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО ОГОЛОШЕННЯ ВАС У РОЗШУК ТА ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.

    Змінами до правил поштового зв’язку Кабмін визначив, що на те, щоб забрати повістку з пошти буде надано 3 дні (якщо вона не вручена особисто). Після повернення повістки неврученою і проставлення відповідної відмітки поштою ТЦК зможе почати процедуру накладення штрафу. Таким чином, ці штрафи будуть, по суті, «заочними». При цьому постанова ТЦК є виконавчим документом. Тобто, у разі, якщо добровільно штраф, який складає від 17 тисяч грн до 25,5 тисяч грн, сплачений не буде, на ухилянтів можуть відкрити виконавчі провадження та почати стягнення з рахунків.

    Відповідно до статті 308 Кодексу про адміністративні правопорушення у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби (ДВС) за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

    Відповідно до КУпАП штраф має бути сплачено не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

    Виконання постанов ТЦК про накладення адміністративних стягнень, зокрема за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, здійснюється у порядку, визначеному Законом «Про виконавче провадження».

    Але спочатку треба розібратись зі шляхом, який проходить штраф від ТЦК - від "виписування" до примусового стягнення. І його я умовно поділяю на 2 етапи.

    1️. ТЦК та СП виносить постанову про притягнення до адміністративної відповідальності і дає строк на сплату штрафу (15 днів).

    2️. Якщо за 15 днів штраф не сплачений, ТЦК та СП передає постанову до органів Державної виконавчої служби, де штраф подвоюється, відкривається виконавче провадження, накладаються арешти на майно та банківські рахунки.

    І тепер "сюрприз": на першому етапі не існує реєстру, з якого ви могли б дізнатись про цей штраф - ані платного, ані безоплатного!

    Тому на цьому етапі про штраф можна дізнатись лише з листа, направленого Укрпоштою (за умови, що ТЦК та СП такий лист направить, а ви його отримаєте).

    А от вже на другому етапі такий реєстр є - і інформацію з нього можна отримати безкоштовно!

    Достатньо ввести свої дані в полі "Дані боржника" та натиснути пошук:

    https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors

    Скажу ще раз іншими словами: якщо ви вже побачили інформацію про себе в цьому реєстрі, це означає, що справа вже перебуває у виконавчій службі, а штраф вже подвоївся.

    НИЖЧЕ ПОСИЛАННЯ НА ІНФОРМАЦІЮ, ЯКА ДОПОМОЖЕ ВАМ ВИРІШИТИ ОСКАРЖУВАТИ ШТРАФ ЧИ НІ:

    https://protocol.ua/ua/idti_v_sud_po_delu_s_ttsk/?...

    ххх

    ВАС СКОРІШЕ ЗА ВСЕ ПОДАДУТЬ У РОЗШУК, ЯК ТІЛЬКИ ТЦКСП ОТРИМАЄ ВІД УКРПОШТИ ПОВІДОМЛЕННЯ, ЩО ВАС НЕМАЄ ЗА АДРЕСОЮ, АБО ВИ НЕ З'ЯВИТИСЯ ЗА ПОВІСТКОЮ.

    Відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», громадяни України під час мобілізації зобов’язані з’являтися за викликом до ТЦК та СП для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на особливий період. Тож повістку може отримати будь-який чоловік віком від 18 до 60 років.

    Згідно зі ст. 210 Кодексу про адміністративні правопорушення України, за нез’явлення за викликом до ТЦК для визначення призначення у воєнний час встановлена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17000 грн до 25500 грн.

    Перелік повноважень ТЦК та СП було затверджено постановою Кабінету міністрів №154 від 23 лютого 2022 року "Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки".

    Деякі повноваження передбачені також:

    Адміністративні заходи ТЦКПС. Йдеться, зокрема, про звернення ТЦК до органів поліції для:

    Важливо, що адміністративне затримання таких осіб здійснюється незалежно від їхнього місця перебування на військовому обліку (в такому разі особа доставляється до найближчого ТЦК та СП).

    Крім того, ТЦК можуть (за необхідності) виписувати постанову про притягнення військовозобов'язаного до адміністративної відповідальності без складання протоколу про адміністративне правопорушення:

    • за статтею 210 КУпАП - "Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку"
    • за статтею 210-1 КУпАП - "Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію"
    • за статтею 211 КУпАП - "Зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності"

    У разі порушення вимог щодо військового обліку, ТЦК мають право ініціювати адміністративну відповідальність. За певні порушення військового законодавства, такі як уникнення від мобілізації, військовозобов'язані можуть притягуватися до адміністративної відповідальності без складання протоколу.

