Задайте питання юристу

893 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 31 січня 2025, питання №126505

Восстанавливается контракт если вернулся из сзч согласно закону декриминализации и можно ли восстановится как мобилизованный

Служил по контракту, ушел в сзч.Сейчас пытаюсь восстановиться согласно закона, возможно ли вернуться на службу как мобилизованный ( перехожу на другую посаду и другой округ)

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня. Володимире!

    Якщо Ви пішли у СЗЧ до 29 листопада 2024 року, то можете повернутись на службу до 1 березня та поновитись на останній протягом 3-х днів за спрощеною процедурою через Армію+.

    Заповнення рапорту займає близько 5 хв. За допомогою підказок військовослужбовець вказує дані, а також може додати одразу рекомендаційний лист, щоб далі скористатись ним для зміни місця служби.

    Головне управління Військової служби правопорядку (ВСП) отримує та підтверджує дані в рапорті. Військовослужбовець має 24 години, щоб прибути до відділу ВСП, який він обрав. Там оформлять документи, зроблять припис і допоможуть безпечно дістатися до однієї із 17 військових частин із затвердженого списку.

    Командир однієї з цих частин має 72 години, щоб відновити грошові виплати та соціальні гарантії військовослужбовця. Після поновлення на службі із резервної частини військові зможуть перевестися в інший підрозділ за рекомендаційним листом. Для цього треба подати рапорт на зміну місця служби в Армії+.

    Якщо Ви пішли у СЗЧ після 29 листопада 2024 року:

    Військовослужбовці, які вперше самовільно залишили військову частину, мають час до 1 березня 2025 року, щоб повернутися на службу без кримінальної відповідальності та перевестися в інший підрозділ.

    Проте цей спрощений алгоритм не стосується військових, які здійснили СЗЧ після 29 листопада 2024 року.

    Такі військовослужбовці, навіть якщо це перше їхнє СЗЧ, не можуть повернутись на службу та звільнитись від кримінальної відповідальності за швидким спрощеним алгоритмом.

    Вони повинні пройти через загальну процедуру, яка включає:

    • отримання письмової згоди командира частини, яку військовий самовільно залишив, або батальйону резерву, куди направлять військового на час поновлення на службі;
    • проведення розслідування кримінального провадження;
    • винесення рішення судом на підставі клопотання прокурором щодо того, звільняти чи ні військового від відповідальності.

    І лише після рішення суду військового починають поновлювати на службі, зокрема повертати грошові виплати та соціальні гарантії, які були призупинені після того, як командир подав заяву про СЗЧ.

    Військові, які здійснили СЗЧ після 29 листопада, можуть декілька місяців чекати поновлення на службі. І до цього моменту грошове забезпечення та інші гарантії вони не отримують.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України