Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
893 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
9 ноября 2022 года умер мой отец, у него есть 93 летняя мать, сестра родная только по матери и я его дочь, больше детей и близких у него нету. Не прошло и 40 дней после смерти как я узнаю что сестра отца продала его дом нашей односельчанке, она там уже живет. При этом документы она после продажи не передавала. Я уже получила сертификат на наследство. Что мне делать? Я знаю что это не законно, но не знаю что мне делать.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Наталія!
Вам необхідно звертатись до суду із позовом про витребування майна з чужого незаконного володіння.
Віндикаційний позов - вимога не володіючого власника до незаконного володільця про витребування майна (ст.387 ЦК України).
Віндикаційним позовом захищається право власності в цілому, оскільки він пред´являється в тих випадках, коли порушені права володіння, користування і розпорядження одночасно. Однак право власності за власником зберігається, тому що в нього є право приналежності, що може бути підтверджено правовстановлюючими документами, а також показаннями свідків і інших письмових доказів.
Позивачем за віндикаційним позовом може бути неволодіючий власник (фізичні і юридичні особи, держава і територіальні громади в особі уповноважених ними органів). Водночас законодавство надає право звертатися з вимогами про витребування майна з чужого незаконного володіння не лише власникам, а й іншим особам, у яких майно власника перебувало у законному володінні за відповідною правовою підставою ("титулом").
Відповідачем за віндикаційним позовом має бути незаконний володілець майна власника, який може і не знати про неправомірність свого володіння та утримання такого майна. При цьому незаконними володільцями вважаються як особи, які безпосередньо неправомірно заволоділи чужим майном, так і особи, які придбали майно не у власника, тобто у особи, яка не мала права ним розпоряджатися.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Сестра Вашого батька немає взагалі відношення до спадщини.
Потрібно дізнатись на якій підставі був проданий будинок - був укладений договір купівлі-продажу чи односельчанка безпідставно заїхала в будинок?
Якщо у Вас є свідоцтво про право на спадщину, де вказано, що Ви є власником будинку, то в першу чергу спробуйте в досудовому порядку виселити жильців, зверніться до поліції.
Якщо це не допомагає - необхідно звертатись до суду.
З повагою, юрист Дерій В.О.!