    ТЦК дійсно може просити поліцію затримати особу, яка не зʼявилася за повісткою. Це передбачає п. 56 Порядку організації та ведення військового обліку, затвердженого постановою Кабміну №1487.

    ПІСЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ТЦКСП ДО ПОЛІЦІЇ, ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВАС ВНОСЯТЬ ДО БАЗА "АРМОР ".

    Поліція за зверненням ТЦК здійснює адміністративне затримання та доставлення осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    В Україні створені і працюють бази МВС АРМОР, "Оберіг" і "Гарпун", де зібрані певні дані про українців.

    АРМОР – розшифровується, як Автоматизоване Робоче Місце Оперативного Робітника. Це інтегрована інформаційно-пошукова система Міністерства внутрішніх справ України, прийнята за базову у всіх обласних МВСУ з 2002 року. Автоматизовані робочі місця встановлені у міських районних відділах, Функції системи: пошукові, облікові, довідкові, прогнозуючі.

    Це внутрішня база поліції,в якій містяться дані про людей які в них адміністративні відповідальності або кримінальні. І, в принципі, вони бачать по людині, по її документах, до чого вона притягувалася, різні адміністративні правопорушення, кримінальні, а також розшук. Плюс зараз в базі АРМОР є відміточка, що людина ухилянт. Тобто, з приводу ТЦК. Але, по суті, це і є так звана база ухилянтів, в яку ТЦК подають в поліцію про розшук.

    В базу АРМОР може потрапити кожна людина, якщо вона спричинить якесь адміністративне порушення, або це буде постанови поліцейських патрульних, або це буде рішення через суд. Звичайні люди зайти і перевірити себе в базі АРМОР не можуть. Тому що це поліцейська база. Якщо у вас є адміністративні правопорушення, треба перевіряти судовий реєстр, або робити запит в поліцію, наприклад. Можна це зробити за допомогою адвоката. Робиться АДВОКАТСЬКИЙ ЗАПИТ.

    Якщо від поліції надходить відповідь, що вони не можуть цього зробити, тоді громадянину мають надіслати ще один документ — "вимогу". Це вже не рекомендація, а зобов'язання прибути до ТЦК.

    Якщо ж протягом 10 днів вимога не буде виконана, то представники ТЦК вимушені звернутися до суду з приводу тимчасового обмеження такого громадянина у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.

    ххх

    Незалежно від кількості відмов від повісток, за неоновлення військово-облікових даних не може бути кримінальної відповідальності, а лише адміністративна. А от в разі відмови від проходження ВЛК або ж за відмову від мобілізаційного розпорядження (бойової повістки), тоді настає кримінальна відповідальність.

    У випадку неявки військовозобов'язаного громадянина на військово-лікарську комісію після отримання відповідної повістки — його можуть притягнути до адміністративної відповідальності. А після ігнорування трьох чи більше повісток може настати навіть кримінальна відповідальність.

    ---

    Якщо ухилянт «назбирає» від ТЦК штрафів на суму більше 160 тисяч грн, добровільно їх не сплатить і у нього відсутні кошти на рахунках, авто, то виконавець може звернути стягнення на єдине житло такого боржника.

    Осіб, які ухиляються від військового обліку – зокрема, не повідомили державі свої актуальні дані, і добровільно не сплатять штрафи, які їм «випише» ТЦК, може чекати стягнення коштів з рахунків та навіть нерухомого майна. Для фізичних осіб штраф за КУпАП може складати від 17 тисяч до 25,5 тисяч грн, для посадовців юридичних осіб – до 59,5 тисяч грн.

    Штрафи можуть накладатися неодноразово.

    Постанова ТЦК є виконавчим документом. Виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього постанови ТЦК про штраф виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

    Надалі ухилянт потрапить до Єдиного реєстру боржників.

    Стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах.

    З урахуванням цифровізації багатьох процесів процес стягнення може бути досить швидким, і боржники, які злісно ухиляються від мобілізації, можуть в один день опинитися без коштів (спочатку) і майна (якщо коштів на рахунку недостатньо).

    Звернення стягнення на об’єкти нерухомого майна – наприклад, квартиру, будинок, земельну ділянку, об’єкти незавершеного будівництва, майбутні об’єкти нерухомості здійснюється у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна. При цьому в першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржнику. В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якій фактично проживає боржник.

    У разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.

    Виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право за наявності вмотивованого рішення суду про примусове проникнення до житла чи іншого володіння фізичної особи безперешкодно входити на земельні ділянки, до житлових та інших приміщень боржника - фізичної особи, особи, в якої перебуває майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, проводити в них огляд, у разі потреби примусово відкривати їх із залученням працівників поліції, опечатувати такі приміщення, арештовувати, опечатувати та вилучати належне боржникові майно, яке там перебуває та на яке згідно із законом можливо звернути стягнення.

    1. ВАМ ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ ЗАБИРАТИ ПОВІСТКУ ЧИ НІ.

    2. ВИ МОЖЕТЕ СПЛАТИТИ ШТРАФ ЗНАХОДЯЧИСЬ ЗА КОРДОНОМ.

    3. СУДОВИЙ ВИКОНАВКЇЕЦЬ МОЖЕ НАКЛАСТИ АРЕШТ НА ВАШЕ СПІЛЬНЕ З ДРУЖИНОЮ МАЙНО.

    Владислав Клієнт 2 місяці тому

    Я перевірив на 2х сайтахhttps://court.gov.ua/fair/https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtorsЗбігів не виявлено.Навіть уявлення не маю що це може бути окрім повістки чи чогось пов'язаного з цим

    • Айвазян Юрій Климентійович
      50%

      Дуже дивна ситуація. Можна звичайно припустити, що листоноша помилково написав замість "повістка ТЦК" - "судова повістка"... А може це такий новий хід Укрпошти, аби військовозобов'язані йшли до відділення та забирали відправлення?

      Якщо розглядати такий варіант і припустити, що це повістка, то немає різниці чи отримаєте Ви останню, чи ні. Все одно вважатиметесь таким, що належним чином повідомлений. І в принципі, після Вашої неявки за повісткою можете бути притягнуті до адмінистративної відповідальності і вже тоді буде йти мова про штраф.

      Як давно Ви за кордоном?

      • Владислав Клієнт 2 місяці тому

        Тобто якщо це умовна повістка краще її не забирати? Я правильно розумію.Я поїхав з України в 2018 році (повертався на декілька місяців в 2020)Службу не проходив. Військових документів на руках не маю

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Батько вже і не зможе забрати. ЇЇ там давно немає. Написав Вам про це нижче. Ви взагалі не ставали на облік в ТЦК перед тим, як поїхати?

    • Карпенко Андрій Володимирович

      ПОКИ НЕ ПОБАЧИМО ПОВІСТКУ, ТЯЖКО ЩОСЬ ПРОГНОЗУВАТИ.

    Владислав Клієнт 2 місяці тому

    Батько знайшов це в поштовому ящику десь 18 січня.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      У будь якому випадку даного листа на пошті, скорше за все, вже немає, оскільки дата вкладання у скриньку - 09.01.2025 року, тобто, вже пройшло два тижні.

    • Дерій Владислав Олегович
      25%

      Якби цей лист був від ТЦК, то в повідомленні було б зазаначено "повістка ТЦК".

      До того ж, вже немає сенсу йти на укрпошту, адже скоріш за все лист відправили назад.

      Згідно Правил надання послуг поштового зв'язку

      81. Рекомендовані поштові відправлення (крім рекомендованих листів з позначками “Судова повістка”, “Повістка ТЦК”), повідомлення про вручення поштових відправлень, поштових переказів, адресовані фізичним особам, під час доставки за зазначеною адресою або під час видачі в об’єкті поштового зв’язку вручаються адресату (одержувачу), а в разі його відсутності - будь-кому з повнолітніх членів сім’ї, який проживає разом з ним.

      У разі відсутності адресата (одержувача) або повнолітніх членів його сім’ї про надходження поштового відправлення, поштового переказу адресат (одержувач) інформується у спосіб, визначений оператором поштового зв’язку.

      82. Рекомендовані листи з позначкою “Судова повістка”, адресовані фізичним особам, під час доставки за зазначеною адресою вручаються особисто адресату (одержувачу), а в разі його відсутності - будь-кому з повнолітніх членів його сім’ї, який проживає разом з адресатом (одержувачем). У разі відсутності адресата (одержувача), будь-кого з повнолітніх членів його сім’ї за зазначеною на рекомендованому листі адресою працівник об’єкта поштового зв’язку інформує адресата (одержувача) за наявним номером телефону та/або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою “Судова повістка”.

      Рекомендовані листи з позначкою “Повістка ТЦК” під час доставки за зазначеною адресою вручаються особисто адресату (одержувачу). У разі відсутності адресата (одержувача) за зазначеною на рекомендованому листі адресою працівник об’єкта поштового зв’язку інформує адресата (одержувача) за наявним номером телефону та/або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК”.

      Якщо протягом трьох робочих днів після інформування відділенням поштового зв’язку адресат (одержувач) не з’явився для одержання рекомендованого (реєстрованого) листа з позначкою “Судова повістка”, працівник об’єкта поштового зв’язку робить позначку “адресат відсутній за зазначеною адресою”, яка засвідчується підписом з проставленням відбитка поштового пристрою, порядок використання якого встановлюється призначеним оператором поштового зв’язку, і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає такий лист до суду.

      Якщо протягом трьох робочих днів після інформування відділенням поштового зв’язку адресат (одержувач) не з’явився для одержання рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК”, працівник об’єкта поштового зв’язку робить позначку “адресат відсутній за зазначеною адресою”, яка засвідчується його підписом з проставленням відбитка поштового пристрою, порядок використання якого встановлюється призначеним оператором поштового зв’язку, і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає такий лист до відправника.

      Отже, якщо це була судова повістка, то її ще 12 січня повинні були відправити назад до суду.

    Владислав Клієнт 2 місяці тому

    На рахунок додатку Дія я його не маю. Я поїхав з України в 2018 році (повертався на декілька місяців в 2020) і цифровізація мене трохи оминула. Також на руках не маю ніякого війського документу. Службу не проходив.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Ви ставали на облік в ТЦК до того, як поїхати з України?

      • Владислав Клієнт 2 місяці тому

        Мене мали списати по стану здоров'я, або зробити операцію і через рік йти на службу. Я вибрав операцію. Через рік прийшов на чергову комісію але служити всерівно не пішов. То був мій соотанній похід до військомату.

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Зрозумів. Дивіться, варіантів вирішення цієї проблеми не багато, оскільки не відомо, що це був за такий "загадковий" лист...

          Зараз вже Ви отримати листа навряд чи зможете, але, як варіант батько все ж таки може піти до відділення та дізнатись дану інформацію.

          Ви точно впевнені, що не має інформації про провадження на Судовій владі?

          • Владислав Клієнт 2 місяці тому

            Так впевнений. По своєму ПІБ не знаходжу нічого. Знаю людей у яких є провадження по інших питаннях і їх в базі знаходить, тобто пошук використовую правильно.

            • Айвазян Юрій Климентійович

              А додавали наприклад область за адресою Вашої реєстрації в Україні. Як також період за який, можливо. надійшла заява до суду, хоча б пару місяців?

    • Дерій Владислав Олегович

      Якщо Ви маєте застосунок приватбанку або монобанку, то через ДІЮ можете оформити електронний військово-обліковий документ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...

      Але, якщо Ви не перебуваєте на військовому обліку, то скоріш за все - ВОД Ви не зможете сформувати.

      Якби це була повістка, то її краще було б забрати та повідомити ТЦК, що Ви перебуваєте за кордоном

    Кирда Вячеслав Володимирович
    25%

    Вітаю Вас.

    Добрий день. Знаходжусь за кордоном, на домашню адресу(в Україні) прийшов лист, що у поштовому відділені знаходиться судова повістка на моє імʼя. Сам не маю змоги забрати. «одержати відправлення може повнолітній член вашої родини (за документом, що посвідчує родинні звʼязки)»Є підозра що це може бути штраф за те що не заповнив Резерв+.

    Із суду не може прийти штраф за невиконання вимог мобілізаційного законодавства. Рішення про притягнення особи до адміністративної відповідальності належить до повноважень ТЦК та СП, не суду. Це Ваше право як особи оскаржити таке рішення. Тому те, що із суду надійшли матеріали по причині ТЦК - точно не так.

    На мій погляд, скоріше за все мова йде про повістку ТЦК. Можливо працівники УКРпошти просто допустили технічну помилку.

    1. Чи варто забирати судову повістку з пошти?

    Так, варто, інакше яким чином Ви дізнаєтеся те, що Вам надійшло. Якщо жодної інформації про Вас не "б'ється" на порталі судової влади, тоді точно рекомендую отримати лист.

    2. Якщо це штраф, то чи зможу я його сплатити якщо знаходжусь за кордоном?

    Так, можете, але це точно не штраф ТЦК.

    3. Чи можуть накласти арешт на майно і конфіскувати (нерухомість)?. Маю 2 квартири, 1 записана на мене, інша на дружину, але обидві квартири були придбані в шлюбі.

    Щодо вилучення нерухомості, то звертаю увагу на статтю 47 Закону України "Про виконавче провадження", зокрема частину сьому.

    "7...У разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника..."

    Що це означає?

    1. Якщо сума боргу не перевищує 160 тис грн (на щастя, але мобілізаційне законодавство таких розмірів не передбачає), у Вас не мають права "забрати" єдине житло та земельну ділянку, на якому воно розташоване.

    2. Якщо Ви маєте декілька об'єктів нерухомості, ТЕОРЕТИЧНО одне з них може бути реалізоване в якості боргу. Але довести справу до цього моменту - ще треба вміти.

    З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 1 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025